Auto / moto

Nejlepší vůně do auta

Nejlepší vůně do auta Vůni do auta si vybírá bezpochyby každý z nás podle vlastního vkusu, občas ale někdy potřebujeme malou radu v případě, že nevíme, kam vhodně vůni do auta umístit.

Stejně dobré je vědět něco o typech voňavých náplní. Nejlepší vůně do auta vydrží zpříjemňovat řízení i několik týdnů, jiné to zvládnou maximálně jeden měsíc. Právě proto jsme si pro vás připravili i test, kde najdete informace o nejznámějších výrobcích a samozřejmě typy náplní. Kvalitní vůně do auta jsou takové, které přináší radost majiteli auta, doplňují interiér a voní co možná nejdéle.

[ssba]

Test nejlepších vůní do auta – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Mr & Mrs Fragrance Cesare Cedar Wood
[usr 5 text="true" tooltip="true"]165 KčVíce informací
2.Mr & Mrs Fragrance Cesare Energy
[usr 5 text="true" tooltip="true"]140 KčVíce informací
3.California Scents Car Scents Višeň
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]90 KčVíce informací
4.Yankee Candle New Car Scent
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]150 KčVíce informací
5.Life is a Journey - Sakura Car Perfume
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]390 KčVíce informací
6.Yankee Candle Black Cherry
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]165 KčVíce informací
7.Millefiori Icon Sandalo Bergamotto
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]235 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku vůní do auta


Jak vybrat nejlepší vůni do auta?

  • Způsob umístění v autě. Jsou vůně, které stačí pouze někam zavěsit, jiné musí být připevněné ve větráku nebo by měli být položené například pod sedadlem. Je jen na vás co preferujete a jakým prostorem disponuje vaše auto. Bere se však za to, že nejvíce provoní auto vůně umístěné na větráku (v případě, že větrák zapnete, vůně se ihned rozvoní po celém autě).
  • Značka vůně do auta. Klasické “stromečky” na zavěšení koupíte doopravdy všude, od hypermarketů, čerpacích stanic až po prodejny specializované na autodoplňky. Mezi známé značky patří například gelové vůně WoodWick nebo vůně z USA značky California Scent, které mají co nejjemnější složení a pokud se vám zalíbí, můžete je používat i v obýváku, protože jsou ve stylové plechovce. Oblíbené jsou i Fresh Air Friends – vůně v tvaru milého panáčka dokáží auto nejen rozvonět, ale i zkrášlit, protože panáčka můžete zakoupit v různých barvách a provedeních.
  • Druhy náplní. Závěsné stromečky jsou navoněné sami o sobě, nemají žádnou specifickou náplň, což je podle mě výhodou – žádné kuličky se vám nerozsypou a není třeba dokupovat náplně. Gelové vůně dokážou vydržet i do dvou měsíců a jsou naplněné zpravidla gelovými kuličkami s vonnými látkami, nebo tuhým gelem v celku. Rozprašovače jsou vlastně spreje, kterými ihned rozvoníte auto kdykoliv to potřebujete. Do popředí se dostávají i vůně v plechovkách, ve kterých jsou různé materiály nasáknuté vonnými látkami. Pokud nechcete, aby se vám vůně rozlila, sáhněte po gelových vůních (gel v celku) nebo v plechovkách.
  • Cena vůní do aut. Nejlevnější jsou závěsné stromečky a kromě stromečkové klasiky můžeme mít vůni typu stromečku v různých tvarech a motivech. Cenově nejnáročnější jsou vůně, které dokáží auto rozvonět až na dva měsíce. Částečný podíl na ceně má samozřejmě i značka a složení náplně.
  • Výběr samotné vůně. V autě se vám může rozvonět borovice, citrusy, máta, lesní plody, svěží oceán nebo si můžete udělat radost vůní nového auta. V zásadě je to otázkou jen vlastního vkusu.
  • Inspirujte se. Pomůže například test vůní do uta, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat vůni do auta podle aromaterapie?

Na trhu je nespočetné množství vůní a tak nejsou výjimkou ani vůně do auta pouze čistě mátové nebo levandulové:

  • stres a nepokoj zmírňuje levandule, citrusy, máta, růže a borovice,
  • deprese, smutek, pochmurné nálady vylepší jasmín, máta, heřmánek a levandule,
  • pozornost a koncentrace dokáže podpořit máta, šalvěj a skořice,
  • nedostatek energie po náročném dni zmírní kardamon, skořice, jasmín, čajovník (vůně čaje) a šalvěj.

Můžeme vůni do auta ve spreji použít na celý interiér?

Ne. Neměli byste. Vůně do aut v rozprašovači jsou vhodné na provonění koberečků, čalounění a textilu. Neměli byste je stříkat na broušenou kůži nebo plast.

Vůně do větráků bude vonět stále?

Záleží na typu konkrétní vůně. Jsou některé takové, které voní pouze, když zapnete ventilaci v autě, takže se vůně rozfouká do celého auta. Některé mají alespoň regulaci, že i když máte ventilaci naplno, vůně se odpařuje jen minimálně nebo vůbec (dají se regulovat).


Ukázat kompletní nabídku vůní do auta


Pomohl vám náš test vůní do auta? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní vůně do auta a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..