Domácnost

Test sušáků na prádlo

Sušák na prádlo Leifheit Sušák na prádlo patří k těm výrobkům, bez kterých se snad žádná domácnost neobejde. Dokonce i ti, kteří v domácnosti mají sušičku na prádlo, potřebují obyčejný sušák. Je také součástí mnoha zahrad, protože nejedna hospodyně považuje prádlo usušené na sluníčku za svěžejší a voňavější.

Na trhu je několik různých typů sušáků, ať už jde o rozkládací sušáky na prádlo do interiéru nebo venkovní do exteriéru. Dokonce jsou již v nabídce i elektrické sušáky na prádlo, které dokáží prádlo sušit poměrně rychle a šetrně zároveň.

Nakonec zjistíte, že výběr není až tak jednoduchý – proto jsme pro naše čtenáře připravili přehledný test jak venkovních sušáků na prádlo, tak sušáků do interiéru. Pevně věříme, že vám pomůžeme vybrat ten nejlepší sušák na prádlo.

Děkujeme za všechny postřehy, které píšete v závěru do diskuse a také za vaše sdílení na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších sušáků na prádlo – TOP 9 podle nás

NázevDélka šňůryRozpětíHodnoceníCena od [Kč]
Nejlepší rozkládací sušáky na prádlo do interiéru
1.Leifheit PEGASUS 180 Classic
18 m157 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]800 KčVíce informací
2.VILEDA Extra 20 m
20 m183 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]730 KčVíce informací
3.LEIFHEIT Tower 190
19 m66 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1080 KčVíce informací
4.VILEDA Doble 22 m
22 m209 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]950 KčVíce informací
Nejlepší venkovní sušáky na zahradu
1.LEIFHEIT LinoProtect 400
40 m159 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]4500 KčVíce informací
2.BRILANZ, 4 ramena
50 m173 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
3.Brabantia Lift-O-Matic
40 m208 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku sušáků na prádlo


Jaké jsou nejlepší sušáky na prádlo na trhu?

 • Vnitřní: Leifheit PEGASUS 180 Classic
 • Vnitřní: VILEDA Extra 20 m
 • Vnitřní: LEIFHEIT Tower 190
 • Vnitřní: VILEDA Doble 22 m
 • Venkovní: LEIFHEIT LinoProtect 400
 • Venkovní: BRILANZ, 4 ramena
 • Venkovní: Brabantia Lift-O-Matic

Jak vybrat nejlepší sušák na prádlo?

 • Rozměry sušáku na prádlo. Rozměry jsou snad nejdůležitějším parametrem, protože při koupi musíte zohlednit své prostorové možnosti. Možná je nějaký sušák ideální rozmístěním šňůr nebo tvarem, ale pokud je příliš velký, bude pouze přítěží a nakonec i tak koupíte menší. Pokud máte dostatek volného prostoru a potřebujete sušit mnoho prádla, neboť jste vícečlenná domácnost, pak můžete směle popřemýšlet i nad větším sušákem.
 • Typy sušáků na prádlo. Známe několik typů sušáků na prádlo. Nejzákladnější členění je rozděluje na sušáky interiérové určené do vnitřních prostor, a sušáky exteriérové určené ven na zahradu (případně balkon). Jsou však v nabídce i doplňkové sušáky, třeba jen pro utěrky a ručníky, dále malé sušáky na radiátor nebo stropní sušáky. U venkovních jsou nejoblíbenější otočné sušáky. Nejlepší sušák na prádlo je takový, který vyhovuje vašim požadavkům.
 • Skladnost sušáků na prádlo. Dnes je již drtivá většina sušáků na prádlo skládací, dokonce i venkovní zahradní sušáky můžete minimálně alespoň „zavřít“ podobně jako deštník, čili na zahradě nepřekáží, když ho zrovna nepotřebujete. Zjistěte zejména to, jak se skládá, aby to pro vás nebylo příliš náročné.
 • Nosnost sušáku na prádlo. Zjistěte ještě před koupí, kolik váš nový sušák unese. Doporučenou zátěž výrobcům nikdy nepřekračujte, jinak bude ohrožena nejen stabilita sušáku, ale i jeho životnost.
 • Další důležité vlastnosti. Hledejte údaj o hmotnosti sušáku na prádlo, zvláště pokud ho budete pravidelně přemisťovat. Kvalitní rozkládací sušák na prádlo se obvykle i jednoduše skládá, čili nebudete mít problém odkládat ho i pravidelně. Měli byste se také zajímat o rozestup šňůr, aby prádlo proschlo co nejrychleji. Některé sušáky na prádlo už mají přibaleny i šikovné pouzdro, do kterého ho můžete poskládat a skladovat bez poškození.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se kamarádů kutilů. Pomůže například vyhledat si test sušáků na prádlo a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jakou nosnost mají obvykle sušáky na prádlo?

Kvalitní rozkládací sušák na prádlo unese zpravidla okolo 30 kg prádla. Tento údaj musí být uveden výrobcem někde na obalu a stanovenou zátěž rozhodně nepřekračujte. Jak jsme zmínili výše, zhorší se tím stabilita sušáku a mohou se trvale poškodit šňůry.

Jakou hmotnost má mít sušák na prádlo?

Volně stojící interiérové sušáky na prádlo váží nejvíce 5 kg, někdy však kolem 3 kg. Venkovní sušáky na prádlo mají do 6 kg.

Z jakých materiálů je nejčastěji vyroben sušák na prádlo?

Nejlepší sušák na prádlo přežije i nějaké to dovádění počasí na balkoně – obvykle do této kategorie patří kvalitní sušáky na prádlo z hliníku. Používá se však i plast, zejména některé části mohou být z pevného kvalitního plastu (sušák je pevný ale zároveň i lehký).

Jaké jsou hlavní výhody stropních a nástěnných sušáků na prádlo?

Stropní a nástěnná sušáky na prádlo především nepřekáží – nezabírají na zemi žádné místo. V případě, že máte domácí zvířátko, na stropní sušák asi nedoskočí, čili vaše prádlo bude v bezpečí.

Patří sem harmonikové, teleskopické, vysouvací nebo navíjecí sušáky.

Jak funguje elektrický sušák na prádlo?

Elektrické sušáky na prádlo suší poměrně rychle. Ve srovnání s bubnovou sušičkou nebo s pračkou se sušičkou někdy i šetrněji, zejména pokud jde o extra jemné prádlo. Sušák jednoduše zapojíte do elektrické sítě a sušíte při 45°C, některé suší dokonce do 60°C. Zpravidla sušení probíhá teplým vzduchem, něco jako ventilátor s teplým vzduchem.

Čeho si ještě všímat při koupi nového sušáku na prádlo?

Nejlepší sušák na prádlo bude mít například kolečka, aby se dal snadno přemístit i když bude plný prádla. Některé mají i praktické očka na zavěšení ramínek, což oceníte zejména u halenek nebo když budete chtít mít krásně vyrovnané sako bez žehlení. Kvalitní rozkládací sušák na prádlo bude mít dostatečně široké, resp. dlouhé šňůry, abyste mohli pohodlně věšet třeba i deky, povlečení nebo plachty.

Jak správně zvolit délku šňůr?

Orientačně: pokud vyperete 5 kg prádla, budete potřebovat minimálně 10m šňůry na zavěšení.


Ukázat kompletní nabídku sušáků na prádlo


Pomohl vám test sušáků na prádlo? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších rozkládacích i venkovních sušáků na prádlo a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..