TEST: Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace Electrolux Vedro nám dává někdy pořádně zabrat. Jen si vzpomeňte na poslední parné dny a téměř nemožnou šanci před ním kamkoliv utéct. Řešením mohou být mobilní klimatizace, které dokáží vzduchu v obytné místnosti dokonale vychladit. Abychom vám pomohli vybrat kvalitní modely, připravily jsme pro vás test mobilních klimatizací.

Pořadí vychází z výsledků spotřebitelských testů v ČR a Německu. V potaz jsme brali také hodnocení zákazníků největších internetových obchodů a také názory odborníků a blogerů. Výsledkem je test mobilních klimatizací a žebříček toho nejlepšího (dle nás), co lze v aktuálně horkém počasí vybrat. Máte některý model doma? Doporučte jej našim návštěvníkům dole v diskuzi.

Předem musíme přiznat, že výběr nám dal celkem zabrat a snad se povedlo.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Mobilní klimatizace – test 7 nejlepších

 Aktualizováno pro: LÉTO 2018 
 NázevDoporučeno pro:HodnoceníCena od [Kč] 
1.Remko RKL 360
+ vhodná do kanceláří i bytů5 Stars5 / 519 790 KčVíce informací
2.DeLonghi PAC AN 97
+ do 100 m3
+ vítěz německých testů
5 Stars5 / 59 999 KčVíce informací
3.Sakura STAC 12 CPA/CF
+ Produkt roku 2017
+ do 100 m3
5 Stars5 / 59 970 KčVíce informací
4.Sinclair AMC-14AN
+ 25 - 35 m24.9 Stars4.9 / 511 990 KčVíce informací
5.Fakir AC 12
+ velmi dobrá hodnocení v Německu4.9 Stars4.9 / 510 745 KčVíce informací
6.DeLonghi PAC N 87
+ nižší verze 1. místa žebříčku4.9 Stars4.9 / 510 990 KčVíce informací
7.Klarstein NEW BREEZE 9
4.7 Stars4.7 / 59 159 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku KLIMATIZACÍ


Jak vybrat mobilní klimatizaci?

Klimatizace se dnes stává součástí každého bydlení i kanceláře. Oceníme ji zejména v době parných dnů, což má být dle studií v příštích letech stále častější jev.

Klimatizace funguje na zcela jednoduchém principu. Nasává venkovní vzduchu, filtruje je, upravuje vlhkost a teplotu na nastavené teploty. Automaticky pak do místnosti vpouští klimatizovaný studenější vzduchu bez ohledu na venkovní teploty a automaticky jej udržuje.

Mobilní klimatizace má ještě tu výhodu, že ji můžete umístit do jakékoliv místnosti bez nutnosti cokoliv instalovat. Stačí jen vyvést ven cca 12 cm širokou rouru a klimatizaci zapojit do elektrické zásuvky. Nevýhodou oproti vestavěné klimatizaci je vyšší hlučnost.

1) Nejzásadnější otázka, kterou si můžete položit je – jakou místnost či prostor potřebujete klimatizovat?. Podle toho si pak vyberete velikost mobilní klimatizace s přiměřeným výkonem. Úměra přitom platí v poměru, že čím větší místnost potřebujete klimatizovat, tím vyšší výkon budete potřebovat.

Nekupujte ale zbytečně příliš výkonné klimatizace, u kterých dochází k přechlazení obytné místnosti a častému zapínání. Funguje to i naopak, méně výkonná klimatizace nedokáže prostor plně vychladit a koupě ztrácí smysl.

Potřeba výkonu se u klimatizací udává v jednotce BTU a velikost místnosti v metrech čtverečních. Vždy u modelu je i doporučení, pro jakou místnost je mobilní klimatizace vhodná.

2) Druhou otázkou je kolik jste ochotni za mobilní klimatizaci utratit?. Kvalitní mobilní klimatizace seženete za cenu kolem 8500 Kč, naopak vestavěné klimatizace s nutností instalace vycházejí na cca dvojnásobek.

3) Sledujete náš test mobilních klimatizací. Na trhu jsou totiž modely, které místo klimatizovaní místnosti vzduch jen ochladí, těmto výrobkům se obloukem vyhýbáme a vy byste měli také.


Ukázat kompletní nabídku KLIMATIZACÍ


Pomohl vám náš test mobilních klimatizací? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mobilní klimatizace a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentářů

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>