Sport / Outdoor

Test kolečkových bruslí – léto 2021

Kolečkové brusle Macroblade Bruslení na kolečkových bruslích patří mezi oblíbené sporty a je jedno, jestli bydlíte na vesnici, v centru města nebo na jednom ze sídlišť. K bruslení nepotřebujete trenéra a ani žádnou přehnaně drahou výstroj – to jediné, na čem záleží a na čem by člověk neměl až tolik šetřit na úkor kvality jsou kolečkové brusle. Výrobci nabízejí množství různých bruslí, a tak je dobré sledovat nezávislá hodnocení, abychom si sami udělali obrázek o stavu trhu.

Na to, abyste vybrali nejlepší kolečkové brusle, musíte vědět, kam budete nejčastěji chodit bruslit a jak často se plánujete této aktivitě věnovat. Doporučujeme si prohlédnout také jednotlivé modely naživo a vyzkoušet si je přímo na prodejně, abyste věděli, které nejlépe padnou na vaši nohu. Test kolečkových bruslí vám poskytne rozhled, možnost zorientovat se v nejlepších značkách a prohlédnout si nejnovější top kolečkové brusle na trhu.

Náš test kolečkových bruslí se snažíme aktualizovat pro každou sezónu, takže máte přehled o novinkách i o nejlepších modelech současnosti. Mimo toho tu najdete také pár rad, se kterými bude koupě nových bruslí jednodušší.

[ssba]

Nejlepší pánské kolečkové (inline) brusle

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.K2 VO2 S 90 M
5 out of 5 stars (5 / 5)7000 KčVíce informací
2.K2 VELOCITY 84 SPORT M
5 out of 5 stars (5 / 5)3800 KčVíce informací
3.Rollerblade ASTRO 84 SP
5 out of 5 stars (5 / 5)3500 KčVíce informací
4.K2 F.I.T. 84 Boa
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5400 KčVíce informací
5.Zealot ANNIX
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1500 KčVíce informací
6..Oxelo FIT500 (Decathlon)
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1800 KčVíce informací

Nejlepší dámské kolečkové (inline) brusle

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.K2 VELOCITY 84 SPORT W
5 out of 5 stars (5 / 5)3800 KčVíce informací
2.Rollerblade SPIRITBLADE W
5 out of 5 stars (5 / 5)2500 KčVíce informací
3.Rollerblade ASTRO 84 SP W
5 out of 5 stars (5 / 5)3000 KčVíce informací
4.Fila CROSSFIT LADY
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3200 KčVíce informací
5.WORKER Umox
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)2400 KčVíce informací
6.Zealot FAIRLIGHT
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1000 KčVíce informací

Nejlepší dětské kolečkové (inline) brusle

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Worker Picola LED
5 out of 5 stars (5 / 5)999 KčVíce informací
2.WORKER Nolan 2v1
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1700 KčVíce informací
3.K2 Marlee Pro
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku KOLEČKOVÝCH BRUSLÍ


Jak mám vybrat kolečkové brusle?

