Sport / Outdoor

Outdoorové kamery – test

gopro-hero7 Chcete si zaznamenávat vaše dobrodružství a sportovní aktivity odolnou kamerou z netradičních úhlů? Pak sáhněte po outdoorových kamerách (často známé také jako akční kamery), které jsou vhodné pro jakékoliv volnočasové aktivity do vody, vzduchu i na hory.

Na trhu existuje celá řada sportovních outdoorových kamer, jak ale vybrat tu nejlepší? Nechte se inspirovat, třeba u nás. Přinášíme vám test outdoorových kamer z nichž se snažíme nejefektivnější cestou vybrat ty modely, které stojí za to. Slouží nám k tomu výhradně žebříčky německých a českých testů, hodnocení spotřebitelů a rady odborníků z oboru, jejichž názory rádi uvítáme.

Výsledkem je test, jenž vám umožní zorientovat se na trhu a vybrat si outdoorové kamery přesně dle vašich představ.

[ssba]

Outdoorové kamery – test 7 nejlepších

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.GoPro HERO 9 Black
[usr 5 tooltip="true"]11800 KčVíce informací
2.GoPro HERO8 Black Edition
[usr 5 tooltip="true"]9500 KčVíce informací
3.DJI Osmo Action
[usr 4.9 tooltip="true"]7500 KčVíce informací
4.SJCAM SJ8 Pro
[usr 4.8 tooltip="true"]4300 KčVíce informací
5.LAMAX X10.1
[usr 4.7 tooltip="true"]3000 KčVíce informací
6.Niceboy VEGA X PRO
[usr 4.7 tooltip="true"]3000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku OUTDOOR KAMER


Jak vybrat outdoorovou sportovní kameru?

  1. K čemu budete kameru využívat? Většina outdoor kamer je schována v odolném pouzdře (to však již u některých modelů neplatí). Tím se chrání nejen před nárazy, ale také vodou, prachem či otěry. Všechny tyto kamery se hodí pro sportovní aktivity (i ty extrémní) a dosahují kvalitního obrazového i zvukového záznamu. Pouzdro vám navíc umožní zaznamenávat obraz i pod vodní hladinou (pokud je pouzdro voděodolné, což ve většině případů bývá). Kamery s pouzdrem doporučujeme před těmi volnými.
  2. Obrazová kvalita. Pokud si pořídíte outdoorovou kameru, patrně očekáváte co nejvyšší kvalitu obrazu. Vybírejte kamery minimálně s FULL HD (1080p) nebo 4K rozlišením. Naopak bychom se dnes již vyhnuli kvalitě obrazu HD. Ne, že by byl nekvalitní, ale dobu jde kupředu.
  3. Hmotnost a rozměr hrají též roli. A to kupříkladu, když outdoorové kamery připínáte na své tělo či horské kolo. Čím menší outdoorová kamera na těle, tím lepší pro vás, protože ji počas své aktivity nebudete vůbec vnímat, nebude vám překážet. V případě, že budete kameru využívat na pevných místech – například na autě, nehraje hmotnost či rozměry až takovou roli.
  4. Úhel záběru. Outdoorové sportovní kamery jsou specifické tím, že obraz zaznamenávají širším úhlem, tzv. rybím okem. Ideální úhel je v rozmezí 100 – 150°. Pro srovnání, zorný úhel lidského oka se pohybuje někde na hranici 130°.
  5. Ukázková videa jako nejlepší doporučení. Přejděte na server YouTube.com, zadejte do vyhledávání vámi vybranou kameru a pusťte si video, které pořídil jiný uživatel téhož zařízení. Získáte tak celkem slušnou referenci o tom, jak dobře vám může vybraná kamera posloužit.
    Někdy i hardwarově našlapané kamery nemají vysokou kvalitu obrazu. Je to dáno třeba i tím, že byla použita nekvalitní optika či interpolace – (softwarové dopočítávání obrazu aneb papírově větší rozlišení, než ve skutečnosti kamera nabízí).
  6. Neexperimentujte. Aneb inspirujte se naším testem outdoorových / akčních kamer, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Průkopník na trhu outdoorových kamer – společnost GoPro

Poprvé před téměř 15ti lety byla představena první outdoorová kamera společnosti GoPro. Během následujících dlouhých let se na trhu objevila spousta více či méně kvalitních kopií. Avšak GoPro si svoji kvalitou a technologiemi drží výsadní postavení a nabízí aktuálně nejlepší modely na trhu.

Vývoj a světlo světa spatřilo již několika modelových řad. Od Gopro WIDE Hero, HD Hero, HD Hero2, Hero3, Hero3+, Hero4, Hero Session, GoPro HERO, HERO5, HERO6 až k momentální absolutní špičce GoPro HERO7 ve verzi Black Edition.

Buďte hrdina a zaznamenávejte své nejlepší okamžiky a milníky života dle nás, na to nejlepší zařízení.


Ukázat kompletní nabídku OUTDOOROVÝCH KAMER


Pomohl vám náš test outdoorových kamer? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní sportovní kamery a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Téma

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..