Dílna

Test gola sad

SIXTOL Gola sada TOOL SET 108 Dobrá sada nářadí je nezbytnou součástí každé domácnosti a kvalitní sady gola jsou nezbytnou výbavou každého kutila. Ať už potřebujete smontovat nábytek, provést drobné opravy kolem auta v garáži nebo sestavit police ve sklepě, sada gola vám práci usnadní.

Nejlepší gola sady vyrobené z vysoce kvalitního materiálu vydrží i při každodenním používání dlouhá léta a je radost je používat pro nejrůznější práce. Často jsou také vhodným dárkem k narozeninám nebo pro někoho, kdo právě začal s řemeslem a potřebuje začít s dobrou sadou. Několik výrobců dnes nabízí opravdu kvalitní modely, takže je užitečné mít možnost vybrat si tu nejlepší, ať už pro sebe, nebo pro někoho blízkého, a udělat mu radost něčím užitečným.

Hlavní výhodou sady gola je skutečnost, že máte vše po ruce, na jednom místě, a v tomto případě prakticky v jednom kufříku. Sady gola nezabírají mnoho místa, ale skrývají vše potřebné pro ruční práci, a dokonce i mnoho z nich se skládá až z desítky nástavců a dalšího příslušenství.

Doufáme, že pro vás bude náš článek užitečný, protože sortiment se neustále mění, a i když jste zkušený kutil, je užitečné zjistit, co je nového. Možná, že i vaše oblíbená značka uvedla na trh nové modely, takže se vám určitě bude hodit žebříček, abyste si udělali představu o tom, co je aktuálně v nabídce obchodů a internetových obchodů.

Kromě toho pravidelně aktualizujeme a přinášíme přehled pro začátečníky, jak vybrat nejlepší gola soupravu a co je třeba vědět před jejím nákupem. Budeme rádi, když přidáte své postřehy a společně s námi doporučíte další nejlepší gola sety i z vlastních zkušeností.

[ssba]

Test nejlepších gola sad – TOP 6 podle nás

ProduktPočet kusůRáčnaHodnoceníCena od [Kč]
1.Makita P-90532
227 ks1/4" a 1/2"[usr 5 text="true" tooltip="true"]3100 KčZjistit cenu
2.YATO YT-38841
216 ks1/4", 3/8" a 1/2"[usr 5 text="true" tooltip="true"]2700 KčZjistit cenu
3.SIXTOL Gola sada TOOL SET 108
108 ks1/4" a 1/2"[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1200 KčZjistit cenu
4.KS TOOLS 917.0779
179 ks1/4", 3/8" a 1/2"[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3200 KčZjistit cenu
5.Geko G10151 Gola sada
108 ks1/4" a 1/2"[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1100 KčZjistit cenu
6.Energy NE00297
10 ks3/8"[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]460 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku gola sad


Jaké jsou nejlepší gola sady na trhu?

 • Makita P-90532
 • YATO YT-38841
 • SIXTOL Gola sada TOOL SET 108
 • KS TOOLS 917.0779
 • Geko G10151 Gola sada
 • Energy NE00297

Jak vybrat nejlepší sadu gola?

