Hobby

Test cestovních kufrů

Cestovní kufr / zavazadlo Jednoduchá otázka, ale ne až tak jednoduchá odpověď. Na začátku jsme si řekli, že jdeme pro kufr, ale když jsme uviděli to množství různých cestovních kufrů, už to až taková sranda nebyla. Proto jsme se rozhodli napsat i test kufrů a zavazadel, neboť vlastně kufr je to jediné, co chrání během cesty všechny naše důležité věci. Výběr proto není radno podcenit.

Kvalitní cestovní kufr zajistí, že všechny věci dorazí spolu s námi do cíle. To je jediné, co si při balení věcí na cestu přejeme asi nejvíce. Právě proto je důležité myslet na kvalitu kufru, na jeho materiál, velikost a další důležité detaily jako jsou kolečka a všechny složky. Někdo potřebuje jen jedno velké místo v kufru, jiní zbožňují všechny ty malé přihrádky na zip pro větší pořádek. Vybrali jsme proto různé nejlepší kufry na cestování, abyste si z nich mohli vybrat ten svůj.

Budeme rádi, když se zapojíte v závěru do diskuse s vlastními postřehy, neboť společně si navzájem poradíme lépe. Děkujeme i za všechny vaše sdílení.

[ssba]

Test nejlepších cestovních kufrů – TOP 8 podle nás

NázevVelikostObjemHodnoceníCena od [Kč]
1.Travelite Vector 2w S
Malý / Palubní44 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]1820 KčVíce informací
2.Travelite Vector 4w M
Střední79/91 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2350 KčVíce informací
3.March Gotthard L
Velký111 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]2900 KčVíce informací
4.Thule Revolve Spinner
Střední / Velký97 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]14500 KčVíce informací
5.Soundbox Spinner EXP 32G
Střední71,5/81 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]2950 KčVíce informací
6.Exploration L 3834
Velký106/120 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]2170 KčVíce informací
7.Osprey Rolling Transporter 40
Malý40 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]4400 KčVíce informací
8.Hi-Tec Bodrum
Střední80 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]1260 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku cestovních kufrů


Jaký je nejlepší cestovní kufr / zavazadlo na trhu?

 1. Travelite Vector 2w S
 2. Travelite Vector 4w M
 3. March Gotthard L
 4. Thule Revolve Spinner
 5. Soundbox Spinner EXP 32G M
 6. Exploration L 3834
 7. Osprey Rolling Transporter 40 S
 8. Hi-Tec Bodrum M

Jak vybrat nejlepší kufr na cestování?

 • Pevné nebo textilní kufry? Pevné cestovní kufry se často označují také jako skořepinové kufry. Mají pevnou konstrukci, jsou lehké, odolné a ideální do letadla. Textilní kufry jsou levnější, vhodné na cestování vlakem nebo autem a obvykle mají více kapes.
 • Spinner kolečka nebo upright kolečka? Spinner kolečka jsou otočná kolečka o 360°, takže se s celým kufrem snadněji manipuluje. Upright jsou klasické, neotočné kolečka, s nimiž je kufr stabilnější a lépe zvládne takto například i schody.
 • Velikost cestovních kufrů. Rozlišujeme obecně malé kufry, středně velké a velké, případně extra velké pro rodinné cestování nebo stěhování z města do města. Ideální je mít doma jednu celou sadu a vybrat si vždy právě takový, který vám vyhovuje na danou cestu nejvíce. Na služební cestě nebudete potřebovat kufr velikosti L a naopak na dovolené vám nebude stačit S.
 • Různé materiály cestovních kufrů. Jiné vlastnosti má cestovní kufr z textilu, jiné skořepinový a zcela jiné kožený kufr. I textil je z různých látek, používá se nejčastěji nylon a polyester, ale i balistický nylon. Skořepinové kufry jsou také z různých materiálů, jako například PP nebo ABS. Ty nejlepší skořepinové kufry na cestování jsou z hliníku.
 • Způsob uzamčení kufru. Dnes už všichni cestující, kteří používají leteckou dopravu, znají nutnost uzamykání kufru. Buď má kufr vestavěné zamykání TSA, nebo můžete dokoupit kladku na uzamčení kufru. Při cestování autem nebo vlakem můžete uzamčení kufru také zvážit.
 • Inspirujte se. Pomůže například test cestovních kufrů a zavazadel, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody textilních kufrů?

Mezi hlavní výhody patří především jejich cena. Hodí se na cestování autem nebo vlakem, někteří je používají i při cestování letadlem s přídavným zámkem. Nejlepší textilní kufry mají rozšiřitelný objem, některé dokonce až o 15 litrů. Materiál se pěkně poddá a snadněji ho zazipujete, i když je o něco přeplněnější. Věci v něm vám však po cestě v dešti pravděpodobně zmoknou, nehodí se na cestu letadlem a při zašpinění čištění není až tak jednoduché.

Z jakých materiálů se vyrábějí textilní kufry?

Nejčastěji je to nylon a polyester. Nylonové kufry jsou pevné, odolné, pestrobarevné a nejsou těžké.

Polyesterové kufry jsou méně odolné, ale levnější. Používá se ještě balistický nylon, který se snadno čistí, je pevný a odolá i různým pádům. Cena je však vyšší.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody skořepinových kufrů?

Nejlepší skořepinové kufry na cestování jsou odolné, ochrání například i křehčí suvenýry, jsou nepromokavé a mají pěkný design. Hodí se na cestování vlakem, autem i letadlem. Jejich nevýhodou může být vyšší cena a většina z nich nemá možnost zvětšení prostoru. Méně kvalitní skořepinové kufry mohou mít časem drobné promáčknutí nebo prasknou.

Z jakých materiálů se vyrábějí skořepinové kufry?

Skořepinové kufry jsou pevné díky materiálům jako ABS, PP, PC a modernější materiály jako je hliník nebo Curve.

 • ABS je akrylonitril butadien styren, který je pevný a odolný, ale při pádech a špatném zacházení může prasknout. Jsou však cenově dostupné a mnohým cestujícím postačují.
 • PC je polykarbonát, který je lehčí než ABS takže kufr váží ještě méně. Pevnost je lepší než u ABS.
 • PP je polypropylen, který je pružný, lehký a vysoce odolný.
 • ALU jsou hliníkové kufry vyznačující se vysokou odolností, ale jejich nevýhodou je vyšší cena.
 • Curve je kvalitní cestovní kufr s vlastnostmi jako při materiály PP, ale jsou tenčí, a tedy i lehčí.

Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody kožených kufrů?

Kožené kufry jsou cenově náročné, ale odměnou vám bude elegance a stylovost kamkoli se s ním vyberete. Při správné péči mají dlouhou životnost, ale nedoporučují se na cestu letadlem, jelikož se zavazadly není vždy nejlepší zacházeno a kůže je náchylnější na škrábance.

Obvykle je najdete jen v malých velikostech, takže jsou skvělé jako příruční zavazadlo.

Co znamená, že kufr má expandér?

Expandér je prostor navíc, tedy možnost odzipovat volný prostor a kufr se tak o kousek zvětší. Nejlepší kufry na cestování z textilu mají expandér, který vám přidá až 15 litrů, což je docela slušné.


Ukázat kompletní nabídku cestovních kufrů


Pomohl vám náš test cestovních kufrů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kufru na cestování a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..