Dětské zboží

Test nejlepších kočárků pro panenky

Kočárek pro panenky New Baby Natalka Výběr kočárku na hraní pro panenky může vypadat jednoduše až do chvíle než spatříte to množství, které v eshopu nebo v prodejně s hračkami mají. Najednou vybrat ten nejlepší kočárek pro panenky nebude až tak jednoduché. Určitě chcete pro malou maminku a její panenku jen to nejlepší.

Kvalitní kočárek pro panenky pomáhá dětem rozvíjet motoriku a komunikační schopnosti. Tříbí se důležitý smysl pro péči, a to vše nenásilně formou zábavy během hraní. V jistém věku dítě začíná kopírovat chování rodičů, což je součástí vývoje osobnosti – tehdy chlapci chtějí s tatínkem kutit, holčičky se starají o svou hračku podobně jako maminka. V kolektivu takto holčičky lépe najdou nové kamarádky. Samozřejmě kočárky mohou vozit i chlapci, je to úplně normální. S dětskými kočárky pro panenky si děti hrají již od nepaměti.

Mnohé dnešní dětské kočárky jsou vlastně zmenšeninou skutečných kočárků, a proto najdete v nabídce i kočárky 2v1 nebo 3v1, tedy hluboký sportovní kočárek s vaničkou. Dětské kočárky pro panenky z proutí nebo ze dřeva jsou tak krásné, že později slouží jako milá dekorace, či vzpomínka na dětství.

Abyste vybrali ten nejlepší právě pro vaše dítě, sestavili jsme test dětských kočárků pro panenky, který pravidelně aktualizujeme. Budeme rádi, pokud se i vy zapojíte v závěru do diskuse a obohatíte tak naši práci o vlastní názory a zkušenosti. Děkujeme.

[ssba]

Test nejlepších kočárků pro panenky – TOP 6 podle nás

NázevMax. výška madlaVěkHodnoceníCena od [Kč]
1.Hauck 2 v 1 Dotty Rose
72 cm3+[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
2.Kombinovaný kočárek Maxi Cosi
65 cm4+[usr 5 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
3.Bayer Chic 2000
55-82 cm3+[usr 5 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
4.NEW BABY Retro 2v1 VELKÝ
51-84 cm3+[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1900 KčVíce informací
5.Doris 5v1
32-63 cm 3+[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
6.Tiamo Little Dutch
-3+[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kočárků pro panenky


Jaké jsou nejlepší kočárky pro panenky na trhu?

 1. Hauck 2 v 1 Dotty Rose
 2. Kombinovaný kočárek Maxi Cosi
 3. Bayer Chic 2000 z Lidlu
 4. NEW BABY Retro 2v1 VELKÝ
 5. Doris 5v1 jako jeden z nejprodávanějších
 6. Tiamo Little Dutch – malý pro nejmenší

Jak vybrat nejlepší kočárek pro panenky?

 • Věk dítěte. Věk dítěte je důležitý kvůli výšce rukojeti. Pokud je kočárek příliš malý, dítě se musí sehnout, což neprospívá páteři a pokud je vysoký dítě neuvidí před sebe. Nejprodávanější kočárky pro panenky mají nastavitelnou ručku, díky níž kočárek roste spolu s dítětem.
 • Konstrukce a materiály. Nejlevnější kočárky jsou plastové, ty nejdražší z proutí. Plastové se jednoduše opláchnou při zašpinění i hadicí s čistou vodou někde na zahradě. Kovová konstrukce potřebuje například po dešti pořádně dosucha utřít všechny části, abyste předešli poškození. Proutěné jsou krásné, i když dítě vyroste, mnohé rodiny mají pak takovýto kočárek jako okrasu někde v zimní zahradě. Vracejí se i dřevěné kočárky, které jsou určeny především pro nejmenší holčičky.
 • Skladnost, složení a rozložení. Určitě budete chtít kočárek pro panenky poskládat, a to nejen během cestování do auta, ale i v dětském pokoji nebo venku, když si dítě už nebude chtít hrát. Dřevěné kočárky obvykle není možné jen tak poskládat, kovové a plastové většinou ano. Tuto informaci si vždy před koupí ověřte u konkrétního kočárku. Měl by se dát poskládat a rozložit rychle a bezpečně, aby ho dokázalo jen tak rozložit / složit i malé dítě.
 • Příslušenství ke kočárku. K některým kočárkům pro panenky můžete dokoupit slunečník, tašku na nákup nebo i tašku pro všechny maličkosti, které bude malá maminka potřebovat (plenky pro panenku, láhev na pití, apod.).
 • Design a barva. Tmavá barva vybledne, na světlé jsou vidět skvrny. Právě kvůli tomu prostě nechte, aby si dítě vybralo barvu, jakou chce. Kočárek pro panenky má sloužit malé mamince, to ona si s ním má hrát, a tudíž se musí líbit především jí. Motivy z pohádky nebo růžová barva, výběr by měl být jen na ní. Pokud kupujete kočárek pro dítě kamarádky, statistiky říkají, že se nejvíce kupuje růžová, fialová, tyrkysová a červená barva, a různé postavičky z aktuálních pohádek.
 • Inspirujte se. Pomůže například test kočárků na panenky, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Mohu potah vyprat?

Nejlepší kočárek pro panenky určitě bude mít snímatelný potah, abyste jej v případě zašpinění mohli vyprat v pračce, případně budou mít i návod na umytí. Záleží i na použitých materiálech, dřevěný kočárek stačí otřít vlhkým hadříkem. Některé textilie jsou odolné a postačí vám jemnější saponát a teplá voda.

Jaké různé kočárky jsou momentálně dostupné na trhu?

 • Dřevěné kočárky jsou zpravidla určeny pro nejmenší holčičky, do tří let. Nedají se většinou poskládat, takže zůstávají potom v celku jako milá ozdoba. Materiál je přírodní a barvy by měly být hypoalergenní. Dítě se o takový kočárek rádo opírá a učí se lépe chodit, díky dobré stabilitě.
 • Plastové kočárky jsou populární nejen kvůli nižší ceně, ale i kvůli nižší hmotnosti, takže když si dítě už nebude chtít hrát, odnesete ho v jedné ruce bez námahy domů z hřiště. Mnohé z nich jsou skládací. Jsou v různých velikostech pro všechny věkové kategorie. Plastové kočárky pro děti jsou jako kočárek a dětské chodítko v jednom, dítě se může opřít a učí se chodit s oblíbenou hračkou v kočárku.
 • Kočárky pro panenky s kovovou konstrukcí jsou stabilnější, ale po dešti potřebují pořádně přesušit. Obvykle jsou pro větší holčičky.
 • Proutěné kočárky jsou oblíbené pro svou krásu podobně jako dřevěné a jsou pro holčičky od 3 let. Jde o kvalitní kočárky s nádechem retro stylu, později se stávají okrasou dětského pokoje.

Jak vybrat kočárek pro panenky podle věku dítěte?

Orientačně dítě do tří let potřebuje výšku rukojeti do 65 centimetrů, ne více. Dítě ve věku od 3 do 4 let potřebuje výšku do 70 centimetrů, dítě 4 až 6 leté by mělo mít rukojeť ve výši do 75 centimetrů.

Jsou dostupné kočárky pro dvojčata?

Ano. V nabídce jsou i kočárky pro panenky určené dvojčatům.


Ukázat kompletní nabídku kočárků pro panenky


Pomohl vám náš test kočárků pro panenky? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího dětského kočárku na panenky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..