Dětské zboží

Jak vybrat nejlepší sáňky a boby?

Sáňky, dřevěné, červené Mnozí z nás si pamatují sáňkování a všechnu tu zábavu v zimě, když napadal krásný bílý sníh a venku bylo mrazivě, až štípaly líce. I dnešní děti se chtějí bavit a poznávat krásy zimy. Nejjednodušší je začít sáňkováním a bobováním někde za městem nebo za vesničkou.

Ačkoliv boby a sáně přinášejí spoustu zábavy a radosti, nejde o hračky. Sáňkování i bobování jsou vlastně sporty, a tak jak důkladně vybíráte dětské kolo nebo kopačky, tak je třeba věnovat pozornost i novým saním nebo bobům. Krásné vzpomínky na období dětství bude mít vaše dítě pouze pokud bude bez zbytečných úrazů. V současnosti jsou kvalitní dětské sáňky cenově dostupné a od různých výrobců, takže si můžete vybrat. Sedací část může být z látky v různých barvách, a tak jsou ideální pro holčičku i chlapečka; některé jsou v neutrálních barvách, aby je využilo i mladší dítě nebo někdo z rodiny.

Jak však vybrat nejlepší sáňky a boby, když je jich na trhu tolik? Kromě doporučení z rodiny nebo od přátel může být nápomocný i test dětských bobů plný zajímavostí a praktických rad.

Budeme rádi, když žebříček doplníte o vlastní informace zapojením se v závěru článku do diskuse. Děkujeme i za všechny sdílení.

[ssba]

Test nejlepších dětských sáněk / bobů – TOP 7 podle nás

NázevObjemHodnoceníCena od [Kč]
1.SULOV 67
 • Délka: 125 cm
 • Ohrádka: ANO
 • Popruh: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1900 KčVíce informací
2.Sulov Champion
 • Nosnost: 40 kg
 • Hmotnost: 1,6 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]350 KčVíce informací
3.VT-SPORT skládací sáňky Rohačky
 • Délka: 125 cm
 • Nosnost: 120 kg
 • Hmotnost: 4,5 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1500 KčVíce informací
4.Sáně Kamzík
 • Délka: 85 cm
 • Nosnost: 80 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací
5.Dřevěné sáňky Davos
 • Délka: 120 cm
 • Nosnost: 150 kg
 • Hmotnost: 4,5 kg
 • Ohrádka: NE
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1100 KčVíce informací
6.Dětská sněhová koloběžka Snow Kick
 • Délka: 93 cm
 • Nosnost: 50 kg
 • Hmotnost: 2,5 kg
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
7.Bobovací lopata Funny Slide
 • Nosnost: 80 kg
 • Hmotnost: 125 g
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]100 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku saní a bobů


Jaké jsou nejlepší dětské sáňky a boby na trhu?

 1. Sáňky SULOV 67 s délkou 125 cm
 2. Boby Sulov Champion
 3. Skládací sáňky VT-SPORT Rohačky s délkou 100 cm
 4. Sáně Kamzík
 5. Dřevěné sáňky Davos
 6. Dětská sněhová koloběžka Snow Kick
 7. Bobovací lopata Funny Slide

Jak vybrat nejlepší sáňky a boby?

 • Věk dítěte. Nejmenší děti, které teprve začínají chodit, potřebují především bezpečnostní pásy a opěrku. Ideální jsou proto boby určeny pro nejmenší děti nebo sáně s opěrkou, kterou je pak možné odmontovat. Kvalitní dětské sáňky pro malé děti mají i fusak, který je k patici připevněn a kromě tepla pro dítě plní i bezpečnostní funkci, protože během sáňkování bezpečně leží a nevypadne.
 • Nosnost bobů a saní. Vždy dodržujte maximální nosnost saní nebo bobů v zájmu bezpečnosti, je to údaj, který není radno podcenit. Zpravidla dřevěné sáně mají vyšší nosnost než boby z plastu.
 • Materiál saní a bobů. Saně jsou vyráběny nejčastěji ze dřeva, ale mohou mít i kovové prvky nebo být kombinaci dřeva a plastu, případně můžou být celé plastové. Místo k sezení je u saní z textilie nebo ze dřeva. Boby jsou vyráběny z mrazuvzdorného plastu, který po sněhu dobře klouže a vydrží i mráz. Novinkou jsou nafukovací saně.
 • Délka saní a bobů. S délkou se pojí i nosnost a čím jsou boby nebo saně delší, tím je vyšší nosnost, neboť jsou určeny pro starší děti. Menší sáně nebo boby jsou pro menší děti, a tudíž mají i nižší nosnost. Průměrně jsou dřevěné sáňky dlouhé 100 cm, boby bývají rozděleny podle věku.
 • Kvalita provedení. Pokud plánujete sáňkovat nebo bobovat celou zimu pravidelně, pak potřebujete kvalitu. Pokud má být sáňkování a bobování jen příležitostní aktivitou, nepotřebujete investovat hodně. Navíc je možné, že tento sport vaše dítě nebude bavit a raději si užije stavění sněhuláka s větší radostí.
 • Inspirujte se. Pomůže například test bobů a saní, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Z jakého dřeva jsou vyráběny dřevěné dětské sáňky?

Nejčastěji se můžete setkat s dřevem z borovice, nebo se používá buk, případně i jiný druh dřeva. Myslete na to, že saně z jakéhokoli dřeva se používáním jednoduše opotřebují.

Jaké výhody mají sáně?

Saně mohou být ze dřeva nebo z plastu.

Kvalitní sáňky ze dřeva mají svou tradici, jsou pevnější a mohou vydržet celé dětství. Kvůli vyšší hmotnosti se hůře ovládají, nejsou tak kluzké, a proto mají popruhy na tažení. Plastové sáňky pro děti jsou lehké, dobře kloužou a obvykle jsou pro menší děti. Jejich údržba je jednoduchá a na trhu najdete několik tvarů i barev.

Jaké výhody mají boby?

Boby jsou určeny především pro starší děti, které umí manévrovat, ale na trhu jsou už i boby pro nejmenší děti s opěrkou a bezpečnostními pásy, takže nemusíte mít těžké saně ze dřeva. Jsou lehké, ovládají se jednoduše a krásně kloužou po sněhu díky plastu.

Pokud si vaše dítě už nebude chtít hrát, boby jednoduše unesete v jedné ruce bez námahy.

Kolik váží sáně?

Dřevěné saně obvykle váží 4 až 6 kilo. Plastové saně nejvýše 3 kg.

Jaké výhody mají nafukovací saně pro děti?

Saně z PVC jsou teplejší na pocit, složíte je i do tašky a vejdou se do každého auta k zavazadlům. Jsou lehké, velmi dobře kloužou po sněhu a pro dítě poskytují pohodlné sezení na měkké sedací části.

Jaké výhody mají boby s volantem?

Volant usnadňuje ovládání, takže bobování děti ještě více baví. Mají lepší kontrolu nad zatáčením bobů a snadněji brzdí.

Mohu dát opěrku dolů z dřevěných saní?

Ano. Kvalitní dětské sáňky mají odnímatelné opěradlo. Když dítě vyroste, opěradlo už nebude potřebovat. Pokud nebude v ceně při sáňkách, určitě ho budete moci dokoupit. Na tuto možnost se vždy před koupí zeptejte.


Ukázat kompletní nabídku saní a bobů


Pomohl vám náš test saní a bobů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších dětských saní a bobů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..