Sport / Outdoor

Test nejlepších podložek na jógu

Nejlepší podložka na jógu Mnozí se nad podložkou ani nezamýšlejí, neboť v podstatě všechny vypadají na první pohled stejně – jakmile se však začnete o různé druhy cvičení zajímat, budete si potřebovat vybrat. Kvalitní podložka na jógu by měla vyhovovat vám, tedy klidně si můžete vybrat úplně jinou než má vaše kamarádka.

Nejdůležitější je totiž použitý materiál, který si vybírejte nejen podle podlahy, na které budete cvičit, ale i podle svého těla, protože někoho se potí ruce více a potřebuje trochu jiný materiál. Výjimkou nejsou ani hrubé podložky, které vyhovují lidem s bolestmi zad anebo při problémech s klouby. Vaše nejlepší podložka na jógu bude splňovat vaše vlastní parametry.

Ve výběru vám může pomoci právě test podložek na jógu, se kterým snadněji získáte přehled a dozvíte se i různé rady a tipy od jiných spotřebitelů. Náš žebříček je navíc obohacen o praktické odpovědi na časté otázky.

Vždy nás potěší, pokud se čtenáři zapojí do diskuse pod článkem, protože právě oni mohou svými postřehy pomoci udělat tento web ještě užitečnější. Děkujeme!

[ssba]

Test nejlepších podložek na jógu – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Manduka eKO Super Lite
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1150 KčVíce informací
2.Bodhi Yoga LEELA
[usr 5 text="true" tooltip="true"]750 KčVíce informací
3.SPOKEY Mandala
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]380 KčVíce informací
4.Bodhi Yoga ECOPRO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1050 KčVíce informací
5.Power System YOGA MAT PREMIUM
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]660 KčVíce informací
6.inSPORTline Spirit
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]360 KčVíce informací
7.Lifefit Exklusiv Plus
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku podložek na jógu


Jaké jsou nejlepší podložky na jógu na trhu?

 1. Manduka eKO Super Lite
 2. Bodhi Yoga LEELA
 3. SPOKEY Mandala
 4. Bodhi Yoga ECOPRO
 5. Power System YOGA MAT PREMIUM
 6. inSPORTline Spirit
 7. Lifefit Exklusiv Plus

Jak vybrat nejlepší podložku na jógu?

 • Materiál podložky na jógu. Aby vám podložka na jógu opravdu vyhovovala, potřebujete vyřešit nejdříve samotný materiál, ze kterého je vyrobena. Někomu vyhovuje pěna, někomu juta a vám možná dobře poslouží podložka na jógu z bavlny. Každý materiál má odlišné vlastnosti a je na dotyk jiný, proto je vhodné ji zkusit vzít do ruky osobně, anebo si dopředu zjistit podmínky vrácení / výměny, pokud chcete nakupovat online.
 • Velikost. Vaše nová podložka na jógu by měla mít i správnou velikost. Pokud jste vyšší, potom volte podložky „large“ anebo označené také jako „XXL“, které jsou delší a poskytnou vám patřičný komfort. Co se týče šířky, ta je standardně 60 cm, ale v nabídce najdete samozřejmě i širší. Platí jednoduché pravidlo: čím je podložka na jógu větší, tím pohodlněji se budete cítit a i vaše cviční bude smělejší.
 • Výška podložky. Univerzální výška je 6 mm až 7 mm. Pokud se budete věnovat relaxační józe, možná oceníte i vyšší podložku, například 10 mm a více.
 • Přilnavost a spolehlivost. Snad ani není třeba připomínat, že se kvalitní podložka na jógu nemá smekat po podlaze a nemají se na ní smekat ani vaše dlaně, pokud se během cvičení zpotíte. Kvalitní podložka je tedy na svém místě a poskytuje vám během cvičení komfort a bezpečí.
 • Možnosti údržby. Podložky na jógu z umělých vláken je možné prát v pračce na nízké teploty (nejčastěji je to 30 °C), přírodní materiály raději otírejte jen vlhčenou utěrkou anebo dezinfekčním přípravkem, pokud je zpocená. Informace o správném ošetřování musí být vyznačená a doporučená u každé podložky.
 • Inspirujte se. Pomůže například test podložek na jógu, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Proč je dobré mít vlastní podložku na jógu?