 • Velikost sady gola. Velikost sady gola se neurčuje počtem nástrojů v kufříku, ale velikostí ráčnového čtverce a udává se v palcích. Známe tedy sady 1/2″, sady 1/4″ a nyní stále oblíbenější sady kvalitních ve velikostech 3/8″ a 3/4″. Stále se můžete setkat s málo používanými gola sadami 1″.
 • Účel použití sady gola. Například 3/4″ sady se laicky označují jako velké gola sady a jsou vhodné pro mechaniky, nákladní automobily a celkově pro profesionální použití. Malé gola sady mají velikost 1/4″ a jsou vhodné pro domácí použití se spotřebiči nebo při nákupu nového nábytku. Univerzální sada gola je velikosti 1/2″ pro použití doma i v dílně nebo garáži. Záleží tedy na tom, zda chcete gola sadu pro automobilového nadšence, domácího kutila, někoho, kdo se opravám věnuje profesionálně, nebo ji potřebujete mít doma, kdyby ji bylo třeba použít.
 • Obsah gola sady. Gola sada obsahuje ráčnu a nástrčné hlavice, často také šroubovací bity. Ráčna je základem každé gola sady a je to speciální klíč, který se používá k povolování nebo utahování matic. Součástí každé sady je určitě ráčna a sada nástrčných hlavic (nástrčné hlavice se někdy označují jako prodlužovací nástavce).
 • Kufr a úložný prostor pro nářadí v sadě gola. Ukládání použitého nářadí zpět do kufru by mělo být pohodlné, rychlé, aby vám taková drobnost zbytečně nebránila v práci. V opačném případě se v kufříku začne dělat nepořádek. Kvalitní sady gola mají často přihrádky pro lepší organizaci a také pěnovou vložku. Co se týče samotného pouzdra, je obvykle plastové – pouzdro vyrobeno z tvrdého, kvalitního plastu, který opravdu dlouho slouží bez poškození.
 • Kvalita gola souprav. Jedná se o sadu, kterou byste měli být schopni použít i pro náročnější práce, proto věnujte pozornost celkové kvalitě zpracování. Kvalitní gola sady jsou vyrobeny z chromvanadiové oceli CrV. Takový materiál je odolnější než běžná ocel, odolává korozi i opotřebení. Navíc zaručuje dostatečnou tvrdost a pevnost.
 • Inspirujte se. Pomůže například test gola sad, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak se orientovat ve velikostech gola sad?

Kvalitní gola soupravy najdete v následujících velikostech:

 • 1/4″ gola sada – označovaná také jako malá gola sada. Skvěle se hodí pro domácí použití pro běžné kutily, kteří opravují spotřebiče, montují nábytek nebo mají kolo. Rozsah velikostí nástrčných hlavic je od 4 mm do 14 mm.
 • 3/4″ gola sada – velká sada gola určená pro autoservisy, velké nákladní vozy, ale i zemědělské vozy nebo dokonce vlaky. Rozměry zásuvek se pohybují od 19 mm do 50 mm. V domácnosti nemá běžně žádné využití a ve většině případů ani v garáži.
 • 1/2″ gola sada – v současnosti nejpoužívanější a nejuniverzálnější, zejména pokud nevíte, co přesně dotyčný dělá. Tato gola sada má široké využití v domácnosti a hodí se i pro výměnu pneumatik nebo drobné opravy na domácím motocyklu. Velikost zásuvek je zde 8 až 32 mm, někdy 34 mm nebo 36 mm.
 • 1″ gola sada – minimálně používaná a takové sady najdete jen zřídka. Stále se však prodávají. Velikost zásuvky je 19 – 50 mm.
 • 3/8″ gola sada – dosud se používala hlavně v zahraničí, ale přichází i k nám a získává na oblibě. Zásuvky jsou 6 až 24 mm. V praxi taková kvalitní sada gola šikovně nahradí sady gola 1/4″ i 1/2″.

Jaké zásuvky lze najít v sadě gola?

Kvalitní sady gola nabízejí řadu zajímavých hlavic nebo nástavců, které vám pomohou při různých činnostech. Například obsahují jak šestihranné, tak méně používané dvanáctihranné nástrčné hlavice, dále tzv. hvězdicové torxy a samozřejmě ploché i křížové nástrčné hlavice, které se asi nejvíce používají při menších opravách.

Které značky jsou nejprodávanější?

Kvalitní sady gola najdete například u značek Yato a Mannesmann, ale také u Geko, Narex a pro běžné kutily u značky Makita.

Co znamená zkratka AS – Drive?

Toto označení má mnoho kvalitních sad gola. Jedná se o klíče, které jsou tvarovány do oblouku, takže nevyvíjíte sílu na hranu, ale při šroubování působí síla pouze na povrch šroubu. Díky tomu se šrouby méně opotřebovávají a můžete je také snadněji demontovat.

Nejprodávanější gola sady

Nejprodávanější gola sady dle portálu Heureka.cz


Ukázat kompletní nabídku gola sad


Pomohl vám náš test gola sad? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepší gola sady a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..