Dětské zboží

Test dětských jídelních židliček

Jídelní židlička pro děti Kinderkraft Yummy Společné stolování je pro mnohé z nás symbolem rodiny a domácího klidu. Všechny důležité informace a zvyky jsou nám vštěpovány už v dětství, a proto je důležité udělat dítěti místo za stolem.

Dětské jídelní židličky jsou od prvních pokrmů samozřejmostí. Právě díky nim je i dítě součástí stolování, může se klidně najíst a ochutnávat dobroty. Rodiče mají větší pořádek v kuchyni a budují se první stravovací návyky. Nejlepší jídelní židličky pro děti jsou navíc v současnosti už i multifunkční, takže nejprve poslouží jako praktická kolébka a později jako jídelní židle. Kupujete tak plnohodnotný kus nábytku, který bude několik let dobře sloužit a dělat radost vám i dítěti.

Ty nejlepší dětské jídelní židličky jsme shrnuli do tohoto článku a přinášíme zajímavý test plný užitečných rad. Budeme rádi, když naše informace doplníte o vlastní postřehy, abyste tak spolu s námi poradili dalším čtenářům.

Děkujeme, že i tento žebříček sdílíte mezi přáteli na sociálních sítích. Možná právě následující informace budou nápomocné při výběru a nakupování.

[ssba]

Test nejlepších dětských jídelních židliček – TOP 6 podle nás

NázevMateriálHmotnostHodnoceníCena od [Kč]
1.KinderKraft YUMMY
hliník / plast8,4 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]1700 KčVíce informací
2.Peg Pérego Prima Pappa Follow 2021
kov / plast7,6 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]3700 KčVíce informací
3.Kinderkraft FINI
plast / dřevo / PU kůže5,1 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2450 KčVíce informací
4.SAFETY 1ST Timba
dřevo7,5 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací
5.JOIE Mimzy Snacker
kov6,52 kg[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1600 KčVíce informací
6.CARETERO Homee
plast9 kg[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku dětských jídelních židliček


Jaké jsou nejlepší dětské jídelní židličky na trhu?

 • KinderKraft YUMMY
 • Peg Pérego Prima Pappa Follow 2021
 • Kinderkraft FINI
 • SAFETY 1ST Timba
 • JOIE Mimzy Snacker
 • CARETERO Homee

Jak vybrat nejlepší dětskou jídelní židli?

 • Materiál dětských jídelních židlí. Nejčastěji se setkáte s plastem nebo dřevem, případně s kombinací těchto materiálů. Hlavní výhodou dětských jídelních židlí z plastu je jejich snadné čištění. Jsou zároveň lehké, takže se dobře přenáší a díky moderním konstrukcím patří k bezpečným, co se týče stability. Dřevěné židle pro děti k jídlu jsou ideální pro milovníky dřeva.
 • Zamyslete se nad údržbou jídelní židle pro děti. Ještě před koupí si zjistěte možnosti čištění konkrétní jídelní židle pro děti, aby se nestalo, že pak bude nepraktická a spíše přítěží. Dnes už je samozřejmostí snímatelný potah, jednoduché otření mokrým hadříkem nebo dokonce možnost dát dolů pult na jídlo a umýt ho v myčce na nádobí.
 • Možnosti nastavení jídelních židlí pro děti. Kvalitní jídelní židle pro děti mají několik nastavitelných částí, takže mohou růst spolu s vaším dítětem a přizpůsobovat se tak zejména měnící se výšce dítěte. Nejlepší dětské jídelní židle mají nastavitelnou opěrku nohou a opěrku zad.
 • Skladnost a přenos dětské jídelní židle. Možná si řeknete, že jídelní židli pro dítě jednoduše poskládáte a bude v kuchyni. Pak ale zjistíte, že někdy ji potřebujete v obýváku při sledování pohádek nebo na zahradě během grilování. Rovněž s ní budete zřejmě manipulovat i při vysávání či mytí podlahy, takže rozhodně nebude jen na jednom místě. Oceníte kolečka nebo nízkou hmotnost židle.
 • Nosnost jídelních židlí pro děti. Nosnost vlastně určuje, jak dlouho ji bude moci dítě používat. Nejlepší dětské jídelní židličky mají nosnost okolo 20 kg nebo do 30 kg, některé masivní dokonce až do 60 kg. Tento údaj je nutné vysledovat při každé jídelní židli zvlášť, protože každá je konstrukčně jiná. Nikdy nepřekračujte nosnost udanou výrobcem.
 • Nechte si poradit. Čtěte recenze, zeptejte se lékaře či kamarádek. Pomůže například test dětských jídelních židliček a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí. Čím více toho zjistíte, tím lépe si vyberete.

Jaké jsou hlavní vlastnosti dětských jídelních židliček ze dřeva?

Nejlepší dětské jídelní židličky ze dřeva, obvykle působí masivnější, jsou těžší, cenově náročnější, ale na druhou stranu je možné je v případě poškození vcelku šikovně opravit. Při koupi si všímejte možnosti nastavení zádové opěrky a opěrky na nohy. Také je dobré přečíst si doporučený způsob údržby od výrobce, některé z těch nejnovějších můžete jen utřít a jsou čisté, čili nic složitého.

Jaké jsou hlavní vlastnosti dětských jídelních židliček z plastu

Kvalitní jídelní židličky pro děti z plastu se především jednoduše čistí, jsou v mnoha variacích a barvách. Dají se různě nastavovat a mnohé z nich i jednoduše poskládat. Mohou mít pro snadnou manipulaci praktické kolečka, které samozřejmě můžete zajistit.

Jakou hmotnost má mít jídelní židlička pro děti?

Hmotnost se pohybuje okolo 9 kilo. Pokud ji chcete pohodlně přenášet, pak by neměla mít více než 9 kilo. Některé kvalitní jídelní židle pro děti vyrobené z plastu váží pouze 7 kilo a jsou tak do domácností ideální.

Jaké druhy jídelních židlí pro děti nabízejí výrobci?

Nejčastěji se setkáte s jídelní židličkou pro děti s klasickým pultíkem na jídlo, kde můžete dítěti položit talířek a případně i pití. Zároveň tento pultík může sloužit i na hraní, například na kreslení.

Kromě této klasiky, kterou asi zná každý rodič, jsou v nabídce i kvalitní jídelní židle na cesty, tzv. cestovní židle nebo přenosné židle, které můžete uchytit přímo o stůl. Dají se poskládat, nezaberou v kufru auta mnoho místa a poskytnou dítěti pohodlí při jídle. Nevýhodou je, že se taková židle nesmí uchytit na stůl s povrchem ze skla a není vhodná pro neposednější děti.

Zajímavé jsou kombinované jídelní židle – během dne je to malá židle se stolečkem, ale když přijde čas oběda, stane se z ní jídelní židle. V podstatě, jako byste židli připevnili na stoleček a vznikne vysoká židle k jídlu. Obvykle jsou ze dřeva a měly by jít šikovně složit a rozložit.

Nejprodávanější dětské jídelní židličky

Toto jsou nejprodávanější dětské jídelní židličky podle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku dětských jídelních židliček


Pomohl vám test dětských jídelních židliček? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší jídelní židličky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..