Sport / Outdoor

Test nafukovacích kajaků / člunů

Nafukovací člun Intex Excursion 5 Nafukovací čluny a kajaky jsou v naší zemi velmi oblíbené, a to nejen mezi rybáři – nejlepší nafukovací čluny a kajaky mají své místo i mezi rekreanty a milovníky vodních sportů. Pokud rádi jezdíte k vodě, milujete sjíždění řek nebo se chcete stát rybářem, pak se vám budou hodit naše rady v tomto článku.

Nejlepší nafukovací čluny současnosti jsou robustní, odolné a dostatečně velké pro více než jednu osobu. Navíc se do nich vejdou menší zavazadla nebo rybářské vybavení. Pokud jde o kajaky, stále větší oblibu si získávají kvalitní nafukovací kajaky, zejména pro svou skladnost.

V následujících řádcích vám tento článek přinese zasvěcené informace. Poradíme vám, jak si vybrat kvalitní nafukovací člun a jak se orientovat v nabídce nafukovacích kajaků. Doufáme, že vám test bude při nákupu užitečný a nápomocný.

Děkujeme, že sdílíte tento článek se svými přáteli na sociálních sítích. Pokud máte vlastní rady, zapojte se do diskuse na konci – tak i vy, naši čtenáři, spolu s námi vytváříte žebříček nejlepší produktů a my vám můžeme nabídnout ještě více rad a tipů.

[ssba]

Test nejlepších nafukovacích člunů a kajaků – TOP 7 podle nás

ProduktRozměry (DxŠxV)UrčeníHodnoceníCena od [Kč]
1.Intex 68351 SEAHAWK 4 Set
351 x 145 x 48 cm4 osoby[usr 5 text="true" tooltip="true"]2750 KčZjistit cenu
2.ITIWIT pro 2-3 osoby
382 x 108 cm2-3 osoby[usr 5 text="true" tooltip="true"]6500 KčZjistit cenu
3.Intex 68376 Mariner 4 Set
328 x 145 cm4 osoby[usr 5 text="true" tooltip="true"]7500 KčZjistit cenu
4.GUMOTEX Safari 330
330 x 80 cm1 osoba[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]18000 KčZjistit cenu
5.Mivardi M-Boat 320 AWB
320 x 162 cm4+1 osob[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]26200 KčZjistit cenu
6.INTEX Challenger K1
274 x 76 x 33 cm 1 osoba[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2900 KčZjistit cenu
7.Intex 68325 Excursion 5 Set
366 x 168 x 43 cm až 5 osob[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5900 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku nafukovacích člunů a kajaků


Jaké jsou nejlepší nafukovací čluny a kajaky?

 • Intex 68351 SEAHAWK 4 Set
 • ITIWIT pro 2-3 osoby
 • Intex 68376 Mariner 4 Set
 • GUMOTEX Safari 330
 • Mivardi M-Boat 320 AWB pro rybáře
 • INTEX Challenger K1
 • Intex 68325 Excursion 5 Set

Jak vybrat nejlepší nafukovací člun a nafukovací kajak?