  • Frekvence bruslení. Jak často plánujete bruslit? Pokud budete bruslit dvakrát týdně ve volném čase, vyberte si rekreační brusle, které jsou měkčí a pohodlnější. Na častější bruslení, například 4x týdně, jsou vhodnější tzv. fitness brusle (klasické brusle prodávané ve většině obchodů) určené právě na opakované bruslení.
  • Jaké máte schopnosti. Jen vy nejlépe znáte svoje schopnosti, podle kterých je třeba nové brusle vybrat. Klasické fitness brusle jsou určené pro začátečníky i pokročilé, proto patří mezi nejprodávanější. Aggressive brusle jsou určeny pro zkušenější, kteří mají v oblibě například skateparky. Speed brusle si kupují zejména pokročilý bruslaři. Takové brusle mají větší kolečka, jsou svižnější a rychlejší.
  • Dámské anebo pánské. Nejlepší dámské kolečkové brusle jsou přizpůsobené pro ženy o cosi lépe jak unisex: jsou širší v oblasti lýtek, je přizpůsobena klenba na užší dámskou nohu, jsou lehčí a také barevnější. Nejlepší pánské kolečkové brusle jsou tvarované na větší nohu, mají vytvarovanou klenbu a dokážou unést vyšší váhu. To jsou hlavní důvody, pro které se zřídka kdy kupují unisex brusle.
  • Průměr koleček. Průměr koleček se uvádí v milimetrech a platí, že čím jsou kolečka větší, tím bude bruslení rychlejší. Menší kolečka jsou pomalejší a lépe se na nich manévruje.
  • Tvrdost bruslí. Nejtvrdší brusle mají označení 100A, nejměkčí se pohybují okolo hodnoty 74A.
  • Rám bruslí. Nejčastěji je rám vyroben z plastu anebo ze slitin hliníku. Dražší modely nabízí kompozity (například karbon).
  • Inspirujte se. Pomůže například náš test kolečkových bruslí, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké základní druhy kolečkových bruslí známe?

  • Off-road brusle – jsou nejvhodnější na bruslení na nezpevněném povrchu, mají jen 2 kolečka, přičemž jejich průměr může mít až 150 mm.
  • Rekreační brusle – na příležitostné bruslení, jsou měkčí a poddajnější, hodí se pro začátečníky, průměr koleček do 80 mm.
  • Fitness brusle – na častější bruslení, pokojně i na delší tratě, mohou je kupovat jak začátečníci tak pokročilý, tvrdost se pohybuje okolo hodnoty 85A. Patří mezi nejprodávanější typ bruslí.
  • Dětské kolečkové brusle – jsou nastavitelné, čímž se stávají pro dětskou nohu flexibilnější, mají menší kolečka díky čemuž je dosáhnuta nižší rychlost a lepší stabilita.
  • Rychlostní (speed) brusle – pro pokročilé na rychlé bruslení, vyznačují se nízkým posazením a tvrdostí okolo 87A.
  • Aggressive brusle – průměr koleček zpravidla do 60 mm s tvrdostí cca 90A, rám je z pevného plastu, hodí se na triky a do skateparků.

Můžeme demontovat brzdu?

U většiny modelů ano, ale nedělejte to – určitě budete aspoň jednou potřebovat zabrzdit patou; právě tento způsob brždění je nejefektivnější. Po jistém čase měňte brzdy na nové.

Vybrat plastový rám, anebo radši hliníkový?

Plastové rámy na bruslích lépe tlumí otřesy a jsou na pocit pro vaše nohy měkčí. Jsou však méně odolné vůči poškozením a nejsou vhodné pro lidi s vyšší nadváhou. Hliníkové rámy jsou pevnější, no na druhé straně ve všeobecnosti nedokážou tak dobře tlumit otřesy jako plast.

Můžeme si koupit kolečkové brusle přes internet?

Pokud kupujete kolečkové brusle poprvé, jste začátečníkem anebo se potřebujete v bruslích krátce projet po prodejně, nakupujte raději v kamenných obchodech. Je to jednodušší, efektivnější a pro začátečníky nejideálnější. Pokud si potřebujete koupit stejné brusle, jaké už máte doma, klidně si je kupte přes eshop. Pro některé bruslaře je výhodou i to, že při koupi přes eshop můžete brusle jednoduše vrátit. Další možností je vyzkoušet si brusle na prodejně a pak si stejný typ objednat v eshopu v řadě případů za nižší cenu.

Jaké jsou nejlepší značky kolečkových bruslí?

Mezi nejlepší značky kolečkových bruslí řadíme: K2, Fila, Rollerblade, Tempish či Powerslide.


Ukázat kompletní nabídku KOLEČKOVÝCH BRUSLÍ


Pomohl vám náš test kolečkových bruslí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních kolečkových bruslí a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..