Domácnost

Nejlepší stojany na vánoční stromky

stojan na vánoční stromek Ať už jste se rozhodli vyměnit tento rok starý stojan na vánoční stromeček za nový, anebo toužíte po živém vánočním stromku, mám pro vás inspiraci. Vybrali jsme podle nás nejlepší stojany, které si můžete koupit v českých internetových obchodech. V nabídce je několik druhů stojanů, a tak výběr nemusí být zrovna jednoduchý. Znáte to, čím větší nabídka, tím hůře se vybírá.

Mnozí z vás si řeknou, že jednoduše jdou koupit nový stojan, ale potom vidí to nepřeberné množství druhů a neví si rady. Jak tedy vybrat opravdu kvalitní stojan na vánoční stromek? Určitě mimo ceny myslete také na funkčnost, všímejte si pevnosti jeho konstrukce a v neposlední řadě čtěte recenze uživatelů, kteří mají reálné zkušenosti s jednotlivými modely. Někdy jsou právě recenze nebo žebříčky tou správnou cestou k nastartování nákupu.

Budeme rádi, pokud výběr nejlepších stojanů na vánoční stromky obohatíte o vlastní postřehy a nápady, které jiným pomohou vybrat a upozornit na případné nedostatky.

[ssba]

Nejlepší stojany na vánoční stromky – TOP 8 podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Krinner Comfort Medium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1000 KčVíce informací
2.Comfort XL s pedálem
[usr 5 text="true" tooltip="true"]900 KčVíce informací
3.Litinový Green
[usr 5 text="true" tooltip="true"]600 KčVíce informací
4.Litinový Harmony
[usr 5 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací
5.Litinový Winter
[usr 5 text="true" tooltip="true"]900 KčVíce informací
6.Litinový Star
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]800 KčVíce informací
7.KRINNER KOPENHAGEN
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2900 KčVíce informací
8.Plastový Planet 1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]450 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku stojanů


Jak vybrat nejlepší stojan na vánoční stromek?

 • Jednoduchost uchycení. Vánoční stromek je sám o sobě těžký, manipulace s ním tedy není jednoduchá. Komplikované uchycení by osazování vánoční stromku neulehčilo, právě naopak, jen by vám práce trvala déle. Kvalitní stojan na stromek bude mít mimo jiných vlastností i jednoduchý systém uchycení.
 • Maximální výška stromku. Velmi důležitým údajem, který je třeba při koupi zjistit, je výška osazovaného stromku. Tento údaj je potřeba dodržovat, v opačném případě hrozí, že stromek spadne. Pokud je na obalu napsán údaj například „2,3 metru“, vánoční stromek by neměl být vyšší. Pokud máte vyšší vánoční stromek, kupte vhodnější (stabilnější) stojan, který zvládne ukotvit i vyšší stromky.
 • Maximální průměr kmenu vánočního stromku. Určitě chcete, aby váš vánoční stromek zůstal dlouho krásný a voňavý. Právě proto je téměř nezbytné koupit jen takový stojan, která má i integrovanou nádobku na zalévání. Nejlepší stojan na vánoční stromek má nádržku na vodu, ze které stromek „pije“ vodu a ke které se dokážete pohodlně dostat, v případě potřeby doplnění vody.
 • Stabilita a bezpečnost. Základní vlastnost. Často je už pouhým okem vidět, zda stojan vytváří dobrý pocit stability, anebo naopak o stabilitě pochybujete. Zkontrolujte pevnost spojů alespoň na vystaveném kuse a v případě eshopu si raději zjistěte podmínky, za kterých můžete zakoupený kus vrátit.

Jak často kontrolovat vodu v nádobce?

Vánoční stromek je dost „žíznivý“, za období Vánoc může spotřebovat i několik litrů vody. Ideální je kontrolovat hladinu vody denně, nebo alespoň jednou za dva dny, například vždy, když jdeme spát.

Jaký je nejčastější způsob uchycení stromku?

Často se využívají tzv. čelisti, do kterých se kmen stromku narazí a následně pevně sevře.

Je možné i v současné době uchytit vánoční stromek na strop?

Tento způsob uchycení byl v minulosti tradicí, dnes je spíše výjimkou. Sice pod ním pohodlně vysajete a nerozhodí ho ani hrající si děti či domácí čtyřnohý miláček, ale takový „stojan“ se vám bude hledat jen těžko.

Měl bych stromek po koupi odřezat od kmenu?

Ano. Je to podobné jako s květinami ve váze, u nich je také lepší vždy odřezat konce. Vánoční stromek bychom měli u kmene odřezat o pár centimetrů, tak 2 až 3 centimetry.

Je vhodné loupat kůru z kmene stromku?

Ne. Nedoporučuje se to. Stromek pije vodu i kůrou.

Jaké vlastnosti má dřevěný stojan na vánoční stromek?

Dřevěné stojany na vánoční stromky jsou poměrně cenově dostupné a mají tradičnější vzhled, ale často nemají právě nádobku na vodu, kvůli čemuž je spíše nedoporučujeme. Pokud ale najdete takový, který má i nádobku na vodu, nebo vám nevadí, že stromek rychleji uvadne, můžete zvážit jeho koupi.

Jaké vlastnosti mají litinové a kovové stojany na vánoční stromky?

Kvalitní stojany na vánoční stromky z těchto materiálů jsou nejen pevné svojí konstrukcí, ale mají často také stylový vzhled a nechybí nádobka na vodu. Kdysi byli kovové stojany takové klasické trojnožky, dnes se už přidávají nádobky na vodu a jejich tvar se mění.

Jaké vlastnosti mají keramické stojany na stromky?

Keramické stojany jsou určené pro malé až středně velké stromky. I zde platí, že najdeme modely s nádobkou na vodu i bez ní.

Jaké vlastnosti mají plastové stojany?

Plastové stojany na vánoční stromky jsou cenově jedny nejdostupnějších, drtivá většina z nich má nádobku na vodu a navíc mají zelenou barvu, díky čemuž se pod stromkem ztrácejí a nepůsobí rušivě. Kvalitní stojan bude vyrobený z opravdu kvalitního plastu, takže se nemusíte obávat ani jeho životnosti. Poslouží dobře i několik Vánoc.

Jaké známe druhy živých vánočních stromků?

Mezi nejznámější druhy patří:

 • Borovice černá
 • Borovice lesní
 • Smrk pichlavý
 • Smrk ztepilý
 • Jedle nordmannská (kavkazská)
 • Jedle bělokorá
 • Jedle korejská

Ukázat kompletní nabídku stojanů


Pomohl vám žebříček nejlepších stojanů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního stojanu na vánoční stromek a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Téma

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..