Dětské zboží

Nejlepší kojící polštáře

kojící polštář Na první pohled jednoduchý polštář toho dokáže hodně. Od nepaměti si maminky pomáhaly při kojení polštářem, který šikovně poskládali pod dítě, aby si nemuseli příliš namáhat páteř. Doba se sice v mnoha směrech změnila, ale kojení je stále stejný proces jakým byl i předtím, takže i teď padne vhod kvalitní kojící polštář pro zpříjemnění těchto chvil v pohodlí domova.

Nejlepší kojící polštář můžete najít ve více provedeních, některé vám pomohou již před narozením dítěte – pohodlně s nimi můžete spát a podpořit tak bříško a páteř během spánku. Později uberete z výplně a získáte menší polštářek skvělý na kojení. Určitě tedy nekupujete pouze jednorázový polštářek, ale spíše takový, který bude společníkem i pro vaše rostoucí dítě.

Jak však vybrat ten nejlepší kojící polštář? Pomoci vám může nejen test polštářů na kojení a hodnocení maminek, ale především váš vlastní vkus. Víte co se vám líbí a intuice vám jistě napoví správně. Nás potěší, pokud právě tento žebříček bude pro vás nápomocný a plný zajímavých rad. O vlastní zkušenosti z nakupování se můžete podělit zapojením se do diskuse v závěru.

[ssba]

Test nejlepších kojicích polštářů – TOP 7 podle nás

NázevDélkaHodnoceníCena od [Kč]
1.NEW BABY Univerzální
285 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]650 KčVíce informací
2.Scamp Mouse
160 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
3.Ceba Cebuška Láska
190 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 KčVíce informací
4.COSING Sleeplease PUNTÍKY
170 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]700 KčVíce informací
5.Baby Nellys Pletený cop
165 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]500 KčVíce informací
6.Vinter & Bloom Nordic Leaf
130 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1040 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kojicích polštářů


Jak vybrat polštář na kojení?

  • Velikost polštáře na kojení. Malé polštáře připomínají dětský polštářek do postýlky, ale jsou tvarované obvykle do písmene „U“ díky čemuž pohodlně obklopují dítě během kojení. Víceúčelový polštář je velký, 170 cm nebo i 200 cm dlouhý, aby se dal různě tvarovat. Nejčastěji se kupují právě tyto velké, neboť poskytují během spánku pohodlí těhotné mamince, a po narození dítěte jsou oporou při kojení.
  • Materiál výplně polštáře na kojení. Používá se molitanová drť, PES vlákna, EPS kuličky a setkáte se i s alternativními eko výplněmi. Každý materiál má své výhody, ale i nevýhody. Ideální je vyzkoušet si polštář někde v prodejně, a pak se rozhodnout pro to nejlepší.
  • Způsob čištění polštáře na kojení. Tak jako všechno v domácnosti, i polštáře třeba někdy vyprat, a to platí i pro polštář na kojení. Některé můžete prát celé, nemají povlak. Jiné mají povlak, takže vyperete zvlášť povlak a zvlášť samotný polštář. Jsou i takové, které mají na štítku uvedeny pouze čištění v čistírně.
  • Hmotnost polštáře na kojení. Kojící polštář má být vaším pomocníkem, ne těžkým balvanem, se kterým nemůžete pořádně pohnout. Ideální je, pokud váží nejvýše 1,5 kilogramů. Těžší znamená horší manipulaci, a když budete po porodu unavená, asi vás posouvání těžkého polštáře nepotěší.
  • Cena a značka. K oblíbeným výrobcům patří značky Chicco a New Baby. Cena se pohybuje od zhruba 350Kč až do více než 2500Kč.
  • Inspirujte se. Pomůže například test kojicích polštářů, čtěte si recenze maminek a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké hlavní výhody a nevýhody mají jednotlivé materiály výplně polštáře na kojení?

  • Molitanová drť ne vždy zvládne praní, může totiž ztratit svůj tvar. Mnohé polštáře na kojení z tohoto materiálu mají pouze možnost čištění v čistírně, což pro maminky není velmi pohodlné. Výhodou je měkkost a nižší cena.
  • PES vlákna jsou příjemné, dobře se perou v pračce a přizpůsobí se mamince i dítěti. Často jsou polštáře s PES vláknem nastavitelné, tedy můžete si výplň přidat nebo ubrat podle toho, jak hrubý polštář právě potřebujete.
  • EPS kuličky se dají prát v pračce. Polštář je lehký a dobře ohebný. Drobné kuličky však nemusí být vždy pohodlné, zejména novorozenec má jemné tělíčko a tyto kuličky mohou při dlouhém kojení miminko mírně tlačit.
  • Ekologické náplně (jako například pohanka) jsou fajn, ale obvykle je takový polštář těžší, což není v konečném důsledku vůbec pohodlné – některé výplně váží i 3 kg nebo 4 kg. Ideální váha kojeneckého polštáře je nejvýše 1,5 kg. Navíc ne vždy po vyprání mají svůj tvar. Výhodou je zejména přírodní výplň.

Jaké hlavní výhody a nevýhody mají jednotlivé způsoby čištění kojící polštáře?

Polštář, který nemá povlak, má výplň. Perete ho celý, nejčastěji v pračce podle štítku, kde najdete také informaci o nejvyšší teplotě praní. Výhodou je, že se vypere jednoduše celý.

Polštáře s povlečením mají hlavní výhodu v tom, že můžete prát pravidelně jen povlečení a samotný vyplněný polštář vyperete jen v případě potřeby. Střídáte tak různé pěkné povlečení s veselými motivy berušek, květin, medvídků nebo si vyberete jednobarevné povlečení či povlečení tečkované nebo kárované.

Zvažte, zda vám vyhovuje kojící polštář s praním pouze v čistírně, protože ne vždy budete mít čas jít do čistírny polštář odnést, a pak se pro něj vrátit. Má to však výhodu – netřeba to řešit doma, v čistírně rovnou i vyschne.

Jak vybrat správný rozměr polštáře na kojení?

Nejlepší kojící polštář je ten, který vám vyhovuje. Na trhu jsou malé polštářky ve tvaru čtverce, pak polštářky ve tvaru písmene „U“ a také polštářky ve tvaru písmene „O“. Vybírejte takový, který vám přijde pohodlné držet v rukou během kojení několik minut.

Populární jsou dlouhé polštáře válcovitého tvaru, které mají délku do 210 cm. Díky tomu je můžete šikovně ohnout do různých tvarů. Takový kvalitní kojící polštář využijete nejprve jako maminka – během spánku poskytne oporu nohám, bříšku i páteři. Po narození dítěte ho využijete jako polštář na kojení a později jím vyplníte postýlku. Při prvních pokusů děťátka sedět bude také pomocníkem na oporu zad. No a ještě později poslouží jako ohrádka nebo polštář na hraní.


Ukázat kompletní nabídku kojicích polštářů


Pomohl vám náš test kojicích polštářů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního polštáře na kojení a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..