 • Nafukovací člun nebo nafukovací kajak. Kvalitní nafukovací člun je ideální pro rybáře, rekreanty, lze jej používat na tekoucí vodě a mohou jej používat i děti, pokud je vícemístný. Kvalitní nafukovací kajak je obvykle určen pro jednu až dvě osoby a je ideální pro sjíždění řek a zábavu na vodě. Nafukovací kajaky jsou obratné a relativně rychlé, nafukovací čluny jsou stabilnější a pokud nemají motor, jsou pomalejší.
 • Nosnost a počet osob. Do nafukovacího člunu o délce do 250 cm se obvykle pohodlně vejde jedna osoba, ale na trhu jsou i modely pro daleko více osob. Nafukovací kajaky jsou určeny zejména pro jednu až dvě osoby, výjimečně pro tři a více. Pokud jde o nosnost, myslete nejen na případná zavazadla, ale také na hmotnost pádla. Nikdy nepřekračujte údaj o hmotnosti uvedený výrobcem.
 • Pevná nebo nafukovací podlaha lodi. Nafukovací čluny mohou mít také nafukovací podlahu, nebo je podlaha pevná, případně se můžete setkat s podlahou z latí. Stručně řečeno – nafukovací podlaha je pohodlná a loď je díky ní lehčí, zatímco pevná podlaha je ideální pro rybáře, protože na ní mohou stát. Nafukovací čluny s lamelovou podlahou jsou určitým kompromisem, ale nejsou určeny pro dlouhodobé stání.
 • Materiál a kvalita. Levnější nafukovací kajaky a čluny jsou obvykle vyrobeny z PVC a jejich hlavní nevýhodou je krátká životnost. Určitým průměrem jsou čluny a kajaky vyrobené ze zesíleného materiálu PVC/PES, kde je příměs polyesteru nebo nylonu – díky tomu jsou tyto čluny a kajaky odolnější proti oděru. Nejkvalitnější nafukovací čluny a kajaky jsou vyrobeny z gumy, která je sice náročnější na výrobní proces, ale je odolná a má dlouhou životnost. Tyto vlastnosti se samozřejmě odrážejí i v ceně.
 • Samovylévací dno a další drobnosti. Nafukovací čluny a kajaky mají také další části, které oceníte při jejich používání. Například při koupi se často setkáte s tzv. samovylévacím dnem, což znamená, že má vypouštěcí otvor nejčastěji na zadní straně. Obzvláště oblíbená je funkce rychlého nafouknutí a vyfouknutí, když nemáte dostatek času. V případě potřeby mějte vždy s sebou opravnou sadu.
 • Inspirujte se. Pomůže například test nafukovacích člunů a kajaků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak se orientovat v tloušťce materiálu?

Tloušťka materiálu se udává v gramech na metr čtvereční a pro nafukovací čluny a kajaky je vhodné mít alespoň 1000 g/m2. Měli byste se však zaměřit také na kvalitu spojů a složení materiálu. Jak jsme již zmínili, nejlepší nafukovací čluny a kajaky jsou vyrobeny z gumy.

Mohu k nafukovacímu člunu připojit motor?

Ano, pokud máte nafukovací člun, který umožňuje připojení motoru. Může se jednat o plně nafukovací čluny s nafukovací podlahou i o čluny s pevnou podlahou.

Pevná podlaha znamená větší rychlost. Nafukovací podlaha loď mírně zpomalí.

Jaké jsou základní vlastnosti nafukovacích člunů a nafukovacích kajaků?

Nafukovací kajaky jsou vynikající pro dovolenou. Kratší a širší nafukovací kajaky jsou stabilnější, pomalejší a ideální například pro začátečníky nebo pro ty, kteří chtějí na vodě pádlovat pomalejším tempem. Delší a užší nafukovací kajaky jsou rychlejší, obratnější a často i zábavnější, protože se na nich můžete vyřádit. Nafukovací kajaky obecně jsou skvělé pro jízdu na divoké vodě pro ty, kteří si chtějí užít aktivnější dovolenou. V nabídce jsou také sportovní nafukovací kajaky.

Nafukovací čluny jsou vhodné i pro rodiny, často si je kupují rybáři, a pro ty, kteří se chtějí pohybovat rychleji na velké vodní ploše, jsou tu i motorové nafukovací čluny. Jsou vhodné i pro klidnější vodní cesty a kupují si je zejména rekreanti.

Jak se lépe orientovat při výběru podlahy mezi nafukovacími čluny?

Nafukovací čluny najdete v každé kategorii, záleží jen na tom, čemu dáváte přednost a jaké využití bude váš nový nafukovací člun mít.

Nafukovací čluny s nafukovací podlahou jsou nejstylovější, protože je můžete nafouknout úplně celé. Jsou lehčí a při nafukování a vyfukování je zvládne velmi dobře jedna osoba.

Nafukovací čluny s pevnou podlahou jsou stabilnější, můžete na nich stát a rybařit. Jsou však těžší a je ideální, když s nimi manipulují dvě osoby.

Určitým kompromisem je lamelová podlaha, která je lehká a lze na ní stát, ale ne dlouho.

Kolik váží nafukovací kajak?

Nafukovací kajaky váží kolem 10 kg a můžete je převážet v kufru auta.


Ukázat kompletní nabídku nafukovacích kajaků a člunů


Pomohl vám náš test nafukovacích kajaků a člunů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího člunu či kajaku na vodu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..