Auto / moto

Nejlepší alkohol testery

alkohol testery Kdysi jste po vypití alkoholického nápoje museli doufat, že už jste střízlivý a můžete bezpečně usednout za volant anebo jít bez rizika postihu do práce. Dnes ale nemusíte jen doufat – kvalitní alkohol tester už je cenově dostupný a spolehlivý natolik, že naměřeným hodnotám můžete důvěřovat a bez ohrození sebe i ostatních řídit po párty anebo se soustředit na nové úlohy v práci.

Mimo toho, že je alkohol tester domácím pomocníkem, používají ho i zaměstnavatelé kvůli neohlášeným kontrolám. Otestovat se můžete však už doma, abyste v práci tzv. „nenafoukali“.

Zda už kupujete alkohol tester pro domácí použití, anebo jste zaměstnavatelem, pomůžeme vám v následujících řádcích najít ten nejlepší alkohol tester pro vaše potřeby. Test jsme obohatili o zajímavé postřehy a rady, které vám navíc pomohou při koupi.

Budeme rádi, pokud náš žebříček doplníte o vlastní názory a zkušenosti – pomůžete tak ostatním kupujícím a čtenářům. Děkujeme, že se zapojujete do diskusí a tvoříte obsah společně s námi.

[ssba]

Test nejlepších alkohol testerů – TOP 6

NázevPřesnostRozsah měřeníHodnoceníCena od [Kč]
1.V-net AL 5500
10%0 - 4 ‰[usr 5 text="true" tooltip="true"]1400 KčVíce informací
2.AlcoForce Professional
5%0 - 4 ‰[usr 5 text="true" tooltip="true"]2500 KčVíce informací
3.Alkohit X-5
5%0 - 2 ‰[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2100 KčVíce informací
4.Alkohit X-60
5%0 - 6,3 ‰[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3400 KčVíce informací
5.Sencor SCA BA50FC
-0 - 4 ‰[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
6.V-net AL-2500
15 % 0 - 4 ‰[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]900 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku alkohol testerů


Jaké jsou nejlepší alkohol testery na trhu?

 1. V-net AL 5500
 2. AlcoForce Professional
 3. Alkohit X-5
 4. Alkohit X-60
 5. Sencor SCA BA50FC
 6. V-net AL-2500

Jak vybrat nejlepší alkohol tester?

 • Přesnost měření. Alkohol tester si kupujete proto, abyste měli jistotu, že vždy budete vědět, jak na tom jste po vypití alkoholických nápojů. Přesnost měření je proto nejdůležitějším parametrem, který je třeba sledovat a na kterém při koupi záleží úplně nejvíc. Kvalitní alkohol tester dokáže naměřit i nulovou hladinu alkoholu. Některé však měří až od 0,2 promile, což může být někdy matoucí. Plaťte raději za kvalitu a vybírejte mezi těmi nejlepšími modely. Investice se vám vrátí v podobě nejpřesnějších měření.
 • Alkohol tester s displejem. Drtivá většina alkohol testerů má displej, což je daleko praktičtější a jednodušší na používání, protože naměřenou hodnotu vidíte ihned zobrazenou. Je už pouze na vás a vašem vkusu, zda dáte přednost většímu displeji anebo menšímu.
 • Typ čidla. Známe palivové články nazývané jako Fuel Cell, anebo polovodičová čidla. Pokud chcete používat alkohol tester pouze příležitostně a méně často, vystačíte si i s polovodičovým čidlem. Pokud chcete měřit hladinu alkoholu častěji, profesionálnějším řešením, investujte do Fuel Cell alkohol testeru.
 • Připojení k PC a tiskárně. Zejména zaměstnavatelé ocení, pokud jejich nový alkohol tester bude mít možnost připojení k PC / notebooku anebo k tiskárně. Naměřenou hodnotu tak budete moci vytisknout a archivovat, anebo ji archivovat elektronicky v záložkách podle jednotlivých zaměstnanců.
 • Náhradní náustky. V rámci hygieny a i přesnosti měření má mít každý alkohol tester vyměnitelný náustek. Po měření je nutné použitý náustek vyhodit a při dalším měření použít nový.
 • Inspirujte se. Pomůže například test alkohol testerů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi palivovým článkem a polovodičovým čidlem?

Palivový článek (fuel cell) zvládne i tisíc měření s vysokou přesností a zpravidla i delší životností. Polovodičové čidlo zvládne stovky měření s malými odchylkami, které jsou vždy uvedené (tedy ještě před koupí víte, s jakou odchylkou měří daný alkohol tester).

Oboje modely jsou spolehlivé, avšak pro použití ve firmách se doporučují spíše Fuel Cell alkohol testery.

Je výměna nástavců komplikovaná?

Ne. Použitý náustek vyjměte, nový nasaďte. Nejlepší alkohol testery mají systém vyměňování maximálně jednoduchý, například pomocí funkce „Slide n click“, takže náustek nasunete a on přesně sedne na tester.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi levnými a dražšími alkohol testery?

Levné alkohol testery pořídíte zpravidla do 1000 Kč. Obvykle se udává jejich přesnost +/- 15%. Jsou na baterie, měření udělají za 5 sekund a mnohé z nich měří již od 0 promile. Bacha na ty úplně nejlevnější, ty měří zpravidla až od 0,2 promile a nižší hodnoty vám s přesností nenaměří (nepoznají tedy rozdíl mezi 0,1 promile a 0 promile).

Střední třída alkohol testerů nabízí přesné měření s odchylkou okolo +/- 10%. Jsou také na baterie, takže je můžete brát kdekoliv sebou. Jsou skvělým kompromisem mezi drahým a levným alkohol testerem. Cena se pohybuje od 1200 Kč do 5000 Kč.

Dražší modely jsou napájeny do elektrické sítě, nejsou tedy na baterie. Čas měření je přibližně 4 sekundy, zvládnout provozní teplotu od 10°C do 400°C, přesnost je podobná jako u střední třídy, ale často nabízejí například možnost uchování většího množství naměřených hodnot, proto si takového testery nejčastěji kupují zejména firmy. Cena takových alkohol testerů však může být i vysoko nad hranicí 7000 Kč.

Za nás doporučujeme vybírat ze střední třídy.

Mohu alkohol tester přenášet?

Ano. Většina alkohol testerů je na klasické baterie, které si můžete běžně koupit v obchodě, takže s přenášením není žádný problém. Můžete ho mít sebou na cestách, na chatě nebo například na silvestrovské oslavě.

Potřebuje alkohol tester na přenášení nějaké pouzdro?

Nejlepší alkohol testery mají v ceně již přibalené pouzdro, ve kterém můžete přístroj přenášet. Pokud pouzdro není přibalené, přenášejte ho například v batohu společně s ostatními věcmi mimo klíčů a ostatních ostřejších předmětů, které by mohli přístroj poškodit nebo poškrábat.

Má alkohol tester paměť naměřených hodnot?

Ty nejlepší modely mají vlastní paměť anebo je můžete připojit k PC a historii měření si stáhnout a ukládat dle libosti. Na možnost připojení, stejně jako na paměť, se ptejte před koupi prodávajícího nebo čtěte důkladně popis zboží v eshopech.

Jaké funkce navíc jsou ještě užitečné?

Určitě oceníte funkci automatického vypnutí při nečinnosti – nic se nestane, když zapomenete alkohol tester po použití vypnout, neboť se sám vypne a ušetří tak kapacitu baterií pro další měření.


Ukázat kompletní nabídku alkohol tester


Pomohl vám náš test alkohol testerů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního testeru na alkohola povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..