Domácnost

Test olejových radiátorů

olejový radiátor Sencor Olejový radiátor patří mezi nejpopulárnější radiátory na trhu, a to hned z několika důvodů – nespaluje žádný olej, je tichý, takže se výborně hodí i do ložnice nebo dětského pokoje a nepotřebuje žádnou údržbu, protože olej v něm nikdy neměníte. Navíc jsou na trhu už i moderní olejové radiátory s možností montáže na zeď, a tak nezabírá místo v prostoru někde na podlaze.

Nejlepší olejový radiátor vydrží dlouhou dobu dobře sloužit a v moderním designu ani tak brzy nezestárne. Navíc skutečně kvalitní model nezamrzne ani na nepoužívané chatě, takže když přijdete, můžete se spolehnout na teplo. Důležité však je dobře si vybrat.

Co tedy třeba vědět před koupí, abyste si odnesli domů to nejlepší podle vlastních nároků a představ? Připravili jsme pro vás užitečné rady a odpovědi na často kladené otázky týkající se koupě nového olejového radiátoru. Test olejových radiátorů přináší nejnovější informace a také žebříček aktuálně nejprodávanějších modelů.

Věříme, že při koupi bude tento článek nápomocný a budeme rádi, pokud se podělíte s ostatními čtenáři o vlastní postřehy, abyste tak spolu s námi tvořily žebříček i vy.

Děkujeme za sdílení mezi přáteli na sociálních sítích.

[ssba]

Test nejlepších olejových radiátorů – TOP 6 podle nás

NázevVýkonPočet žeberHodnoceníCena od [Kč]
1.Thermaxx Elevate Smart
2720 W10[usr 5 text="true" tooltip="true"]2600 KčVíce informací
2.Klarstein Thermaxx Heatstream
2500 W12[usr 5 text="true" tooltip="true"]3500 KčVíce informací
3.SENCOR SOH 3311
2300 W11[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1600 KčVíce informací
4.Sencor SOH 3209WH
2000 W9[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1320 KčVíce informací
5.Rohnson R-070
2000 W-[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1300 KčVíce informací
6.Thermaxx Retroheat
2500 W9[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2200 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku olejových radiátorů


Jaké jsou nejlepší olejové radiátory na trhu?

 1. Thermaxx Elevate Smart
 2. Klarstein Thermaxx Heatstream
 3. SENCOR SOH 3311
 4. Sencor SOH 3209WH
 5. Rohnson R-070
 6. Thermaxx Retroheat

Jak vybrat nejlepší olejový radiátor?

 • Výkon olejových radiátorů. Výkon olejových radiátorů je opravdu různý, od slabších 500 W až po výkonné 2500 W, proto je důležité tento údaj sledovat a vybírat podle něj. Na výkonu totiž závisí například i jeho schopnost ohřát větší místnost.
 • Rozměry olejového radiátoru. Většina olejových radiátorů je na kolečkách, tedy se dají šikovně přesouvat do různých místností nebo podle potřeby přesunout. Jsou však i moderní olejové radiátory s možností zavěšení na zeď, čímž mohou sloužit jako klasické radiátory a nezabírají místo. Vybírejte dostatečně velký olejový radiátor ale tak, aby na druhou stranu nebyl překážkou v prostoru.
 • Funkce olejových radiátorů. Samozřejmostí je dnes již termostat, časovač ale i dálkové ovládání, abyste mohli olejový radiátor pohodlně vypnout nebo si nastavit jinou teplotu podle potřeby. Kvalitní olejový radiátor je určen i do náročnějších podmínek, například příležitostně obydlená chata, kde se potřebujete na produkt spolehnout, a tak jistě oceníte „anti-frost“ funkci. Některé modely poskytují i noční a denní režim.
 • Design olejových radiátorů. Často cena souvisí i s designem. Ty jednodušší jsou levnější, zatímco modernější jsou již hezčí a hodí se lépe do dnešních domácností. Netřeba však při výběru podcenit tuto stránku, protože olejový radiátor je součástí interiéru.
 • Velikost místnosti. Pokud potřebujete vyhřát velkou místnost, určitě vybírejte olejový radiátor s výkonem alespoň 2500 W (může mít až 11 žeber). Do malých místností nebo větších koupelen potřebujete olejový radiátor s výkonem do 1500 W, který bude i menší a skladnější (7 žeber obvykle stačí).
 • Inspirujte se. Pomůže například test olejových radiátorů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Může se olejový radiátor přehřát?

Ne. Již téměř opravdu každý kvalitní olejový radiátor na trhu má ochranu proti přehřátí.

Je olejový radiátor ekologický?

Ano. Olejový radiátor nic nespaluje, a tudíž se do ovzduší nic nedostává, funguje na elektřinu. Kapalinu v něm neměníte a když po dlouhých letech doslouží, bude s ním naloženo podle platných právních předpisů. Je vyráběn nejčastěji z oceli a oleje uvnitř jsou dnes v mnoha případech ekologické bez jakýchkoliv problémových příměsí (žádný kerosin apod.).

Jsou již domácnosti, kde nástěnný olejový radiátor nahradil ten klasický, zejména v menších domcích. Tím, že se olej uvnitř zahřívá, vydrží pak dlouho držet teplo i když je již vypnutý. Správnou regulací je mimořádně úsporný.

Jaké další vlastnosti může mít moderní olejový radiátor?

Nejlepší olejové radiátory dnes potěší i v detailech, například mají dostatečně dlouhý kabel, aby nebylo třeba použít nevzhlednou „prodlužovačku“ a samozřejmostí je i uchycení přebytečného kabelu ať nepřekáží kdesi na podlaze.

Dále může mít ovládání pomocí wifi a nechybí nastavení denního a nočního režimu.

Je olejový radiátor vhodný pro alergiky?

Ano. Nepráší, nemá žádný ventilátor, takže se prach a nečistoty nevíří. V případě potřeby se jednoduše dá přetřít navlhčeným hadříkem.

Je olejový radiátor bezpečný pro domácí zvířátko?

Ano. Hřeje, ale není horký, takže se o něj nepopálí člověk a ani zvířátko. Navíc mají všechny kvalitní olejové radiátory ochranu před přehřátím.

Jsou v nabídce i jiné než bílé olejové radiátory?

Ano. Co se týče designu, jsou běžně dostupné olejové radiátory i pro náročné. Luxusně a decentně působí černé olejové radiátory a mimořádné oblibě se v moderní domácnosti těší černé nástěnné olejové radiátory.

Jak se správně zorientovat ve výkonu olejových radiátorů?

Malé místnosti do 25 m3 potřebují malý olejový radiátor s výkonem do 1000 W. Místnosti do 50 m3 ocení výkon olejového radiátoru na hodnotách 1500 W až 2000 W. Velká místnost nebo garáž potřebuje výkon 2500 W.

Jaké jsou nejčastější značky olejových radiátorů?

Kvalitní olejový radiátor najdete často u výrobců jako DeLonghi, Klarstein nebo AEG. Lidovou volbou jsou olejové radiátory Orava nebo Sencor.


Ukázat kompletní nabídku olejových radiátorů


Pomohl vám náš test olejových radiátorů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších olejových radiátorů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..