Domácnost

TEST: Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace Electrolux Vedro nám dává někdy pořádně zabrat. Jen si vzpomeňte na poslední parné dny a téměř nemožnou šanci před ním kamkoliv utéct. Řešením mohou být mobilní klimatizace, které dokáží vzduchu v obytné místnosti dokonale vychladit. Abychom vám pomohli vybrat kvalitní modely, připravily jsme pro vás test mobilních klimatizací.

Pořadí vychází z výsledků spotřebitelských testů v ČR a Německu. V potaz jsme brali také hodnocení zákazníků největších internetových obchodů a také názory odborníků a blogerů. Výsledkem je test mobilních klimatizací a žebříček toho nejlepšího (dle nás), co lze v aktuálně horkém počasí vybrat. Máte některý model doma? Doporučte jej našim návštěvníkům dole v diskuzi.

Předem musíme přiznat, že výběr nám dal celkem zabrat a snad se povedlo.

[ssba]

Mobilní klimatizace – test 7 nejlepších

 Aktualizováno pro: LÉTO 2021 
NázevChladící výkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Olimpia Splendid DOLCECLIMA Air Pro 13
13000 BTU[usr 5 text="true" tooltip="true"]17000 KčVíce informací
2.Sinclair AMC-11P
11000 BTU[usr 5 text="true" tooltip="true"]11700 KčVíce informací
3.REMKO RKL360 Eco
12000 BTU[usr 5 text="true" tooltip="true"]21000 KčVíce informací
4.Klarstein NEW BREEZE 9
-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]9200 KčVíce informací
5.DeLonghi PAC N90 ECO SILENT
9800 BTU[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]10800 KčVíce informací
6.Trotec PAC 2010 E
7200 BTU[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9000 KčVíce informací
7.Klarstein Pure Blizzard 3 2G
7000 BTU[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]9800 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku KLIMATIZACÍ


Jaká je nejlepší mobilnín klimatizace na trhu?

  1. Olimpia Splendid DOLCECLIMA Air Pro 13
  2. Sinclair AMC-11P
  3. REMKO RKL360 Eco
  4. Klarstein NEW BREEZE 9
  5. DeLonghi PAC N90 ECO SILENT
  6. Trotec PAC 2010 E
  7. Klarstein Pure Blizzard 3 2G

Jak vybrat mobilní klimatizaci?

Klimatizace se dnes stává součástí každého bydlení i kanceláře. Oceníme ji zejména v době parných dnů, což má být dle studií v příštích letech stále častější jev.

Klimatizace funguje na zcela jednoduchém principu. Nasává venkovní vzduchu, filtruje je, upravuje vlhkost a teplotu na nastavené teploty. Automaticky pak do místnosti vpouští klimatizovaný studenější vzduchu bez ohledu na venkovní teploty a automaticky jej udržuje.

Mobilní klimatizace má ještě tu výhodu, že ji můžete umístit do jakékoliv místnosti bez nutnosti cokoliv instalovat. Stačí jen vyvést ven cca 12 cm širokou rouru a klimatizaci zapojit do elektrické zásuvky. Nevýhodou oproti vestavěné klimatizaci je vyšší hlučnost.

1) Nejzásadnější otázka, kterou si můžete položit je – jakou místnost či prostor potřebujete klimatizovat?. Podle toho si pak vyberete velikost mobilní klimatizace s přiměřeným výkonem. Úměra přitom platí v poměru, že čím větší místnost potřebujete klimatizovat, tím vyšší výkon budete potřebovat.

Nekupujte ale zbytečně příliš výkonné klimatizace, u kterých dochází k přechlazení obytné místnosti a častému zapínání. Funguje to i naopak, méně výkonná klimatizace nedokáže prostor plně vychladit a koupě ztrácí smysl.

Potřeba výkonu se u klimatizací udává v jednotce BTU a velikost místnosti v metrech čtverečních. Vždy u modelu je i doporučení, pro jakou místnost je mobilní klimatizace vhodná.

2) Druhou otázkou je kolik jste ochotni za mobilní klimatizaci utratit?. Kvalitní mobilní klimatizace seženete za cenu kolem 8500 Kč, naopak vestavěné klimatizace s nutností instalace vycházejí na cca dvojnásobek.

3) Sledujete náš test mobilních klimatizací. Na trhu jsou totiž modely, které místo klimatizovaní místnosti vzduch jen ochladí, těmto výrobkům se obloukem vyhýbáme a vy byste měli také.


Ukázat kompletní nabídku KLIMATIZACÍ


Pomohl vám náš test mobilních klimatizací? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní mobilní klimatizace a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

1 komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  • Dobrou zkušenost už přes rok máme i s mobilní klimou Daitsu. Funguje dobře, uchladí nám částečně i domek o větší ploše, než uvádí výrobce.