Móda

Kvalitní pánské a dámské hodinky

Hodinky Casio Edifice V současnosti jsou klasické hodinky na rukách záležitostí prestiže, vlastního vkusu a vyjádření své osobnosti. Je pravdou, že se již nekupuji pro svůj hlavní účel, i když mnozí ještě stále jednoduše potřebují mít na ruce něco, aby mohli být všude na čas – dnes jde však spíše o módní doplněk. Kvalitní pánské a dámské hodinky jsou na rukách doslova šperkem.

Jak si však vybrat ty nejlepší hodinky? Mimo množství kvalitních modelů a značek jsou na trhu i tzv. „fejky“ a různé pseudoznačky, které za sebou nemají žádnou tradici i když cenou dost často konkurují dlouhoročným výrobcům. Abyste si dobře vybrali, přinášíme vám tipy na TOP hodinky dle naší redakce, ale také zajímavé rady a informace týkající se jejich výběru.

I když hlavní úlohou nepochybně zůstává design hodinek, je dobré myslet také na kvalitu řemínku, odolnost vůči poškrábání a též na kvalitu samotného strojku. Pokud sledujete trendy a dopředu víte, že chcete nosit hodinky podle denního outfitu či model podle nejnovějších trendů, nemusíte investovat hned tisíce. No pokud chcete jedny pořádné hodinky na několik roků v univerzálním stylu (což oceňují zejména muži), potom potřebujete vědět o hodinkách více. A od toho jsme tady.

[ssba]

Nejlepší pánské hodinky podle nás – TOP 8


Ukázat kompletní nabídku pánských hodinek


Nejlepší dámské hodinky podle nás – TOP 8


Ukázat kompletní nabídku dámských hodinek


Jak vybrat kvalitní hodinky?

 • Materiál hodinek. Kvalitní značkové hodinky jsou vyráběny například z platiny anebo titánu, který je velmi lehký, ale zároveň zaručuje vysokou kvalitu, odolnost a je vhodný i pro alergiky. Samozřejmě, cena je podstatně vyšší. Populární jsou keramické hodinky, které se téměř nedají poškrábat, takže se vyznačují velmi dobrou tvrdostí, ale v případě pádu na dlažbu se obvykle dokážou poškodit, odštípnout. Kompromisem je pevná ocel, ale ta nevyhovuje některým alergikům a navíc jsou tyto hodinky poměrně těžké. V současnosti známe i plastové hodinky, jejichž výhodou je vysoká odolnost, neoxidují, jsou lehké a ideální pro alergiky. Nejlevnější hodinky jsou vyráběny z nejrůznějších slitin – bohužel často oxidují, jsou nevhodné pro alergiky, nesnesou ani pokapání vodou například při umývání rukou.
 • Pohánění hodinek. Strojky mohou být poháněny baterií, solárně, kineticky anebo mechanicky. Bateriové jsou nejprodávanější. Jedna baterie přitom vydrží přibližně 2 roky, potom ji stačí vyměnit. Solární jsou komplikovanější na výrobu, protože se pod ciferníkem nachází malý solární panel, jehož životnost je cca 10 let. Kinetické se nabíjejí za pomoci pohybů rukou při běžném nošení a životnost se liší podle výrobce. Mechanické je potřeba dotahovat, přičemž jedno dotáhnutí dokáže pohánět hodinky cca 36 až 46 hodin.
 • Sklíčko. Nejlevnější hodinky mají plastové sklíčko, které je málo odolné vůči škrábancům, ale zároveň nejjednodušší na výrobu. Mezi nejdražší sklíčka patří safírové, které je pevné a vysoce odolné vůči pádům i škrábancům. Kompromisem jsou minerální sklíčka s dobrou odolností i pevností, postačující na běžné nošení po několik let.
 • Strojek v hodinkách. Může být digitální, quartzový anebo mechanický. Digitální jsou nejlevnější a je v podstatě jedno, kdo je vyrábí. Při quartzových je kvalita standardní a jde o jakýsi kompromis. Mechanické strojky jsou nejlepší a nejkvalitnější pokud je vyrábí přímo daná značka, protože na celý proces výroby hodinek dohlíží; v opačném případě nemusíte koupit kvalitu.
 • Účel hodinek. Pokud si potrpíte na módní trendy, je předpokladem, že budete měnit často právě i hodinky, a tak není nutné investovat vyšší sumy peněz. Pokud máte rádi nadčasovost a chcete nosit jedny hodinky více než jednu sezónu, potom myslete na kvalitu a univerzální design. Muži většinou ocení jedny kvalitnější (často i 2-3x dražší) hodinky, které budou moci mít pro každodenní použití. Ženy naopak nepohrdnou více modely, které budou moci střídat. Sportovní hodinky jsou speciální kategorií. Měly by být lehké a nabízet vícero užitečných funkcí. Dětské hodinky nemají být příliš drahé, ale hlavně by se měli vašemu dítěti líbit.
 • Inspirujte se při nákupu. Pomůže například, pokud si vyhledáte tipy na kvalitní hodinky, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí, pomohou vám se zorientovat na trhu a vybrat nakonec to nejlepší.

