Velké spotřebiče

Test amerických lednic

Americka lednice Samsung RS7768 Americké lednice, známé také pod názvem side-by-side ledničky, jsou stále víc oblíbené i v našich domácnostech. Jejich hlavní výhodou je prostor, který nabízejí – velký mrazák a různé poličky v chladící části jsou nepohybně to nejlepší, co můžete ve své kuchyni mít. Nejlepší americké lednice vám však dokážou nabídnout i v některých případech unikátní minibar anebo zásobník na led, čímž uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Funkce amerických ledniček se neustále inovují jednotlivými výrobci, a tak koupě jedné z nich není vůbec jednoduchá. Připravily jsme pro vás mimo našeho žebříčku standardních ledniček také test amerických lednic, se kterým bude výběr daleko jednodušší. Náš žebříček pravidelně aktualizujeme, takže vám přinášíme vždy pokud možno čerstvé informace. Jak vybíráme produkty do žebříčku, si můžete přečíst zde.

Ceníme si i názory našich čtenářů a proto budeme rádi, pokud test amerických ledniček obohatíte i vy vlastními postřehy v diskusi dole na této stránce.

[ssba]

Test nejlepších amerických ledniček – TOP 7

NázevObjemHodnoceníCena od [Kč]
1.SAMSUNG RS68N8941SL/EF Family HUB
383 l[usr 5 tooltip="true"]80000 KčVíce informací
2.GORENJE NRS9183MB
339 l[usr 5 tooltip="true"]22200 KčVíce informací
3.LG GSL471ICEZ
405 l[usr 5 tooltip="true"]25000 KčVíce informací
4.HISENSE RF702N4IS1
413 l[usr 4.9 tooltip="true"]20000 KčVíce informací
5.MIDEA HC-660WEN(DT)
338 l[usr 4.9 tooltip="true"]25000 KčVíce informací
6.LG GMX936SBHV
371 l[usr 4.9 tooltip="true"]66000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku AMERICKÝCH LEDNIČEK


Jaká je nejlepší americká lednice na trhu?

 1. SAMSUNG RS68N8941SL/EF Family HUB
 2. GORENJE NRS9183MB
 3. LG GSL471ICEZ
 4. HISENSE RF702N4IS1
 5. MIDEA HC-660WEN(DT)
 6. LG GMX936SBHV

Jak vybrat nejlepší americkou lednici?

 • Štítek se základními parametry. Na energetickém štítku se dozvíte všechny základní informace o chladničce – všímejte si především údajů o energetické třídě a hlučnosti v decibelech. Co se týče energetické třídy, vybírejte minimálně chladničky s A+, ideálně A++ nebo A+++. Je však třeba počítat s tím, že americké chladničky jsou ve všeobecnosti o cosi náročnější na spotřebu energie v porovnání s tradičními lednicemi.
 • Zajímavé funkce amerických lednic. Zjistěte si funkce, které u své nové lednice oceníte. Zajisté to bude dnes již standardní alarm otevřených dveří a nulová zóna. Zaujmout může také displej s aktuální či nastavenou teplotou uvnitř lednice a samoodmrazování. Populární funkcí je též „párty funkce“, která vás upozorní na to, že nápoje máte již správně vyhlazené na vámi požadovanou teplotu.
 • Počet kompresorů. Odborníci z této oblasti tvrdí, že americká lednice by rozhodně měla mít 2 kompresory, abyste mohli zvlášť odmrazovat či vypnout mrazák a zvlášť lednici. Konečné rozhodnutí je však pouze na vás.
 • Vestavený minibar / home bar. Oblíbené potraviny, malé plechovky a jiné vyhlazené nápoje budete mít vždy lehce dostupné a po ruce, aniž byste museli otevírat celou lednici, čímž z ní uniká chlad. Navíc je nebudete muset hledat po poličkách, protože budou při ruce v hlavní části.
 • Výroba ledu. Americké lednice jsou exkluzivní nejen kvůli vestavenému minibaru, ale také pro rychlou výrobu ledu. Levnější modely mají zásobník na vodu (který je potřeba pravidelně čistit kvůli plísním a plnit vodou), novější americké lednice jsou napojené již přímo na zdroj vody, takže můžete mít čerstvý led bej jakékoliv asistence.
 • Inspirujte se. Pomůže například test amerických lednic, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.
Nejčastější otázky nakupujících

Jaké funkce jsou u amerických ledniček ještě zajímavé?

Mimo vzpomenutého minibaru, výrobníku ledu, alarmu v případě otevřených dveří a displejem je to ještě dotykové ovládání anebo Super Cooling (Super Freezing apod. názvy) pro velmi rychlé mražení / chlazení potravin. Určitě hledejte antibakteriální úpravu s molekulami stříbra, které zabezpečí, že se ve vaší lednici nebudou množit nepříjemné bakterie a různé pachy.

Existují vestavěné americké lednice?

Ne. Americké lednice jsou nápaditým kouskem kuchyně, poutají pozornost a jsou často její hlavní dominantou, co je bezesporu výhodou. Můžete ji však šikovně „zapasovat“ do kuchyně mezi ostatní nábytek.

V čem se americké lednice liší od klasických?

Americkou variantu chladničky poznáte od té standardní velice snadno na první pohled. Zásadním rozdílem jsou mnohem větší rozměry a robustní provedení. Vnitřní prostor chladicí části může být běžně i přes 400 l, u mrazicí části pak okolo 200 l.

