Elektronika

Test domácích kin

Domací kino Sony BDV E4100 Domácí kina se stávají neoddělitelnou součástí našich domácností, protože zážitek z filmu nebo hudby je s takovou sestavou o mnoho lepší a intenzivnější. I obyčejné sledování televize se změní na větší požitek, díky lepšímu zvuku v místnosti. Jak si však vybrat to nejlepší domácí kino?

Nabídka výrobců je opravdu bohatá, a tak pro laika není jednoduché zorientovat se v nabídce a koupit si domů to správné domácí kino. Ve všeobecnosti však platí, že ty nejlepší modely pocházejí z dílen renomovaných výrobců jako je například Samsung, Bose, Sony, Harman či LG. Důležité je, kolik peněz jste ochotni investovat do takové sestavy, a co od domácího kina očekáváte.

Abychom vás inspirovali a třeba vám i ulehčili výběr, připravily jsme test domácích kin a užitečné rady, které vám s výběrem pomohou. Test se snažíme pravidelně aktualizovat a to na základě výsledků testů zahraničních organizací i odborných magazínů, přihlížíme také k hodnocení spotřebitelů a čteme názory odborníků v oboru.

Pokud se chcete podělit o vlastní postřehy a názory s jinými čtenáři, přidejte vaši zkušenost do diskuse.

[ssba]

Test nejlepších domácích kin – vybrali jsme TOP 7 modelů

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1. HARMAN/KARDON HKTS 65
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19 499 KčVíce informací
2.Bose Acoustimass 10 series V
[usr 5 text="true" tooltip="true"]35 990 KčVíce informací
3.Sony BDV-E4100
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]8 990 KčVíce informací
4.Panasonic SC-BTT465EG
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]7 705 KčVíce informací
5.Sony BDV-N5200W
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]12 390 KčVíce informací
6.Onkyo HT-S5805
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]18 490 KčVíce informací
7.Logitech Z906 5.1
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]6 275 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku domácích kin


Jak vybrat nejlepší domácí kino?

  • Podle místnosti, ve které má být domácí kino umístěné. Standardně se do domácností kupuje sestava 5.1 (5 reproduktorů a 1 subwoofer) anebo do větších obýváků i 7.1 (7 reproduktorů a 1 subwoofer). Malé místnosti a/anebo nenároční uživatelé si vystačí i se sestavou 2.1 (2 reproduktor a 1 subwoofer). Úplně nejjednodušší varianta je domácí kino 1.1, které je složeno pouze z jednoho reproduktoru a jednoho subwooferu. Nároční uživatelé si ve velkých místnostech mohou dovolit i ojedinělé sestavy jako 9.1, složené až z 9ti reproduktorů. Osobně doporučujeme nejoblíbenější 5.1 sestavy.
  • Připojitelnost a kompatibilita. V prvé řadě zkontrolujte kompatibilitu s vaším televizorem (případně také s domácím projektorem). Některé produkty fungují bezdrátově, většina ale vyžaduje připojením kabelem. Domácí kino může disponovat také tzv. dokovací stanicí, do které vložíte váš iPhone, iPod či jiný smartphone a můžete tak přímo přehrávat hudbu a videa z telefonu. Nejlepší domácí kina mají různé vychytávky, možnost připojení USB, připojení Jack konektoru atd.
  • Sestavy „All in One“. Tyto sestavy mají již od výrobce vše potřebné v krabici, čili nemusíte nic dokupovat. Výhodou navíc může být sladění celého kompletu v jednom stylu, tedy pokud si na styl potrpíte. Pokud vám nevyhovují takovéto sestavy, protože máte vysoké nároky na kvalitu zvuku, potřebujete sestavit domácí kino podle vlastního uvážení, tak jak to vyhovuje vám.
  • Frekvenční rozsah. Reproduktory na běžný domácí poslech hudby a pro dobré filmové zážitky mají mít frekvenční rozsah od 20 do 4000 Hz.
  • Cena, výrobce, kvalita. Ve všeobecnosti je nejlepší spolehnout se na značková domácí kina od populárních výrobců, kteří mají letité zkušenosti s výrobou elektroniky a vybudovali si dobré jméno na trhu díky svým kvalitním produktům. Co se týče funkcí, promyslete si, co opravdu potřebujete a co nevyužijete. Pokud máte pocit, že blue-ray přehrávač nevyužijete nebo si vystačíte pouze s USB, zbytečně nepřeplácejte. Kvalitu domácího kina před koupí zjistíte jedině tak, že si přečtete recenze a zkušenosti ostatních zákazníků.
  • Inspirujte se. Pomůže například test domácích kin, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co je domácí kino „all in one“?

Domácí kino „all in one“ znamená kompletní sestava reproduktorů a všeho dalšího, co potřebujete na zapojení, včetně tzv. receiveru. Tyto domácí kina jsou ideální pro laiky a pro všechny, kteří mají rádi sladěné doplňky v jednom stylu a domácí kino považují za součást doplňků v interiéru.

Jaký může být počet reproduktorů?

Domácí kino může být v těchto sestavách:

  • 9.1 – toto domácí kino je určené pro náročné klienty a pro ty, kteří mají velkou rozlohu obývacích prostor a mohou si prostorově takovou sestavu dovolit. Pozůstávají z devíti reproduktorů a jednoho subwooferu.
  • 7.1 – na tuto sestavu potřebujete stejně jako u prvního případu dostatek místa. No pokud disponujete větším obývákem, sáhněte po této sestavě složené ze 7 reproduktorů a jednoho subwooferu. Tato sestava vás ještě více vtáhne do děje při sledování filmů, přičemž rozdíl oproti sestavě 5.1 budete slyšet hlavně ve zvukových efektech anebo při poslechu oblíbené hudby.
  • 5.1 – Standardní a nejprodávanější sestava, která se nejčastěji kupuje do panelákových domácností a místností standardních rozměrů (včetně ložnic).
  • 2.1 – toto domácí kino je složeno pouze ze dvou reproduktorů a jednoho subwooferu. Jde o ideální řešení pro malé místnosti anebo pro nenáročné lidi.
  • 1.1 – domácí kino složené z jediného reproduktoru a jednoho subwooferu se často také označuje jako „soundbar“.

Jak vyladit domácí kino?

Nastavení potřebujete věnovat čas. Levné sestavy ve stylu „all in one“ se buď nedají nastavit vůbec (zvuk je přednastavený již od výrobce) anebo je musíte postupně nastavovat manuálně. Kvalitní domácí kina „all in one“ se dokážou nastavit i sami například s pomocí přibaleného mikrofonu, který nastaví úrovně hlasitosti a fázově pootočí každý reproduktor správně; jednoduše řečeno, domácí kino přizpůsobí dané místnosti, ve které je zapojené.

Mohu k domácímu kinu připojit i projektor?

Ano, jen je třeba zkontrolovat kompatibilitu (HDMI výstup apod.)

Co je to receiver?

Ve zkratce – je to zesilovač pro reproduktory, dekodér zvukových signálů a rádiový přijímač. Sestavy „all in one“ mají zabudovaný / již přibalený receiver.

Co je to AM/FM tuner s RDS funkcí?

Funkce RDS zabezpečí, že při poslechu rádia přes domácí kino budete mít na TV obrazovce anebo displeji název aktuálně hrané skladby, interpreta a název naladěné stanice.


Ukázat kompletní nabídku domácích kin


Pomohl vám náš test domácích kin? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní domácí kino a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..