Smart Things

Test chytrých fitness náramků

fitness naramek Xiaomi Mi Band 3 Fitness náramky patří v současné době k nejprodávanějším tzv. weareables doplňkům. Nejlepší fitness náramek je ale víc než jen ledajaký smart things doplněk – spojuje v sobě styl s užitečností. Jde tak o každodenního pomocníka, se kterým se můžete o sebe lépe starat a žít kvalitněji. Zobrazený počet kroků, nastavování vlastních cílů a monitorování vaše spánku jsou funkce, díky kterým budete mít konečně přehled.

Kvalitní fitness náramky jsou voděodolné a odolné vůči i vůči prachu, takže s nimi můžete spát, sprchovat se i sportovat. Fitness náramky jsou navíc velmi lehké, takže ani nebudete vědět, že je máte. Na konci dne můžete vidět rozličné grafy, svoje výsledky a nastavit si různé notifikace. Absolutním hitem je pak intuitivní buzení – nejlepší fitness náramky vás dnes dokážou zbudit v takové fázi spánku, po které vstanete svěžejší a plni energie.

Pokud chcete i vy mít doma svůj náramek, pročtěte si následující řádky plné zajímavých postřehů a rad, které se vám mohou při nakupování hodit. Tento test fitness náramků budeme pravidelně aktualizovat, abyste měli vždy čerstvé informace a tipy na nejnovější modely. Budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuse a pomůžete ostatním svými postřehy dalším kupujícím.

[ssba]

Test nejlepších fitness náramků – TOP 7

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.Fitbit Charge 4
[usr 5 tooltip="true" text="true"]4300 KčVíce informací
2.Samsung Galaxy Fit
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1600 KčVíce informací
3.Garmin Vivosmart 4
[usr 5 tooltip="true" text="true"]2500 Kč Více informací
4.Xiaomi Mi Band 5
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]1500 KčVíce informací
5.Xiaomi Mi Band 4
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]700 KčVíce informací
6.Honor Band 5
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]900 KčVíce informací
7.Niceboy X-fit GPS
[usr 4.6 tooltip="true" text="true"]1300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku fitness náramků


Jaký je nejlepší fitness náramek na trhu?

 1. Fitbit Charge 4 – nejlepší celkově a pro Apple
 2. Samsung Galaxy Fit – nejlepší pro Samsung
 3. Garmin Vivosmart 4 s GPS
 4. Xiaomi Mi Band 5 – nejlepší poměr cena / výkon
 5. Xiaomi Mi Band 4 – nejlepší pro děti a seniory
 6. Honor Band 5
 7. Niceboy X-fit GPS – český výrobek

Jak vybrat fitness náramek?

 • Účel používání. Je důležité hned na začátku vědět, co od fitness náramku očekáváte? Pokud vám stačí jednoduché funkce jako je měření kroků, monitorování frekvence tepu a zobrazení hodin, potom si vystačíte s jednoduššími variantami. Pokud ale chcete monitorovat svůj spánek, měřit spálené kalorie a třeba i zdvihnout hovor dotykem přes náramek, budete si muset prohlédnout náročnější, cenově dražší, ale o dost propracovanější modely.
 • Výdrž náramku na jedno nabití. Průměrná výdrž je pět dní. V nabídce jsou kvalitní fitness náramky s výdrží na jedno i po dobu tří týdnů, ale i takové, které budete nabíjet každý druhý den. Výdrž baterie závisí nejen od její kapacity, ale i od používání – pokud chcete přes fitness náramek poslouchat během běhání hudbu, vybije se pochopitelně dřív, než když jej budete používat pouze na měření kroků či uběhnuté vzdálenosti.
 • Fitness náramek s displejem nebo bez displeje? Samozřejmě, náramky bez displeje vydrží na jedno nabití déle, na druhou stranu nevidíte naměřené hodnoty. Když například chcete vědět, kolik kroků jste už udělali, musíte si tento údaj ukázat na svém chytrém mobilním telefonu. Displej by v ideálním případě měl být AMOLED a měl by zobrazovat alespoň základní údaje. Daleko oblíbenější jsou fitness náramky s displejem, protože si můžete zobrazit všechny důležité hodnoty kdykoliv během dne, aniž byste museli stále prohlížet aplikaci v mobilu.
 • Přesnost naměřených hodnot. Je důležité, aby fitness náramek měřil hodnoty co možná nejpřesněji. Malé odchylky jsou přípustné, ale určitě kupujete model, právě kvůli co nejpřesněji naměřeným hodnotám.
 • Design a cena fitness náramků. Cena se odvíjí od kvality zpracování a od toho, jaké funkce vám konkrétní model nabízí. Co se týče designu, na trhu jsou už i kvalitní náramky, při kterých můžete měnit vzhled ciferníku jednoduše pomocí aplikace.
 • Inspirujte se. Pomůže například test fitness náramků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Mohu fitness náramek nosit i v noci?

Ano. Náramky jsou navrhnuty tak, abyste ho mohli mít na ruce i během spánku. Nosit ho tak můžete stále.

Jsou všechny náramky voděodolné?

Většina. V současnosti jsou téměř všechny kvalitnější modely voděodolné, některé dokonce s certifikací do 5 ATM, což znamená, že se s nimi můžete ponořit do vody hluboké 50 metrů. Bez problémů tedy zvládnout bazén, dovolenou u moře, sprchování i plavání.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi levnějšími a dražšími fitness náramky?

Dražší náramky mají například už i přehrávač hudby, takže posloucháte své oblíbené skladby během běhání přímo z náramku. Dokážete na nich měnit vzhled ciferníku pomocí nainstalované aplikace v mobilu, přijmete s nimi hovor a vidíte přímo na displeji notifikace ze sociálních sítí, emaily či SMS zprávy. Sotisfikovanější fitness náramky rozlišují jednotlivé aktivity – umí rozpoznat zda tancujete, procházíte se, hrajete tenis nebo plavete.

Levnější náramky mají v základu měření počtu kroků, zobrazí frekvenci tepu a mnohé dokážou zaznamenat vaši spánkovou aktivitu. Některé umožní přijmout hovor anebo zobrazit (pokud mají displej) připomínky z kalendáře.

Funkce se liší podle jednotlivých typů náramky i podle výrobců.

Mají všechny náramky GPS?

Drtivá většina fitness náramků už má zabudovanou GPS, což využijete při měření ušlé nebo uběhnuté vzdálenosti anebo při jiných funkcích.

Je displej na fitness náramkách dobře čitelný?

Nejideálnější je AMOLED displej, se kterým není problém ani při mobilních telefonech, takže jsou skvělé i na náramcích, navíc šetří výdrž baterie.

Pro koho jsou fitness náramky určeny?

V podstatě komukoliv. Používají je teenageři, dospělí, důchodci a už i děti. Často právě fitness náramek motivuje dítě k pohybu, aby potom vidělo svoje výsledky a mohlo se s nimi pochlubit v kruhu spolužáků, kamarádů a rodiny. Starší lidé se zase díky náramku udržují v dobré kondici. Hodí se tedy absolutně všem.

Jsou na trhu i náramky v méně sportovním designu?

Drtivá většina náramků je vyrobená z gumy a plastů, ale mnohé se dají zařadit mezi designové kousky, které vůbec nepřipomínají svým provedením fitness náramek. Moderní design, černé anebo šedé provedení, jemné linie a decentní displej – takový náramek můžete nosit i k blůzkám, kostýmům, šatům a pánové k oblekům.


Ukázat kompletní nabídku fitness náramků


Pomohl vám náš test fitness náramků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitních fitness náramkůa povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..