Zahrada

Test zahradních traktorů

Zahradní traktor MTD LE 180/92 H I vy můžete sekat svoji zahradu nebo velký pozemek rychle a pohodlně, aniž byste museli používat tradiční zahradní sekačku. Zahradní traktory jsou přesně to, co potřebujete v případě, že se musíte starat o větší pozemek. Nejlepší zahradní traktory vám mimo sekání trávy pomohoue i díky příslušenství s jinými činnostmi souvisejícími se starostlivostí o vaši zahrádku.

Pro jednodušší výběr sekačky a samotné nakupování jsme pro vás připravily přehledný test zahradních traktorů, který vám pomůže zorientovat se v bohaté nabídce výrobců. Test je sestaven na základě výsledků testů zahraničních organizací, hodnocení odborníků, samotných zákazníků i zahrádkářů. Žebříček se snažíme pravidelně aktualizovat podle nejnovějších výsledků. Jednotlivé produkty v žebříčku sami netestujeme.

Budeme rádi, pokud test zahradních traktorů obohatíte i vy vašimi vlastními postřehy zapojením se do diskuze.

[ssba]

Test nejlepších zahradních traktorů – TOP 6

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.MTD LE 180/92 H
Pozemky: do 2500 m2
Šíře záběru: 92 cm
Převodovka: automatická
[usr 5 text="true" tooltip="true"]66000 KčVíce informací
2.Stiga Estate 3084 H
Šíře záběru: 84 cm
Převodovka: hydrostatická
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]50000 KčVíce informací
3.MTD SMART RE 125
Pozemky: do 2500 m2
Šíře záběru: 92 cm
Převodovka: Transmatic
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]46000 KčVíce informací
4.STIGA Alpina BT 84 HCB
Šíře záběru: 84 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]44000 KčVíce informací
5.CUB CADET LT2 NR92
Šíře záběru: 92 cm[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]50000 KčVíce informací
6.Riwall PRO RLT 92 T
Šíře záběru: 92 cm
Převodovka: Transmatic
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]43000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku ZAHRADNÍCH TRAKTORŮ


Jaký je nejlepší zahradní traktor na trhu?

 1. MTD LE 180/92 H
 2. Stiga Estate 3084 H
 3. MTD SMART RE 125
 4. STIGA Alpina BT 84 HCB
 5. CUB CADET LT2 NR92
 6. Riwall PRO RLT 92 T

Jak správě vybrat nejlepší zahradní traktor?

 • Šířka záběru sekání. Standardně se šířka záběru sekání pohybuje o 70 cm do 130 centimetrů, ale někteří výrobci nabízejí i užší / širší záběr. Je pouze na vás, pro jaký rozměr se rozhodnete vzhledem k velikosti pozemku, který budete sekat.
 • Typy převodovek zahradních traktorů. Zahradní traktor může mít hydrostatickou převodovku, mechanickou převodovku anebo tzv. variátor.
  • Hydrostatická převodovka je cenově nejnáročnější, ale odměnou vám bude jednoduché ovládání; jeden pedál pro chop dopředu a druhý pedál pro chod traktoru dozadu.
  • Mechanická převodovka je výhodná pro sekání velkých ploch s minimálním množstvím překážek, přičemž couvání a vyhýbání se překážkám je o cosi náročnější (musíte nejdříve zastavit, zařadit rychlost a až potom se můžete pohnout).
  • Variátor je cenově někde mezi mechanickými a hydrostatickými převodovkami.
 • Výkon motoru zahradních traktorů. Výkon vždy vybírejte podle náročnosti terénu a rozlohy. Rovnější pozemek si vystačí s výkonem okolo 15 koní, náročnější terén vyžaduje výkon nad 20 koní. Pokud sekáte jen občas, a terén je spíše zarostlý vysokým porostem, vybírejte sekačku s vyšším výkonem
 • Příslušenství k zahradním traktorům. Informujte se při koupi o příslušenství k dané značce (vždy pořizujte příslušenství stejné značky, jaká je vás traktor). Traktorová sekačka totiž může mít připojený přívěsný vozík, sběrný koš na listí, rotační kartáč nebo také sněhovou frézu / radlici. Renomovanější značky prodávají také odmechovače, provzdušňovače a umožňují mulčovat, což ještě více ulehčuje starostlivost o zahrádku.
 • Značka a servis zahradních traktorů. Značkový zahradní traktor koupený od autorizovaného prodejce znamená i servis na úrovni a pomoc v případě, že se potřebujete poradit anebo vyměnit opotřebované součástky. Pokud je to možné, kupujte přímo od autorizovaných prodejců daných značek.
 • Inspirujte se. Pomůže například vyhledat test zahradních traktorů, čtěte si recenze a podívejte se, nejprodávanější modely a výrobky. Pomůže také spokojenost samotných zákazníků. Jen reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co znamená boční vyhazování?

Traktorová sekačka s bočním vyhazováním odhazuje posekanou trávu bokem, takže potom musíte ještě řešit její odklízení. Takový způsob odhazování je ideální v případě, že sekáte vysokou trávu a plevel. Chcete-li si ušetřit práci, pořizujte zahradní traktory se sběrným košem.

Jak vybrat správně zahradní traktor?

Vždy záleží na vašem vkusu a rozhodnutí, ale zpravidla alespoň orientačně platí, že:

 • pozemky na sekání s rozlohou do 1000 m3 si vystačí s menším zahradním traktorem (někde dokonce jen s jedním pořádným nožem na sekání),
 • pozemky s rozlohou do 3000 m3 už rozhodně potřebují 2 sekací nože a záběr sečení široký alespoň 90 centimetrů,
 • pozemky nad 3000 m3 vyžadují secí záběr víc jak 100 centimetrů a samozřejmě také dvouválcový motor.

Kdy je výhodnější zajít do půjčovny zahradní techniky?

Půjčovny zahradní techniky jsou skvělé, pokud potřebujete jen občasnou výpomoc, například během sezóny, anebo máte pozemek, o který se staráte jen sporadicky, nárazově. Pak se vám více než koupě vyplatí si zahradních traktor zapůjčit. Některé půjčovny vám ho přivezou až před váš dům.


Ukázat kompletní nabídku zahradních traktorů


Pomohl vám náš test zahradních traktorů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího zahradního traktoru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..