Elektronika

Test mobilních telefonů pro seniory

Mobil pro seniory Evolveo EasyPhone EP-500 To, co se střední a mladší generaci zdá samozřejmé, je někdy pro seniory pořádné náročné. Pokud mladí využívají sociální sítě naplno a mobil bez internetu jakoby neexistoval, senioři potřebují především jednoduchost. Nejlepší mobil pro seniory je ten, který se jednoduše ovládá a nedisponuje zbytečnými funkcemi, které by jeho ovladatelnost jen ztěžovali.

Obyčejnost vám připomene i tento test mobilů pro seniory, do kterého jsme zahrnuli zejména klasické tlačítkové mobily. Pokud přeci jen chcete dotykové a chytré mobily, doporučujeme pořídit některý z modelů zde.

Test obsahuje podle nás nejlepší mobilní telefony pro důchodce, se kterými je telefonování o cosi jednodušší. Mimo toho, tyto telefony mají dostatečně velká písmena, disponují SOS volbami rychlého vytáčení a vyznačují se výraznější hlasitostí v porovnání s běžnými chytrými telefony.

[ssba]

Test nejlepších mobilů pro seniory – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Aligator A890 GPS Senior
[usr 5 tooltip="true"]1000 KčVíce informací
2.TESLA SimplePhone A50
[usr 5 tooltip="true"]900 KčVíce informací
3.Evolveo EasyPhone XD
[usr 5 tooltip="true"]1000 KčVíce informací
4.CPA Halo 11
[usr 4.7 tooltip="true"]900 KčVíce informací
5.Aligator A510 Senior
[usr 4.7 tooltip="true"]650 KčVíce informací
6.Aligator V650 Senior
[usr 4.3 tooltip="true"]1100 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MOBILŮ PRO SENIORY


Jak vybrat nejlepší mobil pro seniory?

  • Vybírejte spíše tradiční tlačítkovou klávesnici. Dotykový displej, ať je sice jakkoliv pohodlný, drtivé většině seniorů nevyhovuje. Pokud máte technicky zdatnou babičku anebo dědu, kterého zajímá technika a umí s internetem, s klasickým telefonem pro seniory u nich nepochodíte. Raději volte klasické smartphony. Mobily pro důchodce jsou vyráběné zejména s tlačítkovou klávesnicí a tlačítky se také ovládají.
  • Výdrž baterie. Starší lidi nemyslí ustavičně na nabíjení mobilu, proto sledujte při koupi údaj o kapacitě baterie. Mobily pro seniory dokážou vydržet zapnuté i týden v kuse. Je tedy méně pravděpodobné, že se starší člověk nikam nedovolá jen proto, že se mobil zase vybil.
  • Zamykání a odemykání. S největší pravděpodobností bude mobil lehce odemykatelný, ale raději si to ověřte osobně přímo na prodejně, případně se před koupí podívejte na nějaké video recenze na konkrétní typy mobilů pro seniory třeba na serveru YouTube.com.
  • Nastavení „user friendly“. Zajímejte se o nastavení velikosti písma, o hlasitost zvonění a i možnost vytáčení rychlé volby. Telefon přeci kupujete na to, aby si vaše babička dokázala poradit i pokud zůstane někde sama, anebo aby si váš děda v případě nouze zavolal pomoc.
  • Inspirujte se. Pomůže například test mobilních telefonů pro seniory, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Čím jsou mobily pro seniory jiné?

Základem je jednoduchost – právě ta jich odlišuje od ostatních mobilů. Na trhu najdeme více druhů levných mobilů, ale to ještě neznamená, že jsou vhodné pro starší lidi. Mobil pro seniora je plně přizpůsoben jeho potřebám, od designu až po funkce, které nabízí.

Některé mobily mají například na zadním krytě místo pro napsání telefonního čísla, které je třeba zavolat v případě nouze; pokud by si například na ulici nemohla sama babička vytočit číslo, někdo bude mít kontakt na vás a zavolá vám.

Jak funguje rychlá volba?

Závisí to model od modelu konkrétního telefonu. Některé umožňují rychlou volbu nastavitelnou třeba na čísla na klávesnici (1 – pro lékařskou pomoc, 2 pro vaše telefonní číslo, 3 pro vytočení čísla na vnučku,… atd.). To je standard u většiny tlačítkových mobilů. Anebo jsou na trhu i takové telefony, které disponují speciálním SOS tlačítkem. Po jeho stlačení se vytočí nastavené číslo.

Co v případě, že se senior k mobilu nedostane?

Naučte své blízké ke zvyku nosit mobil neustále při sobě. Na trhu existují výrobci, kteří prodávají mobil schopný rozeznat pád – pokud vaše babička nebo děda spadne a mobil má třeba v kapse, vytočí se vaše číslo (pokud jste ve volbě nastavily volání přímo vás), aniž by musela cokoliv ohledně hovoru řešit. Pomoc se zavolá automaticky.


Ukázat kompletní nabídku mobilů pro seniory


Pomohl vám náš test mobilů pro seniory? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího mobilního telefonu pro seniory a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..