Hobby

Nejlepší hry na PS4

Gran Turismo Sport - PS4 Když se podíváš na nabídku her pro PlayStation 4, zjistíš, že jich je opravdu hodně. Různé žánry vyhovují různým hráčům, stejně jako knihy nebo filmy. Zatímco jeden má rád sportovní hry, jiný dává přednost strategickým hrám. Nejlepší hry pro dva na PS4 vám nabídnou hodiny společného času a skvělé zábavy.

Přestože jsou hry pro PS4 otázkou vkusu, můžete se podívat alespoň na několik základních tipů a rad, jak si hru vybrat hru. Pokud se jedná o dárek, je dobré vědět, co je momentálně populární, co se dobře prodává – najděte skvělou inspiraci a zjistíte, jaké kvalitní hry pro systém PS4 jsou momentálně mezi hráči hitem.

Díky hrám překonáte nudu, pobavíte se a nakopnete své buňky u her strategických. Nejlepší hry pro PS4 navíc zahrnují i kategorii pohybových her, takže při hraní nemusíte vždy sedět na místě.

Mnoho rodičů jistě potěší, že kromě obvyklého označení věkové kategorie hráčů, pro které je daná hra určena, nabízí PlayStation 4 možnost nastavit maximální dobu hraní nebo zablokovat přístup k určitým funkcím pro větší dohled.

[ssba]

Nejlepší hry na PS4 – TOP 10 podle nás

ProduktŽánrUrčeníHodnoceníCena od [Kč]
1.Assassin's Creed: Valhalla
akčníod 18 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 KčZjistit cenu
2.Ghost of Tsushima
akčníod 18 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]1000 KčZjistit cenu
3.God of War
dobrodružnéod 18 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 KčZjistit cenu
4.Horizon: Zero Dawn Complete
akčníod 16 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]400 KčZjistit cenu
5.The Last of Us: Part II
akčníod 18 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]800 KčZjistit cenu
6.Mortal Kombat 11
akčníod 18 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]600 KčZjistit cenu
7.FIFA 22
sportovníod 3 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]1100 KčZjistit cenu
8.NHL 22
sportovníod 12 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]900 KčZjistit cenu
9.It Takes Two
dobrodružné od 12 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]800 KčZjistit cenu
10.Gran Turismo Sport
závodníod 3 let[usr 5 text="true" tooltip="true"]350 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku her na PS4


Jaké jsou tedy nejlepší hry na PS4 na trhu?

 • Assassin’s Creed: Valhalla
 • Ghost of Tsushima
 • God of War
 • Horizon: Zero Dawn Complete
 • The Last of Us: Part II
 • Mortal Kombat 11
 • FIFA 22
 • NHL 22
 • It Takes Two
 • Gran Turismo Sport

Jak vybrat nejlepší hru pro herní konzoli PS4?

 • Herní žánry. Není to tak jednoduché, protože existuje několik různých žánrů a každý hráč má svůj vlastní profil, své vlastní oblíbené žánry her. Mezi oblíbenými hrami na PS4 najdete akční, strategické, sportovní, hororové a simulátory. Když víte, že kupujete hru pro někoho, kdo není sportovně založený a o sportu moc nemluví, sportovní hry pravděpodobně nebudou to pravé a podívejte se na jiné kategorie.
 • Hry pro jednoho hráče nebo hry pro více hráčů. Hry pro jednoho si plně může zahrát jen jeden člověk. Hry pro více hráčů jsou určeny pro více než jednoho hráče a v této kategorii najdete řadu kvalitních her pro dva, které jsou skvělým způsobem, jak trávit čas ve dvojici, ať už jde o dva přátele nebo pár.
 • Hry podle věku. Zejména rodiče se zajímají o doporučený věk na obalu hry. Hry pro PS4 s ratingem PEGI 3 nebo PEGI 7 jsou určeny pro malé děti, neobsahují vulgarismy ani násilí a často jsou zábavné nebo vzdělávací. Hry pro systém PS4 s ratingem PEGI 18 jsou určeny pro dospělé.
 • Limitované a speciální edice her. Pokud vybíráte hru pro milovníka her na systém PS4, nezapomeňte se podívat na limitované edice, speciální edice a hry pro PS4 s možností předobjednávky, abyste byli mezi prvními, kdo si je koupí. Nejlepší hry pro PS4 tímto způsobem často obsahují bonusy a dárkové předměty k nákupu, které hráče potěší.
 • Herní příslušenství. Opravdu chcete potěšit hráče? Pak si můžete vybrat například volant pro simulaci jízdy autem, nebo ještě lépe volant s pedály a pákou řazení pro dokonalý herní zážitek. Hry pro VR jsou samostatnou kategorií a mají smysl pouze s brýlemi VR, ale zážitek za tu cenu opravdu stojí.

