Zahrada

Test kompresorů

kompresor Sheppach Kompresor, zjednodušeně, stlačuje vzduch, aby pak vyrobil vysoký tlak. Nejlepší kompresory v domácnostech nebo v malých dílničkách slouží například i na natlakování piva v sudu, nebo na stříkání barvy pro rychlé a jednoduché malování. Navíc malý kompresor oceníte, i když bude třeba dofouknout pneumatiky.

Možná právě vy uvažujete nad koupí kompresoru, jen si nevíte rady – a my se vám ani nedivíme, neboť na trhu je množství různých výrobců a ještě navíc se jednotlivé kompresory od sebe liší vlastnostmi. Jak tedy vybrat kompresor?

Připravili jsme test kompresorů co nejpřehledněji, abyste se rychle dostali k informacím, které jsou podle nás při výběru nového kompresoru užitečné. Navíc jsme žebříček doplnili o odpovědi na časté otázky kupujících. Věříme, že i díky našim radám koupíte ten nejlepší kompresor na trhu.

[ssba]

Test nejlepších kompresorů – TOP 6 podle nás

NázevMax. tlakPříkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Scheppach HC 25
8 bar1500 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 KčVíce informací
2.Scheppach HC 53 dc
10 bar2200 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6900 KčVíce informací
3.GÜDE 50089 Airpower
8 bar1100 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2400 KčVíce informací
4.Scheppach Air Force 3
8 bar1100 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
5.Güde 50015 400/10/50N
10 bar2200 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5800 KčVíce informací
6.Xiaomi Mi Portable
Electric Air Compressor
až 10,3 bar-[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1600 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kompresorů


Jak vybrat nejlepší kompresor?

 • Pístové kompresory a šroubové kompresory. Pístové kompresory jsou ideální do malých dílniček, jsou levnější, menší a s nižším výkonem postačujícím pro domácnosti na provoz kolem domu a auta. Šroubové kompresory jsou velké, výkonné, mají zpravidla o něco delší životnost a hodí se na profesionální používání.
 • Olejové kompresory a bezolejové kompresory. Bezolejové kompresory se vyznačují mnohem menšími nároky na údržbu, neboť nepotřebujete nic promazávat a ani měnit olej. Olejové kompresory jsou klasikou, mají vyšší výkon a jsou spíše pro náročnější kutilství.
 • Elektrické kompresory a benzínové kompresory. Podobně jako například u zahradních sekaček, i zde jsou rozdíly podobné. Elektrické kompresory jsou ideální pro použití v exteriéru dílny a pro práce, kde vám nevadí kabely a máte připojení k elektřině. Benzínové se hodí, pokud nechcete řešit kabely a/nebo plánujete kompresor přenášet.
 • Výkon kompresorů. U kompresorů řešíme sací výkon a výstupní výkon. Sací výkon udává množství vzduchu, které „přiteče“ do kompresoru a výstupní výkon je množství vytlačeného vzduchu z kompresoru. Tyto hodnoty jsou udávány v jednotkách litr za minutu (l / min). Pokud se rozhodujete mezi více kompresory a nemůžete si vybrat, zvolte raději vyšší výkon. Myslete na to, že pokud kompresor nasaje například 300 l vzduchu, dodá asi jen 150 l.
 • Využití kompresoru ve vaší domácnosti. Zohledněte především účel, na jaký plánujete kompresor používat. Na huštění bazénu nebo natlakování pneumatik asi nepotřebujete výkonný dražší kompresor a naopak, pro každodenní nebo častý provoz budete potřebovat vyšší výkon.
 • Inspirujte se. Pomůže například test kompresorů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou nejlepší kompresory na trhu?

 1. Scheppach HC 25
 2. Scheppach HC 53 dc
 3. GÜDE 50089 Airpower
 4. Scheppach Air Force 3
 5. Güde 50015 400/10/50N
 6. Xiaomi Mi Portable Electric Air Compressor

Jsou kompresory hlučné?

Průměrná hlučnost kompresorů je kolem 78 dB.

Zpravidla jsou bezolejové kompresory o něco hlučnější než olejové. Čím výkonnější kompresor budete mít, tím bude hlučnější, avšak pokud potřebujete vysoký výkon, bez problémů si zvyknete.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi šroubovými a pístovými kompresory?

Šroubové kompresory (stručně):

 • jsou rozměrově větší,
 • mají vyšší výkon takže jsou i cenově náročnější,
 • jsou ideální pro profesionální používání ve velké dílně,
 • pro uživatele s vysokými nároky na parametry kompresoru,
 • jsou konstruovány na dlouhodobé používání čili nejsou vhodné pro časté vypínání,
 • vyznačují se delší životností,
 • mají přesnou regulaci.

Pístové kompresory (stručně):

 • jsou cenově dostupnější,
 • mají menší rozměry takže jsou skladnější,
 • ideální pro domácí použití neboť na práce kolem domu stačí menší výkon,
 • nejsou pro profesionální používání.

Jak si vybrat kompresor podle užívání?

Chcete-li kompresor používat cca jednou týdně nebo i méně, postačí vám hobby kompresor s nižším výkonem a cenou. Na trhu jsou i kvalitní kompresory z této kategorie jednodušších kompresorů. Například v domácnosti – potřebujete nafoukat bazén nebo natlakovat pneumatiky na svém autě, takže stačí tak dvacet minut práce s kompresorem. Zde není vhodný kompresor s vysokým výkonem, protože časté vypínání by ho mohlo po technické stránce poškodit.

Na denní, přerušované používání (potřebujete kompresor vypínat během dne) budete potřebovat poloprofesionální kompresor ze střední cenové kategorie. Jde o kompresory, které zvládnou přibližně tři hodiny provozu denně, s přerušováním. Například autoservis – dofoukáte pneumatiky a pak kompresor „odpočívá“, dokud nepřijde někdo opět řešit pneumatiky, čili je vypnutý bokem. Slabší kompresor by se při takové práci přehřál a poškodil.

Pro denní a nepřerušované používání potřebujete kvalitní kompresor z vyšší řady, sice cenově náročnější, ale výkonný. Například pneuservis – denně řešíte pneumatiky a dofukování takže kompresor musí běžet denně a prakticky nepřetržitě.

Jaké příslušenství můžu ke kompresoru dokoupit?

I kvalitní kompresor může potřebovat nějaké to příslušenství. Nejčastěji se kupují tlakové hadice dlouhé i několik metrů, abyste mohli kompresor používat pohodlněji. Je docela fajn mít i manometr – přístroj na měření tlaku. Pro rychlé a pohodlné malování místností oceníte stříkací pistole, které jsou ideální pro velké plochy. Pískovací pistole jsou zas ideální na čištění koroze a jiných nečistot pod tlakem. Určitě se sejdou různé nástavce například i pro tlakování pneumatik.

Co je to tlaková nádoba kompresoru?

V tlakové nádobě se pumpuje vzduch, dokud se nedosáhne požadovaný tlak. Platí, že čím je tato tlaková nádoba větší, tím je větší i odběr. Nejlepší kompresory s vyšším výkonem mají tlakové nádoby minimálně o objemu 100 l.


Ukázat kompletní nabídku kompresorů


Pomohl vám náš test kompresorů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kompresoru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..