Móda

Nejkrásnější a nejlepší zásnubní prsteny

Zásnubní prsten s diamantem Zásnubní prsten má vydržet po celý život. Ba co víc, možná i vaše partnerka má doma zásnubní prsten po babičce nebo prababičce – mnohé ženy je dědí z generace na generaci, takže skutečně kvalitní zásnubní prsteny vydrží klidně i století. Jsou považovány za symbol lásky a časem se k nim vážou i silné vzpomínky na mládí, lásku a partnerský život.

Stále se mnozí přiklánějí k tomu, že i když jsou internetové nabídky výhodné, přece jen nejlepší zásnubní prsteny je možné nalézt pouze osobně. Určitě je výběr zlatnictví důležitý a osobní přístup nenahradí žádná online konverzace, zvláště pokud chcete prsten vyrobit ručně na zakázku. Na druhé straně, pokud prodejce má dobré jméno a dokáže přibalit všechny potřebné dokumenty a certifikáty, je možné najít nejlepší zásnubní prsteny i online.

Pokud se chystáte svoji polovičku požádat o ruku a hledáte ty nejkrásnější zásnubní prsteny, určitě si přečtěte tento náš článek. Připravili jsme nejen aktuální přehled o zásnubních prstenech, ale i zajímavé rady.

Nejjednodušší rada pro vás – pokud vás nějaký zásnubní prsten osloví svou krásou hned na první pohled a zamlouvá se vám i kvalita i prodejce, berte ho!

[ssba]

Nejkrásnější zásnubní prsteny – TOP 8 podle nás

ProduktHodnoceníCena od [Kč]
1.Zásnubní prsten s diamantem Sevati
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19000 KčZjistit cenu
2.Zásnubní prsten s diamantem Mahiya
[usr 5 text="true" tooltip="true"]32800 KčZjistit cenu
3.Klasický zásnubní prstýnek v bílém zlatě
[usr 5 text="true" tooltip="true"]18900 KčZjistit cenu
4.Prsten z bílého zlata s 0,5ct diamantem
[usr 5 text="true" tooltip="true"]89000 KčZjistit cenu
5.Zásnubní prsten s diamantem Lopa
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23800 KčZjistit cenu
6.Zlatý prsten s postranními diamanty Redely
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12200 KčZjistit cenu
7.Bezel prsten s briliantem v růžovém zlatě
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7900 KčZjistit cenu
8.Zásnubní prsten s diamantem Amrusha
[usr 5 text="true" tooltip="true"]19950 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku zásnubních prstenů


Jaké jsou nejhezčí zásnubní prsteny na trhu?

 • Zásnubní prsten s diamantem Sevati
 • Zásnubní prsten s diamantem Mahiya
 • Klasický zásnubní prstýnek v bílém zlatě
 • Prsten z bílého zlata s 0,5ct diamantem
 • Zásnubní prsten s diamantem Lopa
 • Zlatý prsten s postranními diamanty Redely
 • Bezel prsten s briliantem v růžovém zlatě
 • Zásnubní prsten s diamantem Amrusha

Jak vybrat nejlepší zásnubní prsten?

 • Materiál zásnubního prstenu. Na výběr máte ze zlata, platiny nebo stříbra. Velmi často se setkáte se zlatem, protože vydrží opravdu minimálně několik desetiletí a nepotřebuje mnoho péče. V posledním období se objevuje platina, která je mimořádně odolným materiálem, ale na druhé straně jsou tyto zásnubní prsteny cenově náročné.
 • Barva kovu zásnubních prstenů. Zaručenou klasikou je žluté zlato, které je absolutně nadčasové a bude stále trendy. Pokud chcete zlato, ale vaše partnerka ráda nosí stříbro, vyberte trvanlivé bílé zlato nebo rovnou platinu – jsou v barvě stříbra, jen trvanlivější. Mezi stále populární barvy patří tzv. růžové zlato, které je ženské a romantické. Vybírejte podle toho, jaké odstíny šperků nosí vaše partnerka nejčastěji.
 • Drahokam v zásnubní prstenu. Samozřejmě, nejhezčí zásnubní prsteny mají diamant, o tom snad netřeba ani diskutovat. Diamant je opravdu tvrdý, odolný a svou krásu neztratí ani po letech každodenního nošení. Velmi oblíbenou alternativou je pak zirkon, který je cenově dostupnější, ale na druhé straně není tak tvrdý a časem ztrácí svou krásu. Pro méně tradiční jsou tu zásnubní prsteny s rubínem, smaragdem, akvamarinem nebo s krásným safírem.
 • Tvar drahokamu zásnubních prstenů. Nejčastěji se prodává kulatý tvar, a to zejména co se týká diamantů. Někdy padne do oka zásnubní prsten s oválným drahokamem nebo s drahokamem ve tvaru srdce. Zajímavé mohou být prsteny s drahokamem ve tvaru čtverce, které působí na ruce mohutnější a výraznější.
 • Uchycení drahokamu. Jde o způsob, jakým je drahokam uchycený na prstenu. Nejčastěji se setkáte s tzv. usazením do krapen, což jsou jakoby drápky svírající drahokam. Lunetové usazení obepíná pevně celý drahokam. Dále existuje usazení drahokamů ve stylu pavé, u kterého je jeden hlavní drahokam a kolem něj několik menších. Zásnubní prsteny zachovávající tradici mají jeden diamant (nebo polodrahokam).
 • Velikost zásnubního prstenu. Myslete na to, že zásnubní prsten možná bude třeba dát zmenšit (levnější varianta) nebo zvětšit (dražší varianta). Pokud se neumíte rozhodnout, raději zvolte větší, protože si ho bude moci navléct na prst, přičemž menší si po požádáni o ruku ani nebude moci zkusit. Obecná rada – útlé ženy mají tenčí prsty a sedí jim prsteny 43 až 51. Plnější baculky nosí prsteny ve velikostech 54 až 58. Průměrné velikosti dámských prstenů jsou 52 a 54.