Vlastní podložka na jógu „jogomatka“ má tyto výhody:

 • je hygienická, protože na ní cvičíte pouze vy (i když jsou v centrech, kde se jóga cvičí podložky pravidelně dezinfikované, tato bude
 • jednoduše vaše a vy budete mít lepší pocit),
 • zajistí pohodlné cvičení i doma,
 • byla vámi vybraná, takže jde o materiál, které vám vyhovuje nejvíce,
 • je využitelná i na pilates anebo střečing,
 • má design, velikost a výšku přesně podle vašeho vkusu.

Časem vám ostatní, kteří jógu cvičí, potvrdí, že vlastní podložka je nutnost a pokud vlastní ještě nemáte, určitě si nějakou dříve či později vyberete.

Jsou v nabídce i ECO-friendly podložky na jógu?

Ano. Kvalitní podložky na jógu najdete samozřejmě i z přírodních materiálů. Takové podložky zároveň dobře sají pot. Dobré „jogomatky“ z ekologických materiálů můžete zakoupit jak v kamenných obchodech, tak i online přes internet.

Jaké vlastnosti mají podložky na jógu vyrobené z umělého vlákna?

Podložky na jógu z umělého vlákna mají tyto základní vlastnosti:

 • mnohé z nich se dají prát v pračce (jak se podložka udržuje, si ověřte na informačním štítku),
 • jsou cenově dostupné, a pokud se vám zničí, dokážete si ji rychle nahradit za novou,
 • zpravidla neabsorbují pot a mohou se vám na nich smekat zpocené dlaně anebo chodidla,
 • jsou lehké, a tedy není problém je sebou přenášet třeba i v autobuse.

Jaké vlastnosti mají podložky na jógu vyrobené z juty?

Podložky na jógu vyrobené z juty mají tyto základní vlastnosti:

 • jsou z přírodního materiálu,
 • jsou trochu těžší jak podložky z umělých vláken,
 • o trochu dříve se opotřebují,
 • mají dobře přilnavý povrch a tolik se vám na nich nepotí ruce a nohy.

Jaké vlastnosti mají podložky na jógu vyrobené z kaučuku?

Podložky na jógu z kaučuku mají tyto základní vlastnosti:

 • kaučuk má svoji specifickou vůni a „jogomatka“ tedy bude mít tuto specifickou vůni v sobě, což nemusí každému vyhovovat,
 • podložka je vždy natažená, takže se neroluje ani sama nestáčí nazpět, tak jak jsme zvyklí,
 • o trochu dříve se opotřebuje.

Jak vybrat podložku podle typu jógy?

Platí jednoduché, zevšeobecňující pravidlo. Relaxační, méně dynamické typy jógy vyžadují klidně i vyšší podložku (cca 1 cm i více), protože budete v jedné poloze déle. Pro dynamičtější typy jógy je obvykle lepší tenčí podložka.

Vše záleží na vás a od toho, co je pro vás nejpohodlnější.

Potřebuju si k podložce ještě něco dokupovat?

Pravděpodobně se vám hodí nějaký obal, ve kterém si budete podložku na hodiny jógy nosit. Takový obal oceníte zejména během deštivých dní anebo během zimy, kdy venku sněží. Často je obal dodávaný přímo s novou podložkou nebo se dá extra dokoupit.

Jsou v nabídce i podložky na jógu pro alergiky?

Pokud potřebujete podložku pro alergiky, jsou na trhu tzv. hypoalergenní podložky na jógu. Hledejte je u svého prodejce.

Proč není kobereček na jógu vhodný pro začátečníky?

Na kobereček je třeba si zvyknout a často je začátečníkům nepohodlný, a tak zkušení školitelé jógy doporučují nejdříve kvalitní podložku, a až potom kobereček.

Je bavlněná podložka na jógu vhodná pro všechny typy podlah?

Bavlněná podložka na jógu obvykle není vhodná pro hladkou podlahu, protože se na ní může smekat a být tak pro vás nepohodlná.


Ukázat kompletní nabídku podložek na jógu


Pomohl vám náš test podložek na jógu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní jogomatky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..