Dětské zboží

Test nejlepších šátků na nošení dětí

Šátky na nošení dětí Zpočátku se maminky setkávali s nepochopením, když se začaly objevovat první obchody nabízející šátky na nošení dětí, protože se pochybovalo o správném držení tak malého tělíčka.

V současnosti více odborníci připomínají, že nošení dětí není žádnou novinkou – znali to už naše prababičky a dodnes nosí v šátcích své děti i statisíce dalších žen, kterým tento způsob vyhovuje. Kvalitní šátky a nosiče pro děti vám především dovolují mít volné ruce, díky čemuž je úklid, nákup či vaření večeře mnohem jednodušší. Maminky mohou mít své dítě stále u sebe, což je obrovskou výhodou.

Nejlepší nosiče pro děti poskytují komfort i samotnému miminku. Děťátko může být s mámou, cítit její vůni, díky teplu se cítí mnohem bezpečněji a příjemné houpání při chůzi i přirozeně uspává. A důležitý bonus navíc – jelikož jsou nožičky od sebe, je podpořen správný vývoj kyčlí.

Abyste se lépe zorientovali v nabídce, přinášíme test šátků na nošení dětí, ve kterém zároveň vysvětlíme i hlavní rozdíly mezi nosičem a šátkem.

Děkujeme za všechny vaše sdílení a také za vaše postřehy, které nám píšete do diskuse. Věříme, že náš žebříček bude pro vás užitečný.

[ssba]

Test nejlepších šátků na nošení dětí – TOP 6 podle nás

NázevMateriálHodnoceníCena od [Kč]
1.Be Lenka Mandala
100% bavlna[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
2.Be Lenka Folk
100% bavlna[usr 5 text="true" tooltip="true"]1800 KčVíce informací
3.Nosítko Be Lenka 4ever
100% bavlna[usr 5 text="true" tooltip="true"]3300 KčVíce informací
4.Be Lenka Souhvězdí
100% bavlna[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
5.Kinderkraft Milo
100% bavlna[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
6.Manduca Wickelkinder Pure
100% biobavlna[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2600 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku šátků na nošení dětí


Jaké jsou nejlepší šátky na nošení dětí na trhu?

 1. Be Lenka Mandala
 2. Be Lenka Folk
 3. Nosítko Be Lenka 4ever
 4. Be Lenka Souhvězdí
 5. Kinderkraft Milo
 6. Manduca Wickelkinder Pure

Jak vybrat nejlepší nosiče a šátky pro děti?

 • Věk dítěte je důležitý. Úplné batole, novorozené dítě je ideální nosit na různé způsoby v šátku, nosič je tedy pro děti přibližně od tří měsíců. Jsou však v nabídce i nosiče s vložkou, která se nosí, dokud je dítě maličké, a pak se vybere ven. Pokud se vám takový nosič zamlouvá a je pro vaše novorozené dítě vhodný (vyzkoušeli jste ho a sedí vám i děťátku), je to dobrá investice.
 • Nosnost šátku. Zpravidla má šátek nižší nosnost, neměli by se v něm nosit děti těžší než 7 kilo. Nosič zvládne dítě s váhou do 9 kil. Tento údaj je vždy uveden u každého nosiče a šátku na nošení dětí.
 • Materiály nosičů a šátků. V obou případech platí, že materiály použité při výrobě nosiče i šaty mají být jemné, vzdušné, příjemné pro dítě i rodiče. Některé mají alespoň nepromokavou kapuci, aby děti během jemného deště nebo během sněžení příliš nezmokly.
 • Zdraví dítěte je nejdůležitější. Nejprve je třeba dbát na komfort pro dítě. Jediný nosič, který je vhodný pro dítě, je ergonomický nosič. V ideálním případě je nový, tedy žádný bazar, protože si ho „vyseděly“ už jiné děti a pokud má nosič i paměťovou pěnu je pro další dítě nevhodný. Při šátku dbejte na složení materiálu, přičemž teplejší šátky jsou vhodné na období zimy.
 • Cena a kvalita. Zde platí, že investujete peníze do svého dítěte a šetřit se opravdu nevyplatí. Kromě toho, že nosiče s paměťovou pěnou nejsou vhodné pro další dítě, je nutné brát v úvahu i kvalitu přezek a zapínání. V nosiči máte své dítě, proto musí být spolehlivý i když se v něm bude dítě hýbat. V případě šátků se za kvalitu také připlácí. Důležité je znát typy vázání šátků a vybrat si takový, který můžete bezpečně uvázat.
 • Inspirujte se. Pomůže například test šátků na nošení dětí, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Mohu na nošení batolete použít i obyčejný, klasický šátek velkého rozměru?

