Domácnost

Nejlepší vysavače na okna (čističe oken)

Čistič oken Kärcher WV 50 Plus Hadr v jedné ruce, saponát v druhé ruce a neúnavné drhnutí do té doby, než okna konečně vypadají čisté – to je starý způsob umývání oken.

Už několik let si totiž můžete obstarat opravdu dokonalého pomocníka, se kterým se čištění oken stane přinejmenším oddychem. Vysavače na okna (nebo také čističe oken a skel) jsou doslova zázrakem, neboť dokážou skutečně jedním tahem odstranit špínu z oken, a zároveň vysát špinavou vodu, která by jinak stékala po parapetu. Některé vysavače na okna dokonce pracují úplně sami – přisají se na okno a vyčistí ho, během čehož si vy můžete vychutnat třeba oblíbenou kávičku (už jste viděli náš výběr nejlepších kávovarů?).

Abyste se lépe zorientovali na trhu a mohli si vybrat ten nejlepší vysavač na okna, sestavily jsme aktuální a přehledný test vysavačů oken. Žebříček byl sestaven na základě testů renomovaných organizací, hodnocení spotřebitelů ale do úvahy jsme brali také technické parametry a vybavení.

Budeme rádi, pokud se zapojíte na konci testu do diskuse a možná tak i vy svým názorem poradíte ostatním kupujícím, jaký vysavač na okna koupit.

[ssba]

Test nejlepších vysavačů na okna – TOP 5 modelů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Kärcher WV 5 Premium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
2.Kärcher WV 2 Premium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1600 KčVíce informací
3.Leifheit Window Cleaner
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
4.Hobot 188
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7000 KčVíce informací
5.Vileda Windomatic Power
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]999 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku vysavačů na okna


Jak mám vybrat nejlepší vysavač na okna (čistič oken)?

  • Způsob umývání / vysávání oken. Nejprve si promyslete, zda chcete robotický vysavač, který si poradí s okny skoro úplně sám, nebo je pro vás lepší si obstarat vysavač na okna do ruky. Robotický vysavač na okna se hodí zejména do domácností s většími okny (např. těmi francouzskými), protože dokáže díky senzorům skončit na rámech oken. Ruční vysavače jsou dokonalé pro všechny standardní velikosti oken. Samozřejmě, i velká okna dokážete umýt ručním vysavačem a též na malá okna dokážete použít robotický vysavač, jen je třeba ho mezi okny přemisťovat. Vždy si však zkontrolujte funkce při konkrétním modelu.
  • Výdrž baterie na jedno nabití. Standardní výdrž baterie na jedno nabití se pohybuje od 30 minut až do přibližně 45 minut. Vše závisí od konkrétního typu. Tento údaj musí být vždy uvedený, takže si ho můžete před koupí zkontrolovat a mezi jednotlivými vysavači porovnat.
  • Doba nabíjení. Zpravidla se vysavače na okna nabíjejí okolo třech hodin. I tento údaj je vždy uvedený.
  • Šířka stěrky na umývání. Obvykle mají stěrky šířku 25 centimetrů, takže rychle umyjete okna standardní velikosti, a zároveň pohodlně umyjete i menší okna (například menší okno na toaletě ve vašem rodinném domě). Hlavice na umývání však může být užší i širší, případně má čistič na okna vyměnitelné hlavice různých velikostí.
  • Nejlepší značky vysavačů na okna. Investice do známých značek se i v tomto případě může vyplatit. Mezi top výrobce patří značka Kärcher, ale i Leifheit. Obě jsou dostupné nejen online v eshopech, ale i v prodejnách s domácími potřebami. Ceny za kvalitní vysavače na okna se pohybují v rozpětí 1000 Kč až 2500 Kč.
  • Další funkce. Některé vysavače na okna dokážou například vysát rozlitou tekutinu, co v domácnosti určitě oceníte (například kávu, čaj, džus apod.).
  • Inspirujte se. Pomůže například test vysavačů na okna a skla, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak funguje vysavač na okna?

Pro lepší představu si pusťte toto video od společnosti Kärcher.

Mohu vysavačem na okna umýt i jiné povrchy?

Ano. Tyto vysavače vyčistí hladké povrchy, jako jsou obkladačky v koupelně anebo v kuchyni při kuchyňské lince, poradí si se zrcadly a zvládnou umýt i kuchyňské linky, které mají lesklá dvířka. Ne nadarmo se jim také říká čističe oken a skel. Další informace na možné využití najdete určitě v návodu.

Kolik oken umyju na jedno nabití?

Jedno nabití by mělo postačit na umytí až 20 oken standardních rozměrů, takže v běžné domácnosti, a dokonce i v rodinném domě si s tím v pohodě vystačíte. Tyto vysavače na okna umývají opravdu rychle, díky tomu mimo jiného šetří také váš drahocenný čas.

Mohu prát potahy na stěrky v pračce?

Většina vysavačů na okna má potah na stěrku pratelný v pračce. Pokyny na praní (jako je například teplota vody) jsou vždy uvedené v návodu.

Má vysavač i nějaký úsporný režim?

Mnohé čističe oken disponují tzv. úsporným režimem, takže pokud právě neumýváte okna, vysavač se „uspí“, aby šetřil výdrž baterie.

Jak fungují robotické vysavače oken?

Robotické vysavače na okna umývají sami, to znamená, že se přisají na sklo okna a začnou ho sami pomalými pohyby umývat, přičemž rám okna je pozastaví. Ovládat je můžete také dálkovým ovladačem.

Pro lepší představu si pusťte toto video:

Má vysavač i nádobku pro špinavou vodu?

Měl by mít. Ty nejlepší vysavače na okna mají mimo nádobky na čisticí prostředek i nádobku na špinavou vodu. Okna tak zůstávají skutečně čisté a bez šmouh.

Je vysavač těžký?

Ne. Práce s ním je obratná, pohodlná, rychlá a jednoduchá. Používání si pochvalují jak muži, tak i ženy. Navíc rukojeť je zpravidla ergonomicky tvarovaná, takž padne do dlaně. Ruce vás určitě bolet nebudou. Rozhodně si ulevíte oproti běžnému umývání oken hadrem a saponátem.

V jakých cenových relacích si dokážu takový vysavač koupit?

Jednodušší vysavače na okna pořídíte již od 800 Kč a nabízí základ na čištění oken. V nabídce jsou však i sady obsahující v balení například i teleskopickou tyč, díky které se dostanete až na samý vrch okna bez toho, abyste museli lézt po židlích či žebříku. Je pouze na vás, kolik chcete investovat a zda využijete veškeré příslušenství navíc. Ty nejkvalitnější vysavače na okna se pohybují od 1000 Kč do 2500 Kč, což není až tak vysoká cena v porovnání s jinými pomocníky do domácnosti.

U robotických vysavačů na okna mluvíme o ceně kolem 6000 Kč a více.


Ukázat kompletní nabídku vysavačů oken


Pomohl vám náš test vysavačů na okna? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního čističe oken a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..