Zahrada

Test zahradních houpaček

Zahradní houpačka Adelaide Zahradní houpačky se staly jakýmsi synonymem pro odpočinek. Pokud máte dostatek volného prostoru na své zahradě, určitě popřemýšlejte nad zahradní houpačkou – budete si moci v pohodlí domova vychutnat chvíli jen pro sebe.

Houpání na nás totiž skutečně působí uklidňujícím dojmem, pomáhá zmírnit stres a uvolňuje napětí. Možná i vy po celém dni plném pracovního shonu vypnete svou mysl až během houpání se při zpěvu ptáčků na čerstvém vzduchu. Nejlepší zahradní houpačky vydrží dobře sloužit i několik sezón, proto je dobré umět vybrat si správně.

Nabídka je opravdu bohatá, a proto jsme se rozhodli připravit test zahradních houpaček, abychom vám přinesli objektivní informace. Pevně věříme, že tento náš přehledný žebříček bude pro vás nápomocný a naše informace vám pomohou lépe se rozhodnout při nakupování.

Děkujeme za všechny sdílení na sociálních sítích a budeme rádi, pokud se v závěru zapojíte do diskuse s vlastními postřehy, které recenzi obohatí o zkušenosti našich čtenářů.

[ssba]

Test zahradní houpačky – TOP 7 podle nás

NázevMateriálNosnostHodnoceníCena od [Kč]
1.V-Garden VeGA Lux
dřevo300 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]9900 KčVíce informací
2. blumfeldt Marabella
ocel-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]8200 KčVíce informací
3.Rojaplast ADELAIDA
dřevo230 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]9000 KčVíce informací
4. ROJAPLAST Závěsné křeslo BOGOTA
imitace ratanu150 kg[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]7800 KčVíce informací
5.Creador Marilyn
kov-[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]4000 KčVíce informací
6. HAPPY GREEN TARA
ocel240 kg[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3800 KčVíce informací
7.Happy Green Stripy II
kov220 kg[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku zahradních houpaček


Jaká je nejlepší zahradní houpačka na trhu?

 1. V-Garden VeGA Lux – nejlepší dřevěná
 2. blumfeldt Marabella – nejlepší kovová
 3. Rojaplast ADELAIDA
 4. ROJAPLAST Závěsné křeslo BOGOTA
 5. Creador Marilyn
 6. HAPPY GREEN TARA
 7. Happy Green Stripy II

Jak vybrat nejlepší zahradní houpačku?

 • Rozměry zahradní houpačky. Při rozměrech je mimořádně důležité myslet nejen na samotnou velikost zahradní houpačky, ale zohledněte i prostor kolem ní, abyste se opravdu mohli houpat, a ne se jen mírně kolíbat. Pokud plánujete zahradní houpačku umístit někam pod stromy nebo pod stříšku, nezapomeňte změřit výšku.
 • Počet osob. Nejvyhledávanější jsou zahradní houpačky pro tři osoby a zahradní houpačky pouze pro jednu osobu. Pokud si rádi vychutnáváte chvíle o samotě a v tichosti své zahrádky, nepotřebujete řešit velkou zahradní houpačku pro několik osob, neboť vám dokonalý komfort poskytne zahradní houpačka určená pro jednu osobu. Rodiny s dětmi nebo senioři přemýšlejí často nad většími zahradními houpačkami, aby se zabavily třeba vnoučata během rodinného grilování. Největší zahradní houpačky mají místo pro čtyři osoby.
 • Nosnost. Nosnost zahradní houpačky souvisí s počtem míst k sezení, přičemž standardem je nosnost kolem 240 kg pro tři osoby. V nabídce jsou i zahradní houpačky s nosností do 300 kg, abyste měli případnou rezervu.
 • Materiál zahradní houpačky. Dřevo je méně vyhledávaným materiálem, neboť vyžaduje pravidelnou péči a jde i o cenově náročnější houpačky. Oblíbený je vysoce odolný umělý ratan nebo zahradní houpačky s kovovou konstrukcí. Při koupi se zajímejte i o materiál textilních částí, zejména zda se dá prát a zda odolá dešti. Kvalitní houpačka na zahradu může mít i stříšku z textilu, která chrání před UV paprsky, takže i když je venku ostré slunce jste skutečně ve stínu.
 • Celková kvalita zahradní houpačky. Kvalitní houpačka na zahradu bude mít opravdu stabilní, masivní konstrukci, která vás i vaše blízké unese při houpání. Nesmějí být viditelné chyby v opracování jako například trčící šrouby nebo ostré hrany (je to nebezpečné bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte děti).
 • Inspirujte se. Pomůže například test houpaček na zahradu, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody zahradních houpaček ze dřeva?

Dřevo je při správné a pravidelné péči pevný materiál, který se výborně hodí do zahrady, protože krásně splyne s okolím. Kvalitní houpačka na zahradu ze dřeva má nosnost i 400 kg díky dobré stabilitě.

Dřevěná zahradní houpačka je cenově náročnější a vyžaduje pravidelnou péči. V opačném případě podléhá vysoušení, různým škůdcům a po častém navlhnutí hnilobě.

Nejlepší zahradní houpačky jsou vyrobeny z teakového, cypřišového, cedrového nebo jedlového dřeva. Nejméně vhodné je dubové dřevo.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody kovových zahradních houpaček?

Opravdu kvalitní houpačka na zahradu z kovu, resp. s kovovou konstrukcí, potřebuje jen minimální péči. Pokud výrobce použil kvalitní ochranné nátěry, odolá korodování, případně po několika sezónách bude potřebovat vrstvu ochranného nátěru. Nevýhodou u levnějších modelů je ne zcela správné ošetření kovových částí a někdy i horší stabilita celé zahradní houpačky.

Odolá zahradní houpačka z umělého ratanu i mrazu?

Ty opravdu nejlepší zahradní houpačky z umělého ratanu na našem trhu skutečně mohou být na zahradě i během zimy, jen je třeba je důkladně přikrýt ochrannou plachtou.

Jakou péči potřebuje zahradní houpačka?

Pokyny k péči uvádí vždy výrobce, proto je třeba se řídit informacemi, které najdete při koupi přibalené k zahradní houpačce.
Obecně je ideální houpačku odložit po sezóně například do zasklené zimní zahrady nebo ji složenou nechat ve sklepě či v garáži. Pokud nemáte takovou možnost, zvolte ochrannou plachtu, abyste minimalizovali vliv počasí.

Jak vybrat zahradní houpačku pro jednu osobu?

Absolutní komfort a klid na zahrádce vám zaručí zahradní houpačka pro jednu osobu. V nabídce jsou zahradní sítě na houpání, zahradní křeslo na houpání a populární jsou tzv. závěsné vajíčka, do kterých se můžete pohodlně schoulit s šálkem dobré kávy. Pokud preferujete komfort, pak vás osloví houpačky pro jednu osobu ve stylu lehátka – můžete si pohodlně ležet a jen tak se klidně houpat. Výrobci nabízejí také nádherné designové modely pro jednu osobu, stačí si jen vybrat podle vlastních nároků.

Nejprodávanější zahradní houpačky podle Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku zahradních houpaček


Pomohl vám náš test zahradních houpaček? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní zahradní houpačky a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..