Sport / Outdoor

Test zimních bruslí

zimní brusle na led Bruslení na ledě patří mezi oblíbené zimní sporty i proto, že si rozhýbeme prakticky celé tělo venku na mrazivě čerstvém vzduchu, udržíme si dobrou kondici a vzbudíme břišní svaly. Na tento zábavný sport potřebujete vlastně jen jediného pomocníka – kvalitní zimní brusle na led. Na rozdíl od některých jiných zimních sportů, ke kterým je třeba mít větší výbavu, na bruslení stačí skutečně pouze brusle. A samozřejmě bezpečná plocha s ledem na veselé bruslení.

Pro všechny, co teď hledají nejlepší zimní brusle, tu máme dobrou zprávu. Právě jsme připravili tento test se zajímavými informacemi. Nechybí ani odpovědi na časté otázky kupujících. Jako vždy, i nyní budeme rádi, pokud obohatíte náš test bruslí na led vlastními připomínkami a postřehy.

[ssba]

Test nejlepších zimních bruslí na led – TOP 9 podle nás

NázevUrčeníHodnoceníCena od [Kč]
1.Bauer Vapor X2.7 S19 senior
Pánské[usr 5 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací
2.Bauer Vapor X300 S17 Senior
Pánské[usr 5 text="true" tooltip="true"]3150 KčVíce informací
3.CCM Tacks 9040 Senior
Pánské[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
1.Tempish Dream Lady
Dámské[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
2.Tempish Experie Lady
Dámské[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
3.Tempish Giulia Lady
Dámské[usr 5 text="true" tooltip="true"]2400 KčVíce informací
1.Bauer Vapor X300 S17 Youth
Dětské[usr 5 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
2.Acra H714
Dětské[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčVíce informací
3.Sulov IKKI Girl
Dětské[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1060 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku zimních bruslí


Jak vybrat nejlepší brusle na led?

 • Zimní brusle na led podle typu. Rozlišujeme dámské, pánské a dětské typy bruslí na led. Pánské jsou zpravidla mohutnější a s vyvýšenou patou, dámské mají elegantně působící podpatek a nože se zoubky. Dětské brusle na led jsou barevnější, často i s motivy hrdinů z dětských pohádek.
 • Šířka a hmotnost zimních bruslí na led. Při koupi není radno podcenit šířku bruslí na led, protože na vaši nohu musí sedět opravdu dokonale, a to myslete ještě na ponožky. Na trhu jsou brusle s užším střihem a také širší pro širší typy nohou, čili si určitě vyberte takové, které vás nebudou tlačit. Co se týče hmotnosti, nejlepší zimní brusle jsou lehké, takže nezatěžují nohu ani při dlouhém bruslení. Podobně je to i s dětskými bruslemi, které mají části z tvrdého plastu pro co nejnižší hmotnost.
 • Způsob zavazování zimních bruslí. Nejrozšířenější způsob zavazování je klasické šněrování, a tento způsob je zároveň podle odborníků nejlepší, jelikož můžete brusli přesně utáhnout na svou nohu a kotník bez přílišného tlačení. Dětem často vyhovuje jednoduché uvazování na suchý zip. V nabídce jsou také brusle s utahováním, což je fajn na příležitostné bruslení jen tak v zimě během sezóny.
 • Druhy zimních bruslí na led. Profesionální brusle na led jsou pro hokejisty a krasobruslaře, u nich jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu materiálu i na kvalitu samotných nožů. Poloprofesionální jsou kompromisem mezi drahými a levnými bruslemi na led, ocení je všichni aktivní bruslaři během zimní sezóny. Příležitostní bruslaři nemusí do bruslí příliš investovat.
 • Příslušenství k zimním bruslím na led. Doporučujeme chrániče na nože, aby se neotupily, a zároveň aby nepoškodily věci kolem. Je skvělé mít vak určený pouze na brusle se zpevněným dnem, ve kterém je můžete bezpečně přenášet kamkoli budete potřebovat.
 • Inspirujte se. Pomůže například test zimních bruslí, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak je označována šířka zimních bruslí na led?

 • Zimní brusle na led s klasickou šířkou (jako jsou i běžně boty) mají označení D nebo někdy i R.
 • Úzké zimní brusle na led jsou označeny písmenem C nebo někdy písmenem N.
 • Široké brusle na led mají označení E nebo také někdy W.
 • Extra široké brusle na led mají označení EE, případně 2E.

Jaké jsou to brusle na led pro děti s označením 2v1?

Dětské brusle na led označené jako 2v1 jsou brusle se dvěma podvozky – můžete nasadit v létě kolečka a v zimě nože. Dítě tak má brusle na zimní i letní sezónu, čímž si ušetříte starosti.

Jaké jsou dětské brusle zvané kačenky?

Dětské brusle na led označované jako kachničky (kachny, kačenky) jsou určeny pro nejmenší, tedy pro děti ještě v předškolním věku okolo 4 let. Kachničky jsou vlastně popruhy s tenkými noži, které se obouvají na dětskou obuv a slouží k tomu, aby se dítě seznámilo s ledem a s bruslením.

Jak správně zkoušet zimní brusle na led?

Zimní brusle musí na noze opravdu pevně sedět, a to i v části kde je kotník, protože v opačném případě hrozí pády až podvrtnutí kotníku kvůli špatné stabilitě. Brusle zkoušejte vždy s ponožkami (jaké budete obvykle nosit na nohách během bruslení) a postavte se v nich, čili jen vsedě zkoušet nestačí. Pokud jsou na nohách pevné, ale netlačí, jde o správnou velikost.

Brusle z kůže se časem mírně poddají, i tak z nich však nesmí noha vyskakovat ven nebo být příliš stlačená.

Je nutné zimní brusle na led nejprve nabrousit?

Ano. Všechny zimní brusle na led jsou prodávány nenabroušené z bezpečnostních důvodů.

Jak často třeba brousit zimní brusle na led?

Profesionální bruslaři a hokejisté jednou za týden.

Amatérský bruslaři zajíždí na ledě dvakrát za týden brousí brusle přibližně jednou za měsíc.

Rekreační bruslaři, kteří bruslí jednou nebo dvakrát za týden jen během sezóny, brousí brusle jednou nebo dvakrát ročně.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi dětskými, pánskými a dámskými bruslemi na led?

 • Dětské brusle na led mají plastový skelet z tvrdého plastu, který nohu chrání, ale zároveň jsou brusle lehké na nohách. Nejlepší dětské brusle na led mají nastavitelnou velikost až o čtyři nebo dokonce pět velikostí, čili brusle „roste“ spolu s nohou dítěte.
 • Pánské brusle na led mají vyvýšenou patu, pevnou konstrukci a zesílenou špičku. Nože jsou bez zoubků, ale zaoblené.
 • Dámské brusle na led mají efektní podpatek díky kterému je pata výše, nože mají místo zaoblení zoubky a bývají v mnoha barevných provedeních.

Ukázat kompletní nabídku zimních bruslí


Pomohl vám náš test zimních bruslí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních bruslí na led a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..