Lednice bývají opatřeny taky dvoukřídlými dveře. Dveře mohou být u některých modelů i 4 (pro chladicí část a mrazák zvlášť). Dalším typickým rozdílem je přítomnost výrobníku ledu přímo ve dveřích, případně i nápojového automatu, který vám vždy nabídce čerstvou, vychlazenou vodu, aniž byste ji museli chladit v neekologických a rozměrných PET lahvích.

Americké modely lednic jsou taky obvykle vyrobeny z kvalitního materiálu – z nerezu. S plastovými výrobky se příliš nesetkáte. Rovněž funkční vybavenost těchto lednic bývá na výrazně lepší úrovni než u běžných produktů.

Jaké jsou výhody a nevýhody amerických lednic?

Americká chladnička může být především skvělou volbou do prostorné kuchyně v rodinném domě s větším množstvím obyvatel. Poskytuje totiž nadstandardní prostor a taky komfortní výbavu, která často zahrnuje – kromě běžného výrobníku ledu – i nenámrazový systém, několik různých zón (nulová, na zeleninu), antibakteriální ochranu, ionizaci nebo třeba domácí bar.

Kromě vybavenosti a objemu vás jistě potěší i kvalitní kovové provedení a mnohem větší důraz na design oproti obyčejným modelům. Samozřejmě se ale najdou taky nevýhody. Patří mezi ně především vyšší cena a větší spotřeba energie nebo nároky na prostor.

Podle čeho volit správný vnitřní objem?

Potřebný prostor se samozřejmě odvíjí od vašich požadavků, potřeb, životního stylu a podobně. Pokud ale nemáte žádnou představu, můžete si pomoci obecným doporučením, které říká, že na každou osobu by mělo připadnout cca 70 l vnitřního prostoru chladničky a 25 l mrazáku.

Jak jsou na tom americké lednice se spotřebou?

Spotřeba je u amerického typu chladniček pochopitelně vyšší než u méně rozměrných modelů. Konkrétní energetickou spotřebu se dozvíte přímo z energetického štítku přilepeného na lednici. Je zde uvedena průměrná roční spotřeba.

Moderní americké lednice (od roku 2010) prodávané na území EU nesmějí mít energetickou třídu horší než A. Setkáte se ale i s úspornějšími variantami, často i A+++. Rozdíl mezi nejúspornější a nejméně úspornou skupinou může být skutečně výrazný – nezřídka i dvojnásobný. Za model ze skupiny A+++ tak sice zaplatíte při pořizování více, ale model třídy A vás každoročně vyjde dvakrát dráž na provozních nákladech.

Americké lednice mají přitom velmi vysokou životnost a rozdíl v ceně se vám jistě brzy vrátí. Tím spíš, že lednice je spotřebič, který je na rozdíl od jiných v provozu neustále a nehraje tedy roli četnost používání. Průměrná spotřeba lednice ze skupiny A+++ je okolo 160 kWh za rok.

Jsou americké lednice hlučnější?

Chladničky amerického typu jsou skutečně zpravidla hlučnější než standardní modely. Je to dáno logicky větším rozměrem a výkonem. Výrobci se samozřejmě snaží hluk co nejvíce omezit a některé lepší se proto dostanou i k velice snesitelné hranici okolo 35 dB. Naopak některé horší chladničky mohou vydávat hluk i přes 45 dB.

V prostornějších domech, kde je například kuchyně v přízemí a obytné pokoje v patře, nemusí být vyšší hluk žádný problém ani v noci. V menších bytech by vás ale provoz mohl rušit. Americké chladničky se nicméně obecně do menších bytů nehodí.

Co je to akumulační doba?

Akumulační doba označuje čas, po který je mrazicí část lednice schopna udržet potraviny zmrazené i v případě výpadku elektrického proudu, poruchy apod. Na této hodnotě má zásadní podíl především kvalita provedení pláště a izolace výrobku. Průměr se pohybuje okolo 15 hodin. Některé americké lednice ale udrží potraviny mražené i 30 hodin.

Co je nenámrazový systém?

Jde o velmi užitečnou funkci mrazicí části, která prouděním vzduchu omezuje vznik námrazy z vlhkosti na povrchu skladovaných potravin. Jednotlivé potraviny a jejich části k sobě díky tomu nepřimrzají. Navíc dochází k menšímu mísení pachů a suroviny si uchovají větší kvalitu.

Cena amerických ledniček?

Ceny amerických lednic jsou často poměrně vysoké. Lze se setkat i se základními modely do 20 000 Kč, ale těm obvykle leccos z výbavy chybí. Horší může být i spotřeba, kvalita izolace a provedení a podobně. Na pořízení opravu plně vybavené a kvalitní americké chladničky si připravte i 30 000 nebo víc.

Oblíbené značky

 • Beko – Beko je sice původem turecká společnost, přesto patří mezi oblíbené výrobce obvykle cenově dostupnějších amerických modelů chladniček.
 • LG – Korejský technologický gigant LG taky nabízí tento typ spotřebičů. Těšit se můžete na špičkové funkční vybavení.
 • Whirlpool – Tuto americkou společnost samozřejmě nemůžeme vynechat. Modely této značky ale mívají vyšší spotřebu.
 • Bosch – Velmi solidní americké lednice vyrábí i německá značka Bosch. Ačkoli preferují spíše minimalističtější provedení.
 • Samsung – Firma Samsung patří mezi vůbec nejžádanější výrobce amerických lednic. Očekávejte vysokou kvalitu po všech stránkách, ale taky odpovídající cenu.

Ukázat kompletní nabídku amerických ledniček


Pomohl vám náš test amerických lednic? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší americké ledničky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..