Velké spotřebiče

Test malých lednic

Mini lednice HiSense Téměř všichni výrobci, kteří nabízejí ledničky klasických rozměrů, mají v nabídce také mini ledničky. Ať už potřebujete malou ledničku na chatu, do kanceláře nebo má být součástí kuchyňské linky jako praktický doplněk k tradiční ledničce s mrazákem, je tu pro vás test malých chladniček plný zajímavých rad. Výběr totiž není až tak jednoduchý – je třeba si všímat několika parametrů, a navíc je jejich na trhu opravdu dost. Tento náš žebříček obsahuje seznam, ve kterém naleznete kvalitní mini lednice na trhu.

Nejlepší mini lednička je taková, která vyhovuje přesně vašim požadavkům a hodí se na místo, kde ji potřebujete mít. Některé domácnosti ji dokonce mají jako hlavní lednici – pokud bydlí v garsonce jen jedna osoba, která navíc nemá v oblibě časté vaření, mini lednička je zcela ideálním řešením pro základní potraviny nebo různé polotovary. Nestojí mnoho a chladí stejně dobře jako všechny běžné ledničky.

Vždy nás těší ohlasy čtenářů a také vaše sdílení. Věříme, že vás osloví i tento článek.

[ssba]

Test nejlepších malých lednic – TOP 6 podle nás

NázevKapacitaVýškaHodnoceníCena od [Kč]
1.Klarstein Audrey Mini retro
48 litrů50 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]5400 KčVíce informací
2.Hisense RL120D4AW1
79 litrů84,2 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]3000 KčVíce informací
3.Klarstein MKS-5
40 litrů51 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3200 KčVíce informací
4.ETA Storio retro
93 litrů90 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6000 KčVíce informací
5.GUZZANTI GZ 28
28 litrů47,5 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3800 KčVíce informací
6.Klarstein Geheimversteck
17 litrů33,5 cm[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku malých lednic


Jaké jsou nejlepší malé lednice na trhu?

 1. Klarstein Audrey Mini s retro designem
 2. Hisense RL120D4AW1
 3. Klarstein MKS-5
 4. ETA Storio retro
 5. GUZZANTI GZ 28
 6. Klarstein Geheimversteck

Jak vybrat nejlepší mini ledničku?

 • Rozměry mini ledničky. U mini ledniček je právě rozměr často rozhodující. Pokud ji plánujete umístit do malého prostoru nebo potřebujete mini ledničku třeba jen na nápoje, pak bude stačit výška 47 cm až 55 cm. Větší mini ledničky mají výšku kolem 72 cm až 86 cm, ve kterých již najdete i poličky a například i jeden šuplík na zeleninu.
 • Typ mini ledničky. I mini ledničky mohou být vestavné nebo samostatně stojící. Kuchyňská linka má většinou výšku 85 cm, čili je možné mini ledničku šikovně zabudovat přímo do kuchyňské linky.
 • Objem mini ledničky. Údaj o objemu mini ledničky vám něco napoví o jejím vnitřním prostoru. Berte v úvahu účel mini lednice, protože pokud ji chcete jen na nápoje, postačí vám objem kolem 10 litrů. Pokud v ní chcete mít i potraviny, hledejte mini ledničky s objemem do 20 litrů.
 • Vnitřní uspořádání mini ledničky. Když kupujete mini ledničku osobně, máte to jednodušší, protože ji otevřete a můžete si prohlédnout uspořádání poliček. Při online nákupu hledejte různá videa, co možná nejvíce fotek a čtěte recenze a testy. Pokud vám bude vyhovovat objem, raději si vyberete takovou, která bude mít ještě o jednu poličku navíc.
 • Energetický štítek. Tak jako jiné spotřebiče, i mini ledničky musí mít svůj energetický štítek. Pro rychlé porovnání základních parametrů hledejte údaje na energetických štítcích jako jsou hlučnost, energetická třída či objem.

Mají mini ledničky automatické odmrazování?

Ne všechny. Nejlepší mini ledničky na trhu mají funkci automatického odmrazování. Tuto funkci si vždy zjistěte dopředu, ještě před nákupem.

Co znamená akumulační doba?

Akumulační doba udává, jak dlouho budou potraviny v mini ledničce chlazené i poté, co bude výpadek elektrického proudu. Čili pokud by byl výpadek elektrického proudu, budete vědět, jak dlouho zůstanou potraviny chlazené.

Co je rychlé zchlazení potravin?

Jde o funkci, která rychle zchladí čerstvé potraviny, když jste je třeba právě přinesli z nákupu a dali do ledničky. Na jistý čas bude mini lednička chladit více, aby je zchladila, a pak bude udržovat vámi nastavenou běžnou teplotu.

Mají mini ledničky funkci rychlého zchlazení?

Ne všechny mini ledničky mají i funkci rychlého zchlazení potravin. Tato informace bude uvedena v popisu konkrétní mini ledničky.

Jaké osvětlení mají mini ledničky?

Některé mini ledničky mají osvětlení vyřešeny klasickou žárovkou, kterou je třeba občas vyměnit. Nejlepší mini ledničky na trhu mají LED osvětlení, které je nejen úspornější, ale má také delší životnost.

Jakou hmotnost mají mini ledničky?

Mini ledničky mají hmotnost obvykle do 20 kg, některé i do 35 kg. Pokud chcete mini ledničku často přenášet, údaj o její hmotnosti bude pro vás jistě důležitý. Pokud bude na jednom místě nebo bude vaše nová mini lednička vestavěná, nemusíte hmotnost mini lednice nějak zvlášť řešit.

V jakých cenách se pohybují mini ledničky?

Mini ledničky se pohybují v cenách od přibližně 3000Kč do 6000Kč. Cena se odvíjí nejen od značky, ale také od jejích rozměrů a samozřejmě od jejího objemu.

Mezi nejznámější značky, které nabízejí mini ledničky, patří: Electrolux, Zanussi, Gorenje, Candy, Beko, Whirlpool, Amica, Hyundai.

Jaká teplota je v ledničce ideální?

V ledničce byste měli mít nastavené chlazení na teplotu 5 ° C.

Jak hlučné bývají mini ledničky?

Drtivá většina mini ledniček má hlučnost pod 40 dB, nejlepší mini ledničky mají hodnoty okolo 35 dB. Tento údaj najdete uvedený u každé mini lednice, buď v popisu, nebo na energetickém štítku.


Ukázat kompletní nabídku malých lednic


Pomohl vám náš test malých ledniček? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších modelů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..