Ne.

Jaký je rozdíl mezi elastickým šátkem a pevnějším šátkem na nošení dítěte?

Kvalitní elastický šátek na nošení dětí zvládne dítě do hmotnosti 5 až nejvýše 6 kilo a je ideální pro všechny začátečnice neboť uzly díky elasticitě drží lépe.

Pevný šátek na nošení dětí není elastický, obvykle je cenově náročnější a obtížněji se váže. Na druhé straně jeho výhodou je, že unese dítě do asi 8 kilo.

Jak vybrat správnou gramáž šátku na nošení dítěte?

 • Pro nejmenší děti je vhodná gramáž kolem 230 gm2.
 • Dítě okolo 7 kilo potřebuje gramáž do 260 gm2.
 • Pokud chcete nosit v šátku dítě těžší než 7 kilo, potřebujete gramáž přibližně 300 gm2.

Jaké vlastnosti mají jednotlivé materiály šátků na nošení dětí?

Nejčastěji se setkáte s bavlnou, která se dobře váže a je ideální pro jakékoliv roční období. Mnohé jsou právě jen z bavlny bez dalších příměsí.

Oblíbená je i vlna, která v zimě příjemně hřeje a v létě mírně chladí. Vyznačuje se dobrou nosností a přizpůsobí se více vázáním.

Len je vynikající na léto. Zvládne i těžší dítě.

Bambus je měkký, poddajný. Pokud jde jen o čistý len, noste v takové šátku batole, protože má nižší nosnost. Těžší dítě potřebuje len s příměsí.

Tencel je vzdušný, příjemně chladivý, což oceníte zejména v létě. Často tyto šátky mají také antibakteriální vlastnosti.

Polyester je měkký, pružný, termoregulační.

Hedvábí je stále jen jako přídavek ve složení šátku, jelikož by šátek jen z hedvábí klouzal, což není bezpečné. Některé šátky s hedvábím se pěkně lesknou.

Jak vybrat správnou velikost šátku na nošení dětí?

Nejlepší šátek na nošení dětí sedí i k vaší postavě. Pokud jste útlá štíhlejší žena, pak potřebujete menší šátek kolem 4 m. Plnější ženy se zavalitější postavou, obvykle okolo konfekční velikosti 44, potřebují šátek o velikosti 5 m.

Jak vybrat turistický nosič pro dítě?

Nejlepší turistický nosič na nošení dětí by měl mít sluneční clonu, ochranu před deštěm (minimálně stříšku), vícebodový zapínání podobné jako v autosedačce pro maximální bezpečí dítěte během túry a samozřejmostí je uchycení nohou dítěte. Bonusem jsou reflexní prvky. I turistický nosič má být samozřejmě ergonomický nosič.

Je u nosiče lepší měkký nebo pevný bederní pás?

Měkký bederní pás méně tlačí kyčelní kosti a je ideální maximálně do 9 kilo váhy dítěte. Pevný bederní pás lépe odlehčí vaše ramena.


Ukázat kompletní nabídku šátků na nošení dětí


Pomohl vám náš test šátků na nošení dětí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího nosiče dětí a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..