Test zimních pneumatik 2019 / 2020

zimni-pneu-michelin-alpin-a4Vybíráte zimní pneumatiky a nevíte si rady? Připravily jsme pro vás test zimních pneumatik 2019 / 2020 a to i pro naprosté laiky, kteří nedokáží ocenit specifické vlastnosti použitých materiálů či výrobních postupů. Test zimních pneu jsme sestavovali podle testovaní renomovaných organizací typu ADAC, AUTOKLUB ČR a vybrali jsme pro vás nejlepší pneumatiky na trhu seřazené přehledně do tabulky podle kvality, renomé a dalších vlastností. Cílem je lepší a snadnější orientace na trhu se zimními pneumatikami.

Povinnost zimních pneumatik je v platnosti (od 1.11.2017). Neváhejte a kupte si zimní pneu už dnes.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test zimních pneumatik 2019 / 2020

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Continental WinterContact TS 860 / TS 8505 out of 5 stars1 327 KčVíce informací
2.Michelin ALPIN 5 / Alpin 45 out of 5 stars1 519 KčVíce informací
3.Goodyear UltraGrip Performance Gen-14.8 out of 5 stars1 794 KčVíce informací
4.Goodyear UltraGrip 94.7 out of 5 stars1 301 KčVíce informací
5.Dunlop Winter Sport 54.7 out of 5 stars1 773 KčVíce informací
6.Dunlop SP Winter Response 24.7 out of 5 stars1 301 KčVíce informací
7.Pirelli CINTURATO WINTER4.6 out of 5 stars1 306 KčVíce informací
8.Nokian WR D44.3 out of 5 stars1 323 KčVíce informací

Při sestavování našeho žebříčku jsme vycházeli z několika testů renomovaných organizací. Pneumatiky, které doporučujeme ke koupi se pravidelně objevovali na vyšších příčkách napříč všemi zkoumanými testy.

Povinné zimní pneumatiky

Sbírka zákonů č. 133/2011 mění pravidla v zákonu č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích. Ta říká, že v období od 1. listopadu do 31. března je povinné na vyznačených úsecích silnic a dálnic používat zimní pneumatiky a to za předpokladu, že se na pozemní komunikaci nachází souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza a nebo lze předpokládat, že tato situace nastane.

Jaké vlastnosti se porovnávali v testu pneu?

Test zimních pneumatik 2019 / 2020 vychází z řady testovaných vlastností. Mezi ně patří například: chování vozidla na suchu, mokru, sněhu i v bahně, bezpečnost, jízdní vlastnosti, spotřeba paliva, délka brzdné dráhy, komfort, hlučnost či přilnavost.

Jak vybírat zimní pneumatiky

Nejčastější chybou při výběru zimních pneumatik je výběr podle ceny. Většinou totiž platí, že ty nejlevnější pneumatiky nepatří mezi ty nejkvalitnější. Na úkor ceny jsou často použity horší materiály i výrobní postupy (zkrátka se někde šetřit musí). Už náš malý test zimních pneumatik však ukazuje, že kvalitní pneu lze pořídit i ve střední cenové relaci.

Kvalitní zimní pneumatiky kupujeme do období ledu a sněhu. Právě fungování pneumatik na těchto površích je pro nás nejdůležitějším faktorem a tedy i identifikátorem důležitých vlastností, které bychom měli sledovat. Dobré jízdní vlastnosti, bezpečnost a funkčnost, jedny ze základních prvků. V našem testu jste tyto vlastnosti porovnali za vás.

Aby zimní pneumatiky fungovali správně, je třeba držet se základních specifik:

  • Na vozidle mít všechny 4 pneumatiky zimní (nikoliv 2 letní a 2 zimní)
  • Zimní pneumatiky by měli mít hloubku vzorku minimálně 4 mm
  • Zimní pneumatiky plně fungují již při průměrných denních teplotách pod +7 °C
  • Zimní pneu bychom měli používat max. 4 sezóny – pak ztrácí své vlastnosti

Zimní pneumatiky – vlastnosti

Zimní pneumatiky mají speciální směs, která udrží své neměnné vlastnosti i v zimě. Mají také vyšší a hrubší profil (vzorek). Díky tomu dokáží lépe odvádět sníh, vodu i bláto z pod běhounu kol. Proto se nevyplatí do zimního období vyjíždět s letními pneumatiky, které mají vlastnosti odlišné a především stavěné na zcela jiné povrchy.

V zimě doporučujeme používat pouze zimní pneumatiky a to i na úkor celoročních pneumatik, které se v testu příliš neosvědčily. Alespoň co se týče jízdních vlastností a bezpečnosti.

Zimní pneumatiky už zdaleka nejsou tak nekomfortní jako dříve. Výrobci zapracovali na komfortu i hlučnosti a dnes jsou již na srovnatelné úrovni s těmi letními.

Rada na závěr? Sledujte vždy aktuální test zimních pneumatik. Situace na trhu se s novými modely může rychle měnit. V tomto případě myslíme především na vaši úsporu financí.

Do horských oblastí doporučujeme využívat také sněhové řetězy. Test sněhových řetězů naleznete zde.

Kupte si nejlevnější pneumatiky na internetu

Test letních pneumatik | Test zimních pneumatik také na portálu pneunoviny.cz | Test celoročních pneumatik