Jak rozliším quartzové hodinky od mechanických?

Rozdíl je v sekundové ručičce. Quartzové hodinky mají sekundovou ručičku, která jakoby každou sekundu poskočí, pohybuje se trhavě. Mechanické hodinky mají sekundovku, která se pohybuje plynule.

Jaký je rozdíl mezi WATER RESISTANT a WATERPROOF?

 • Hodinky s označením Water Resistant jsou voděodolné, například je nepoškodí déšť, polití vodou, mytí rukou anebo sněžení. Úplně stačí pro každodenní nošení do práce nebo někam do společnosti.
 • Hodinky s označením Waterproof jsou vodotěsné, takže s nimi můžete plavat, vzít si je bez obav k bazénu anebo se s nimi dokonce potápět.
 • Hodinky s označením 3 ATM anebo 3 BAR nejsou chráněné před vodou při sprchování anebo umývání rukou. Až od označení 5 ATM anebo 5 BAR a více; hodinky 5 ATM zvládnou krátké sprchování, při označení 100 ATM se můžete potápět do hloubky i více jak 800 metrů.

Jak vybrat hodinky pro dítě?

Myslete na to, že děti mohou svoje hodinky někde ztratit ve škole, během sportování anebo jen tak venku. Nemá proto smysl investovat do nich přehnaně vysoké částky. Ideální jsou takové hodinky, které se dítěti budou líbit, a tak je bude mít chuť nosit každý den.

Měli by být z plastu, který je lehký a nezatěžuje již tak slabou dětskou ruku. Nezapomeňte na voděodolnost a dostatečně viditelné číslice.Odborníci doporučují dětské hodinky i se sekundovou ručičkou.

Umožnit nošení hodinek svému dítěti bychom měli povolit od cca 5 roku života.

Jak vybrat sportovní hodinky?

Vybírejte podle toho, jaký druh sportu nejčastěji děláte, respektive při jakých sportech je budete mít nejčastěji na ruce. Taktéž se zamyslete nad funkcemi, ať víte, kolik potřebujete zainvestovat.

Nejlepší sportovní hodinky mají například bouřkový alarm, zobrazují východ a západ slunce, dále mají krokoměr, barometr, hloubkoměr, kompas, teploměr, stopky, poskytují sledování osobních rekordů a dat a spoustu dalších funkcí.

Jaké hodinky nosí nejčastěji pánové?

Kvalitní pánské hodinky jsou aktuálně laděné buď do tradiční černé či hnědé, anebo v případě výraznější osobnosti mohou být i okázalejší – například zdobené kamínky. Výraznější se hodí na důležitý byznys střetnutí a do společnosti, decentnější na každodenní nošení a všední dny. K univerzálnímu stylu patří pánské hodinky v barvě zlata či stříbra.

Jaké hodinky nosí nejčastěji ženy?

Trendem jsou kvalitní dámské hodinky v barvách růžového zlata, klasického žlutého zlata anebo bílého zlata. Nic nepokazíte ani decentním řemínkem v tělové, v bílé anebo černé barvě. V nabídce jsou také barevné řemínky, které mohou hodinky vkusně sladit s kabelkou, opaskem anebo botami.

Co znamená After Glow?

Po zmáčknutí tlačítka se ciferník rozsvítí a po uplynutí pěti sekund zhasne.

Co znamenají zkratky PVD a MUD?

 • PVD = nátěr, vrstva chránící hodinky před korodováním a mírným oděrkám.
 • MUD = hodinky jsou odolné vůči zanesení prachem.

Jaké je akrylické sklo?

Jde o levné sklo, na kterém se tvoří škrábance a rýhy. Není odolné ani vůči nárazům a pádům.

Jaké je antireflexní sklo?

Sklíčko má úpravu, díky které se číslice dobře čtou i na ostrém slunci.

Jaké jsou antimagnetické hodinky?

Strojek je uvnitř hodinek chráněný pouzdrem vůči vlivům magnetického pole; hodinky by tak měli být ještě přesnější.

Pokud vás zajímaví chytré hodinky, podívejte se na naše tipy v samostatném článku.


Ukázat kompletní nabídku hodinek


Pomohl vám náš test kvalitních hodinek? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepších pánských a dámských hodinek a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..