Auto / moto

Kamera do auta – testy

Autokamera TrueCam A7Mít v případě jakékoliv nehody důkazní materiál a moct objektivně dokázat vaši nevinu je v mnoha případech k nezaplacení. Mějte i vy pod kontrolou okolí svého auta a buďte připraveni. Nepopiratelný záznam, co se dělo v případě nehody či jiné důkazní události vás může zbavit obvinění a dokázat vaši nevinu. V konečném důsledku vám pak umožní kamera do auta ušetřit na povinném a havarijním pojištění.

Abychom vám usnadnily práci při výběru nové kamery do auta, sestavily jsme pro vás přehledný žebříček nejlepších modelů na trhu tzv. testy kamer do auta. Ten vychází ze spotřebitelských testů, hodnocení uživatelů i odborníků. V potaz jsme brali také velký test kamer do auta od českého ÚAMK. Jak to tedy nakonec dopadlo a co se vyplatí koupit?

[ssba]

Kamery do auta – testy – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.MIO MiVue 733 WiFi
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2700 KčVíce informací
2.TrueCam H5 WiFi
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2300 Kč Více informací
3.Eltrinex LS500 GPS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4530 KčVíce informací
4.MIO MiVue 786
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4100 KčVíce informací
5.Niceboy PILOT X + GPS
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2300 KčVíce informací
6.LAMAX S9 Dual GPS
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]5000 KčVíce informací
7.NAVITEL R600 GPS
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2000 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku KAMER DO AUTA


Jaké jsou nejlepší plenky pro dítě na trhu?

 1. MIO MiVue 733 WiFi
 2. TrueCam H5 WiFi
 3. Eltrinex LS500 GPS
 4. MIO MiVue 786
 5. Niceboy PILOT X + GPS
 6. LAMAX S9 Dual GPS
 7. NAVITEL R600 GPS

Jak vybrat kameru do auta?

Vybíráte novou kameru do auta? Řiďte se těmito jednoduchými kroky a vyberete dobře.

 • Rozlišení kamery. Jedno z nejdůležitějších kritérii určuje kvalitu pořízeného záznamu. Vybírejte kamery minimálně s HD (1280 x 720) a ještě lépe s FULL HD rozlišením (1920 x 1080). Jen tak získáte kvalitní obraz, díky kterému si kameru do auta vůbec kupujete.
 • Dostatečná paměťová karta. Čím lepší kvalita obrazu tím vyšší nároky na paměť. Pamatujte tedy na dostatečnou paměť, aby bylo možné pořídit celý záznam a nedošlo k jeho automatickému mazání ještě než se vzpamatujete.
 • Pozorovací úhel by se měl pohybovat od 110° do 150° stupňů. Čím vyšší úhel záběru tím více do šířky a boků je obraz zaznamenán. Pro představu 110° (zaznamenáno je popředí auta a část chodníku), 150° (zaznamenáno je okolí vozidla, často jsou vidět značky, chodník i semafory).
 • Rychlost záznamu. Pro plynulý pohyb postačí 15 snímků za minutu. Avšak my doporučujeme volit alespoň 25 snímků za minutu. Nejlepší kamery disponují dokonce 60 snímky za minutu.
 • Cena. Testy kamer do auta potvrdily, že kvalita v tomto případě odpovídá ceně. Lepší kamery seženete až překročením hranice 2 000 Kč.
 • Sledujte náš test autokamer, vezměte si inspiraci a vyberte si některý z doporučených modelů se 4 nebo 5ti hvězdičkami.

Funkce kamer do auta navíc, které oceníte

 • GPS: dokáže zaznamenávat trasu vozidla a měřit vaši rychlost. Vše lze následně vykreslit na mapách. U firemních vozidel tak můžete sledovat například trasu vašich zaměstnanců.
 • Uzamčení záznamu. Většina lepších kamer touto funkcí disponuje. Pokud se nedejbože stane jakákoliv událost, záznam můžete tzv. zmrazit. Nedojde tak k jeho přehrání novějším záznamem.
 • Automatické zapnutí kamery, jakmile nastartujete. Tuto funkci oceníte. Nikdo nechce myslet na to, jak musí kameru zapnout. Ulehčujte si život i takovými maličkostmi.
 • Foťák mají dnes všechny kamery do auta automaticky zabudovaný. Jakmile si ale potřebujete vyfotit například místo dopravní nehody, můžete jednoduše využít autokameru k zaznamenání důkazních materiálů.

Ukázat kompletní nabídku KAMER DO AUTA


Pomohl vám náš test kamer do auta? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní autokamery a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem nákupu.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..