Jak se orientovat v označení PEGI podle věku hráčů?

PEGI, zkratka odvozená od Pan European Game Information, určuje doporučený minimální věk hráče na základě obsahu a povahy hry.

 • PEGI 3 je určeno pro hry pro systém PS4, které neobsahují vulgarismy a násilí jakéhokoli druhu. Jedná se o dětské, zábavné a někdy i vzdělávací hry.
 • PEGI 7 je určeno pro hry pro systém PS4 obsahující humorné scény ve stylu Toma a Jerryho a dalších pohádek v tomto stylu. Hry bez vulgarismů a hrubého násilí jsou stále takto označeny a hrají je děti.
 • Označení PEGI 12 patří hrám pro starší děti, ve kterých se vyskytuje násilí, které však nikdy není namířeno proti lidem nebo zvířatům. Nahota je decentní, ale bez sexuálního podtextu.
 • PEGI 16 je určeno pro hry, ve kterých se může vyskytovat trestná činnost, nahota, násilí v reálném životě, vulgární jazyk a cigarety nebo drogy.
 • PEGI 18 je označení her určených pro dospělé. Mohou obsahovat násilí, drogy, vulgarismy.

Co je to cena GOTY?

Nejlepší hry na PS4 mají někdy ocenění GOTY – Game Of The Year, které uděluje Golden Joystick Award. Jedná se o přelomové hry pro PS4, které hráče zaujmou a jednoduše patří mezi nejlepší hry na trhu. Toto hodnocení může sloužit jako inspirace při výběru, když kupujete dárek pro hráče.

Jaké žánry her jsou nejprodávanější?

Kvalitní hry pro PS4 najdete v mnoha žánrech. Jedny z nejlepších her jsou určitě závodní hry, ve kterých můžeš být závodníkem nebo jezdit v terénu. Neméně oblíbené jsou strategické hry, akční hry včetně klasických stříleček a nesmíme zapomenout ani na simulátory – můžete řídit vlak jako strojvedoucí na skutečných tratích nebo se stát řidičem kamionu a vozit náklad na skutečných silnicích. Sportovní nadšenci hledají kvalitní hry, ve kterých se mohou stát fotbalisty a hrát s přáteli online nebo si zvednout adrenalin při jiném oblíbeném sportu. Možnosti jsou skutečně neomezené.

Určitě se podívejte do kategorie hororů, kde najdete akční hry, zombie a vše, co vás donutí dávat pozor a plně se soustředit – někteří hráči tento žánr vyhledávají, u kterého si mohou nejlépe odpočinout od běžného života.

Jak fungují hry pro dva na PS4?

Nejlepší hry pro dva hráče na PS4 lze hrát online nebo offline pomocí funkce rozdělené obrazovky, kdy oba hráči sdílejí jednu obrazovku. Takže se můžete s kamarádem nebo partnerem skvěle bavit při společné hře. Nejlepší možnosti však najdete v kategorii online, takže můžete hrát bez ohledu na to, jak daleko od sebe jste.

Nejprodávanější hry na PS4 na trhu

Nejprodávanější hry na PS4 dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku her na PS4


Pomohl vám náš test her na PS4? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní hry na PS4 konzoli a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..