Sport / Outdoor

Test pingpongových stolů

Nejlepší stoly na stolní tenis Každá sportovní aktivita má pozitivní vliv na naše celkové zdraví. V případě hry pingpong tříbíte svou schopnost soustředit se, trénujete pozornost a rozhýbete vlastně celé tělo. Každý, kdo už hrál tuto hru ví, jak dokáží bolet po pořádné hře nejen nohy. Navíc se při této hře odreagujete, takže je pro mnohé lidi vynikající očistou psychiky. Po náročném dni nebo při různých problémech je důležité soustředit se i na něco příjemného. Jako bonus pracujete na své zdravé soutěživosti.

Kvalitní pingpongový stůl je ten, který vyhovuje vašim požadavkům. Při koupi zohledněte především své vlastní nároky, finanční a také prostorové možnosti. Důležité je, aby vám nový pingpongový stůl přinesl mnoho radosti.

Možná vám při rozhodování pomůže prohlédnout si nějaký test pingpongových stolů. Najdete v něm přehledné informace, rady a také odpovědi na často kladené otázky kupujících. Pevně věříme, že následující řádky budou pro vás nápomocné.

Děkujeme, že náš žebříček sdílíte na sociálních sítích a těší nás vaše pozitivní reakce na naši práci.

Budeme rádi, pokud i tento článek obohatíte vlastními postřehy zapojením se do diskuse v závěru.

[ssba]

Porovnání nejlepší pingpongových stolů – TOP 6 podle nás

NázevPoužitíHodnoceníCena od [Kč]
1.SPONETA S3-47e
Venkovní5 out of 5 stars (5 / 5)11000 KčVíce informací
2.SPONETA S1-12i
Vnitřní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5500 KčVíce informací
3.Artis 126 Indoor
Vnitřní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5500 KčVíce informací
4.Stiga Winner Outdoor
Venkovní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13000 KčVíce informací
5.Butterfly Playback Outdoor
Venkovní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)15900 KčVíce informací
6.SPONETA S1-73i
Vnitřní4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)5000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku pingpongových stolů


Jaký je nejlepší pingpongový stůl na trhu?

 1. SPONETA S3-47e
 2. SPONETA S1-12i
 3. Artis 126 Indoor
 4. Stiga Winner Outdoor
 5. Butterfly Playback Outdoor
 6. SPONETA S1-73i

Jak vybrat nejlepší pingpongový stůl?

 • Indoor nebo outdoor pingpongový stůl. Pingpongové stoly určené k použití v exteriéru jsou z odolnějších materiálů, ty pro použití v interiéru jsou opravdu jen na domácí použití někde v místnosti, kde je teplota stálá. Hned na začátku je proto třeba definovat, kde chceme hrát.
 • Prostorové možnosti. Nejde tu jen o samotný rozměr pingpongových stolů, ale také o vaše možnosti, co se týče prostoru. Kolem stolu se budete aktivně hýbat, a tedy určitě nechcete rozbít nějakou skříňku nebo na zahradě narážet nohou o zahradní houpačku za sebou. Nechte v okolí pingpongového stolu volné místo přibližně 10 x 10 metrů.
 • Konstrukce pingpongových stolů. Rozlišujeme skládací pingpongové stoly a pingpongové stoly, které se poskládat nedají. Pokud máte celoročně dostatek místa na své zahradě, můžete si dovolit nerozkládací pingpongový stůl. Interiérové pingpongové stoly jsou v drtivé většině skládací. V nabídce jsou i pingpongové stoly pro jednu osobu.
 • Kvalita provedení a materiálů. Kvalitní pingpongový stůl vám bude dobře sloužit celá léta, a to i při jeho aktivním používání. Je jen na vás, kolik můžete investovat a jak často plánujete pingpong hrát. Nejlepší pingpongové stoly mají vrchní tloušťku desky 25 mm a pyšní se označením ITTF od Mezinárodní federace stolního tenisu. Pro domácí nadšence či rodiny s dětmi jsou v nabídce i levnější pingpongové stoly.
 • Způsob uchycení síťky na pingpongový stůl. I síťky je třeba si při koupi všímat. Především je důležité, zda ji dokáže smontovat a namontovat jedna osoba, nebo budete potřebovat asistenci. Samozřejmě záleží i na její kvalitě a výšce – standardem je síťka vysoká 15,25 centimetrů (platí pro nejlepší pingpongové stoly).
 • Inspirujte se. Pomůže například test pingpongových stolů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké příslušenství potřebuji k pingpongovému stolu?

Není pravidlem, že k pingpongovému stolu dostanete i příslušenství, resp. není přibaleno. Praktický může být držák na míčky, držák na síťku nebo držák na rakety pro hráče. Pro pingpongové stoly do interiéru i exteriéru je vhodné mít čistič určený na pingpongové stoly, aby se nepoškodil nějakými agresivními čistidly povrch desky. Užitečná je také ochranná plachta pro pingpongový stůl.

Co znamená zámek desky pingpongového stolu?

Pingpongové stoly, které se skládají, mají i tzv. zámek desky. V rozloženém ale i ve složeném stavu můžete desku pingpongového stolu uzamknout, takže zůstane bezpečně poskládaná nebo rozložená.

Jsou v nabídce i pingpongové stoly pro jednu osobu?

Ano. Některé skládací pingpongové stoly mají možnost sklopit pouze jednu stranu desky, takže může hrát jedna osoba (hraje oproti sklopené straně). Nemusíte tak čekat na spoluhráče, protože ne vždy je možnost hrát ve dvojici.

Jaké vlastnosti má kvalitní deska pingpongového stolu?

Platí jednoduché pravidlo – hoďte z 30 cm nad deskou pingpongový míček a pokud se odrazí od desky do výšky asi 23 cm, je deska kvalitní.

Samozřejmě, ne vždy a ne všude máme s sebou pingpongový míček a také samotné pingpongové míčky jsou různé kvality. Podle federace ITTF (Mezinárodní federace stolního tenisu) má být vrchní část desky (nebo také horní část desky) vysoká 22 nebo 25 mm.

Pingpongové stoly na domácí použití nejsou profesionální a záleží na materiálu. Plastová vrchní část může mít alespoň 5 mm, vrchní část ze dřeva alespoň 19 mm. Čím tlustší, tím více zátěže snese.

Má pingpongový stůl výškově nastavitelné nožičky?

Pingpongový stůl musí stát pevně na rovné ploše. Kvalitní pingpongové stoly mají nastavení nožiček, abyste případné nerovnosti v milimetrech zarovnaly. V interiéru je ideální dřevěná podlaha nebo jiná podlaha, na níž hráči neuklouznou (např. dlažba není vhodná). V exteriéru je zajištění rovné plochy také nezbytností.


Ukázat kompletní nabídku pingpongových stolů


Pomohl vám náš test pingpongových stolů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního stolu na stolní tenis a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..