Auto / moto

Test nosičů jízdních kol na tažné zařízení

Nosič kol na tažné zařízení Pokud máte dostatečně velké SUV auto, anebo se vám chce zdvíhat jízdní kolo až na střechu auta, potom je asi všechno v pořádku. No pro všechny praktické a pohodlné lidi, které navíc zajímá i bezpečnost jízdy za volantem, nabízejí různé značky pohodlný způsob přepravy kol – nosiče kol upevněné na tažné zařízení auta. Výhoda je nejen v bezpečnosti a efektivnosti, ale také v pohodlnosti a praktičnosti.

Přehledný test nosičů na kola na tažné zařízení poskytne všem majitelům aut aktuální informace o tom, které nosiče jsou nejlépe hodnocené testovacími společnostmi ze zahraničí i Česka. Díky tomu si svůj nejlepší nosič kol na tažné zařízení vyberete jednodušeji a rychleji.

Samozřejmě jsme test obohatili, jak už je u nás zvykem, o odpovědi na nejčastější otázky kupujících a těšíme se na všechny komentáře od našich čtenářů. Žebříček tak tvoří mimo odborných znalostí zahraničních testovacích společnosti i naši čitatelé.

[ssba]

Test nejlepších nosičů kol na tažné zařízení – 7 TOP modelů podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Thule VeloCompact 926
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14000 KčVíce informací
2.Thule EasyFold XT 934
[usr 5 text="true" tooltip="true"]18000 KčVíce informací
3.Thule EuroRide
[usr 5 text="true" tooltip="true"]11000 KčVíce informací
4.Peruzzo PURE INSTINCT 4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8200 KčVíce informací
5.Peruzzo Parma 4
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]6500 KčVíce informací
6.Hakr Trip 3 Middle
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]7000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku nosičů kol


Jaké jsou nejlepší nosiče kol na tažné zařízení?

 1. Thule VeloCompact 926
 2. Thule EasyFold XT 934
 3. Thule EuroRide
 4. Peruzzo PURE INSTINCT 4
 5. Peruzzo Parma 4
 6. Hakr Trip 3 Middle

Jak mám vybrat nejlepší nosič kol na tažné zařízení?

 • Počet míst na přepravu kol. Kolik jízdních kol můžete přepravit na jednom takovém nosiči, určuje konkrétní typ. Je to tedy různé. Zpravidla takový nosič zvládne přepravit 2 až 4 kola najednou. V případě 4 kol postačí nosič zejména rodině s dvěma dětmi.
 • Způsob připevnění na tažné zařízení auta. Jak už možná víte, takový nosič se připojuje podobně jako přívěsný vozík. Má buď 2 koncovky na 7 pólové připojení a 13 pólové připojení, anebo adaptér. V obou případech by neměl být problém s připojením k vašemu autu.
 • Přístup do kufru auta. V nabídce výrobců jsou i šikovné nosiče na kola schopné sklopit se, díky čemuž se jednoduše dostanete do kufru auta, aniž byste museli nosič z tažného zařízení odpojovat. Určitě se z praktického hlediska vyplatí popřemýšlet právě nad nosičem kol s takovouto funkcí.
 • Nosnost tažného zařízení vašeho auta. Důležitější jak nosnost samotného nosiče kol (nosnost se pohybuje v drtivé většině na hranici 60 kg) je znát nosnost tažného zařízení na vašem autě a podle toho se při výběru řídit. Menší auta mají orientačně nosnost tažného zařízení do 50 kilogramů, střední třída aut zvládne přibližně 75 kilogramů a auta třídy off-road a SUV si poradí s nákladem do 100 kg. Tento velmi důležitý údaj je individuální a musíte ho před koupí nosiče na tažné zařízení znát.
 • Cena nosičů na tažné zařízení. Levnější nosiče se pohybují v cenách přibližně do 10000 Kč a jsou určeny pro 2-3 kola. V cenách okolo 15000 Kč jsou nosiče schopné již bez problému přepravit 4 jízdní kola s nosností okolo 60 kilogramů. Některé nosiče v pohodě přepraví i těžší 1-2 elektrokola.
 • Vychytávky nosičů na tažné zařízení. Dražší modely se většinou snadněji montují, ale i při levnějších přijdete cvikem na pro sebe vlastní způsob rychlého zapojení. Některé nosiče mají dokonce rampu, po které můžete dostat a upevnit kolo na nosič opravdu bez námahy (nemusíte je zdvíhat ani o centimetr ze země, což určitě oceníte zejména při těžších elektrokolech).
 • Inspirujte se. Pomůže například najít test nosičů kol, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Od jaké ceny zakoupím kvalitnější nosič pro kolo na tažné zařízení?

Přibližně od 7500 Kč a více už dokážete najít spolehlivé nosiče, se kterými přepravíte svoje kolo. Takové modely přepraví v drtivé většině 2-3 kola, čtvrté kolo si většinou vyžaduje větší a tedy tím pádem i dražší nosič.

Jaké jsou výhody nosiče na tažné zařízení?

 • Mezi hlavní výhody patří především bezpečnost – takové nosiče upevněné na tažném zařízení vyšli v mnoha testech autoklubů jako bezpečnější v porovnání s nosiči na střeše auta. Mimo toho není narušena aerodynamika auta, což šetří spotřebu paliva.
 • Nespornou výhodou je praktická stránka – nejen pro ženy, ale i pro muže není pohodlné zdvíhat kolo nad úroveň střechy auta a takto je upevňovat. Sami bez pomoci to většinou nezvládnete. Podstatně jednodušší je upevňovat je za autem. Pokud jste vlastníkem elektrokola zajisté víte, co znamená zdvíhat ho a někam přenášet.
 • Pokud změníte auto či si časem koupíte nové, starý nosič znovu upevníte bez problémů na jakékoliv tažné zařízení. Střešní nosič vám pravděpodobně nebude pasovat a budete si muset koupit nový, což je investice navíc.
 • Pokud budete chtít nosič na tažné zařízení prodat, nemáte problém – je kompatibilní se všemi auty s tažným zařízením, samozřejmě v případě, že se bude shodovat nosnost tažného zařízení s nosností nosiče.
 • Výhodou je i plachta, kterou budete moci v případě nepříznivého počasí kola přikrýt a ochránit tak před deštěm nebo kroupy. Opět úplně bez námahy dokážete překrýt horská kola bez nějakého náročného úkonu.

Jaké jsou nevýhody takového nosiče?

 • Nutnost mít na nosiči SPZ je pro někoho nevýhodou a musíte ji mít v případě, že nosič kol zacloní registrační značku vozidla. Můžete požádat buď o vydání třetí SPZ, anebo zadní SPZ svého auta přemisťovat na nosič. Pohodlnější je nechat si vystavit jednoduše třetí SPZ. Pozor, nepoužívejte ani nevytvářejte repliky registračních značek – hrozí vysoké pokuty i odebrání řidičského průkazu.

Ukázat kompletní nabídku nosičů kol


Pomohl vám náš test nosičů kol na tažné zařízení? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního nosiče kol a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..