Je gravírování zajímavé?

Ano. Zásnubní prsten může mít navždy zvěčněn datum zásnub, jméno nebo cokoliv, co symbolizuje váš vztah.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody jednotlivých kovů zásnubních prstenů?

Zlato je nadčasové a neztrácí svou krásu. Po letech pravidelného nošení je na místě pročištění zlatníkem, ale jinak neztrácí kouzlo drahého kovu. Podívejte se na karáty – kvalitní zásnubní prsteny mají 14 karátů a více.

Bílé zlato je ideální, pokud vaše partnerka nosí stříbro – má odstín stříbra, jen je kvalitnější a mnohem trvanlivější než stříbro. Po čase možná bude třeba obnovit jeho lesk, ale kvalita zůstává stejná.

Platina je cenově náročná, ale hypoalergenní a nevyžaduje téměř žádnou péči.

Růžové zlato působí jemně, hodí se romantickým ženám. Jde o zajímavou kombinaci zlata a mědi, čímž se dosáhne nádherná barva zlata. Zásnubní prsteny z růžového zlata patří také mezi kvalitní zásnubní prsteny a jsou někdy tvrdší než zlato.

Jaký je stručně rozdíl mezi diamantem a zirkonem?

Zirkon je cenově dostupnější, dokáže vypadat skutečně nádherně a může být osazen v zásnubním prstenu z jakéhokoli kovu (růžové zlato, bílé zlato, žluté zlato). Jeho nevýhodou je, že časem ztrácí svůj lesk a po letech nošení už není tak hezký, čirý. Navíc není tak tvrdý jako diamant, takže se třeba při sportování může poškodit (nestává se to často ale je to možné).

Nejlepší zásnubní prsteny jsou tradičně, s diamantem. Je tvrdý čili se nezničí, neztrácí svou krásu a má symbolickou hodnotu i v tom, že jste do zásnubního prstenu opravdu něco investovali. Nevýhodou je vysoká cena.

Malá rada: malý zirkon je k nerozeznání od diamantu a po letech nebude jeho „zešednutí“ pouhým okem příliš vidět. Čím větší bude zirkon, tím více bude časem vidět ztráta jeho krásy a lesku.

Pro jaké osazení drahokamu se rozhodnout?

Typické zásnubní prsteny á la princezna mají výrazné uchycení do krapen, tedy diamant nebo drahokam „vyčnívá“ ven. Je to krásné a pokud vyberete diamant, podtrhnete tím ještě více jeho lesk. Na druhé straně, pokud je vaše partnerka sportovkyně nebo bude chtít nosit zásnubní prsten opravdu stále (i v noci), nemusí to být praktické řešení právě proto, že „trčí“ a dá se jím poškrábat například oblečení, volant na autě nebo se zachytí o kabelku.

Lunetové usazení je dokonalé pro praktické ženy a pro každodenní nošení 24 hodin, sedm dní v týdnu. Drahokam netrčí, je pevně osazen a nepřekáží při nošení.

Osazení, kdy má zásnubní prsten jeden velký „hlavní“ drahokam a kolem něj je více menších, může být krásné a zajímavé. Myslete však na to, že opracování musí být skutečně precizní, aby ani jeden drahokam nezatrhával oblečení, vlasy apod.

Jak se jednoduše vyznat v diamantech?

Sledujte čistotu diamantu, jeho rozměr a karáty – karátová váha neroste s jeho rozměry, čili menší diamant může mít více karátů než větší diamant.

Pokud jde o barvu, zásnubní prsteny mají barvu diamantu dokonale čirou (písmena D, E, F). Krásné jsou i diamanty s barvou G, H, I, J a K. mírně zbarvené diamanty označené jako L, M, N, O vypadají nádherně v zásnubním prstenu ze žlutého zlata, kde se jejich zbarvení ztrácí. Dožluta zbarvené diamanty jsou nejlevnější a mají označení T, U, V.

Nejprodávanější zásnubní prsteny

Nejprodávanější zásnubní prsteny dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku zásnubních prstenů


Pomohl vám náš test zásnubních prstenů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího prstenu na zásnuby a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..