Zahrada

Test elektrických hoblíků

Elektrický hoblík Extol Bez ohledu na to, jaké jsou trendy v oblasti nábytku a materiálů, přírodní materiály si stále udržují své postavení. Dřevo je mimořádně oblíbený materiál už po celá staletí a tuto popularitu si určitě zachová i nadále – evokuje v nás totiž pocit tepla, domova, klidu. Navíc jde o dlouhotrvající materiál, do kterého se vyplatí investovat své peníze. A pokud jste kutilové, tak i svůj čas a námahu.

Pokud ve své dílničce pracujete rádi se dřevem, pak vám kvalitní elektrický hoblík jistě dobře poslouží a stane se pro vás nepostradatelným pomocníkem. V porovnání s ručním hoblíkem vám právě elektrický hoblík ušetří čas a zajistí snadnější hoblování. Jelikož je na trhu množství značek, není tak jednoduché vybrat pro sebe ten nejlepší, a tak jsme se rozhodli mezi naše žebříčky přidat i hoblíky.

Test hoblíků vám poradí s výběrem a najdete zde i odpovědi na časté otázky kupujících, včetně toho, co kupující zajímá ještě před koupi. Budeme rádi, pokud toto hodnocení hoblíků doplníte o vlastní otázky a postřehy, abychom tak spolu pomáhali ostatním čtenářům.

Děkujeme i za vaše sdílení. Věříme, že i díky naší práci najdete pro sebe ten nejlepší elektrický hoblík.

[ssba]

Test nejlepších elektrických hoblíků – TOP 6 podle nás

NázevŠířka x HloubkaPříkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Makita 1806B
170 mm x 2 mm
1200 W5 out of 5 stars (5 / 5)11500 KčVíce informací
2.EXTOL PREMIUM 110MM
110 mm x 3 mm1000 W4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)2150 KčVíce informací
3.EXTOL Premium EP 850
82 mm x 3 mm850 W4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1500 KčVíce informací
4.Bosch GHO 40-82
82 mm x 4 mm850 W4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7800 KčVíce informací
5.Bosch GHO 6500
82 mm x 2,6 mm650 W4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3000 KčVíce informací
6.Makita KP0800
82 mm x 2,5 mm620 W4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3900 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektrických hoblíků


Jaký je nejlepší elektrický hoblík na trhu?

 1. Makita 1806B
 2. EXTOL PREMIUM 110MM
 3. EXTOL Premium EP 850
 4. Bosch GHO 40-82
 5. Bosch GHO 6500
 6. Makita KP0800

Jak vybrat nejlepší elektrický hoblík?

 • Příkon elektrických hoblíků. Platí jednoduché pravidlo: čím je vyšší příkon, tím je hoblík výkonnější. Jde o to, na jaké účely plánujete elektrický hoblík používat a jak často bude využíván. Nejlevnější elektrické hoblíky mají příkon kolem 600 W, nejlepší modely i více než 1300 W. Pokud si nemůžete vybrat, na domácí využití stačí příkon od 800 W do 1100 W.
 • Šířka hoblování. Šířka hoblování, nazývaná někdy i jako šířka záběru, udává, jakou šířku zahoblujete na jeden tah. Menší elektrické hoblíky mají šířku hoblování kolem 70 mm, profesionální více než 200 mm. Na domácí využití je takovým průměrem 100 mm, se kterým si hravě vystačíte.
 • Hloubka hoblování. Hloubka hoblování znamená, jak tlustou vrstvu dokážete ohoblovat a nastavuje se v milimetrech. Běžně se hobluje do tří milimetrů, ale profesionální elektrické hoblíky mají možnost nastavit hloubku hoblování až do 24 mm.
 • Hmotnost elektrického hoblíku. Možná se vám nezdá tento údaj až tak důležitý, ale hoblování zatěžuje ruce a ramena, proto je důležitá při dlouhodobém hoblování i hmotnost. Ty nejtěžší modely mají i deset kilo, což je opravdu hodně. Ideální hmotnost se pohybuje od 3 kg do cca 5 kg. Jsou na trhu i takové, které mají třeba jen 2,9 kg.
 • Příslušenství k elektrickým hoblíkům. Nejlepší elektrický hoblík bude mít určitě přibalen úložný box, do kterého jej po práci odložíte nebo jej v něm bezpečně převezete. Důležitá je vodicí lišta, s jejíž pomocí budete přesně hoblovat při vámi požadované šířce a hloubce, což je velmi důležité při precizním hoblování. Kutilové ocení odsávání hoblin nebo tzv. vak na hobliny.
 • Inspirujte se. Pomůže například test elektrických hoblíků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaký je rozdíl mezi vakem na hobliny a odsavačem hoblin?

Vak na hobliny je vlastně nádoba, do které se sbírá vznikající odpad při hoblování. Odsavač hoblin vznikající hobliny ihned odsává. Nejlepší elektrické hoblíky mají buď vak nebo odsavač.

Jaká pečovat o elektrický hoblík?

Je nutné kontrolovat ostří nožů, protože pokud nejsou v pořádku, nářadí nepracuje správně a práce je namáhavější. Je také vhodné čistit hoblík od nečistot jako jsou hoblinky a prach, a to i když máte vak na hobliny nebo odsávač na hobliny. Zanést ho lze i tak, proto je péče důležitá.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi akumulátorovými hoblíky a elektrickými hoblíky?

Akumulátorové hoblíky mají baterii a nabíjíte je. Ideální je mít dvě baterie – když pracujete s hoblíkem, druhá baterie se nabíjí. Je dobré mít možnost baterii vyměnit a dále pokračovat v práci i delší dobu. Hlavní výhodou je, že je využijete i když nemáte blízko přístup k elektřině a při práci vám nepřekáží kabel. Nevýhodou je zpravidla nižší výkon a vyšší cena.

Elektrické hoblíky mají vyšší výkon, vydrží dlouho pracovat bez výraznějšího přehřátí a je jich na trhu větší výběr. Nevýhodou je kabel, který někdy při práci prostě překáží.

Jaké parametry má průměrný elektrický hoblík do dílny?

Nechcete-li nejlevnější elektrický hoblík, ale nepotřebujete ani ten profesionální, pak byste měli vybírat průměrné hodnoty. Pro průměrného kutila je nejlepší elektrický hoblík s příkonem někde mezi 800 W a 1100 W; méně na delší práci nebude stačit a více je pro použití doma zbytečné. Šířka hoblování by měla být někde kolem 100 milimetrů a hloubka hoblování do 3 milimetrů. Hmotnost nejvíce 5 kilogramů, protože příliš těžký hoblík zatěžuje při práci ruce a ramena.


Ukázat kompletní nabídku elektrických hoblíků


Pomohl vám náš test elektrických hoblíků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního elektrického hoblíku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..