Zvířata

Test strojků na stříhání psů

Moser Rex strojek na psy Některá plemena psů je třeba pravidelně stříhat, protože jejich srst nevyhnutelně vyžaduje úpravu. Mnoho majitelů však stříhá svého psa také z praktických důvodů, například proto, že pes lépe vidí, protože mu dlouhá srst padá do očí, nebo proto, aby se mu v zimě nezachytával sníh na tlapkách.

Pokud i váš pes patří mezi plemena, která potřebují pravidelněji stříhat, pak bude kvalitní strojek na stříhání psů jistě nepostradatelným pomocníkem v domácnosti. Nejlepší zastřihovač psů si poradí i s hrubší srstí a postará se o krásu větších plemen, aniž by se při používání nějak přehříval. Koneckonců, strojek pro psy musí něco vydržet a v neposlední řadě musí být bezpečný.

Test stříhacích strojků pro psy přináší nejen užitečné informace k tomuto tématu, ale také přehledně seřazené nejlepší modely, které si můžete v současné době u prodejců vybrat. Díky tomu získáte před nákupem přehled, abyste si domů mohli odnést ten nejlepší produkt, který vám bude dlouho a dobře sloužit.

Děkujeme, že jste náš žebříček sdíleli mezi svými přáteli na sociálních sítích, a těšíme se na vaše postřehy na konci článku. I vy tak spolu s námi spoluvytváříte tento článek. A pomáháte ostatním čtenářům s výběrem a nakupováním.

[ssba]

Test nejlepších stříhacích strojků pro psy – TOP 6 podle nás

ProduktVýkonHodnoceníCena od [Kč]
1.Moser Rex 1230
15 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]1680 KčZjistit cenu
2.OSTER GOLDEN A5
45 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]5000 KčZjistit cenu
3.Wahl Starter
10 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1300 KčZjistit cenu
4.Wahl KM2
-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]5120 KčZjistit cenu
5.Moser 1400
-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1000 KčZjistit cenu
6.Camry CR 2821
5 W[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]700 KčZjistit cenu

Ukázat kompletní nabídku stříhacích strojků pro psy


Jaké jsou nejlepší strojky na stříhání psů?

 • Moser Rex 1230 pro malé psy
 • OSTER GOLDEN A5 pro velké psy i profi použití
 • Wahl Starter
 • Wahl KM2
 • Moser 1400
 • Camry CR 2821

Jak vybrat nejlepší stříhací strojek pro stříhání psí srsti?

 • Výkon stříhacích strojků na psy. Výkon zastřihovače psí srsti by měl být vybrán především podle charakteru srsti a velikosti psa. Větší plemena nebo plemena s hrubší srstí potřebují vyšší výkon. Menší psi si obvykle vystačí s levnějším a méně výkonným zastřihovačem.
 • Napájení strojků pro psy. Kvalitní stříhací strojky pro psy jsou buď dobíjecí, nebo fungují normálně po zapojení do elektrické sítě jako jakýkoli jiný spotřebič. Pouze ve výjimečných případech se majitelé psů rozhodnou pro stříhací strojek na baterie, a to většinou pouze v případě, že se svým psem cestují někam na výstavu a potřebují před soutěží provést drobné úpravy.
 • Materiál a kvalita stříhacích strojků na psy. Nejčastěji se setkáte s plastovými strojky, které patří k nejprodávanějším strojkům na psy, protože jsou z vysoce kvalitního plastu. Existují však i stříhací strojky na psy s kovovým tělem, které jsou však těžší a při delším stříhání psa pocítíte jejich vyšší váhu v rukou a zápěstí.
 • Možnosti navíc. Některé moderní zastřihovače psů mají LCD displej, různé nástavce a samozřejmě ergonomickou rukojeť, kterou vaše ruce ocení při delší péči o psa. Kvalitní strojky na stříhání psí srsti mají keramické nebo titanové čepele nebo břity pro maximální pohodlí a přesnou úpravu. Často je součástí balení kartáček na čištění.
 • Přečtěte si popis stříhacích strojků. Nejlepší stříhací strojek na srst pro vašeho psa je ten, který vyhovuje právě vašemu psovi a splňuje vaše požadavky. Před nákupem si vždy přečtěte popis konkrétního strojku, zejména se podívejte, pro jaký typ srsti je určen a jakou délku zvládne. Respektujte tyto detaily, aby byla péče o psa bezpečná a pohodlná pro vás i pro psa.
 • Inspirujte se. Pomůže například test strojků na psy, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Jak vybrat správný výkon strojku na psy?

Malí psi nebo psi s jemnější srstí potřebují zastřihovač s příkonem kolem 15-25 W. Jedná se o kvalitní zastřihovače pro psy s jemnou srstí a pro menší psy, u kterých nepotřebujete dlouhý chod a můžete srst upravovat příležitostně a v krátkém čase.

Profesionální stříhací strojky na psy mají obvykle výkon až 45 W a jsou vhodné pro větší psy nebo psy s náročnou srstí.

Pokud tedy máte menšího psa, ale s hrubou srstí, potřebujete výkon přes 25 W, aby si zastřihovač se srstí bez problémů poradil. Pokud máte malého psa s jemnou srstí, bude vám stačit výkon kolem 15 W až 25 W. Pro větší plemena nebo silnou srst potřebujete výkon vyšší než 35 wattů.

Jak dlouho trvá nabíjení strojku?

Kvalitní stříhací strojky pro psy, které se nabíjejí, se obvykle nabijí za 4 hodiny. Stav baterie byste měli vidět na světelné indikaci nebo na displeji.

Jak se mám starat o stříhací strojek pro psy?

Základem je vyčistit ho po každém použití, ideálně také dezinfekčním prostředkem.

Při nákupu myslete na náhradní hlavice a informujte se o jejich dostupnosti, protože se pochopitelně časem opotřebují a otupí.

Pro správnou funkci strojku bez zadrhávání je vhodné použít olej na ošetření holicích hlav – někdy je součástí balení, jindy jej lze dokoupit. Je šetrný k zastřihovači, používá se sporadicky, ale pomáhá prodloužit životnost zastřihovače.

Jak často stříhací strojek pro psy používat?

Srst psů se stříhá nejen z estetických důvodů nebo pro výstavy a různé soutěže, ale také z praktických důvodů. Jak jsme již zmínili v úvodu, jde např. o zachycování sněhu na psí tlapky.

Mnoho majitelů psů také používá zastřihovač srsti pro lepší hygienu – srst kolem konečníku je kratší, a proto se lépe udržuje v čistotě.

Interval stříhání srsti závisí na plemeni, nejčastěji se psi stříhají každé dva měsíce.

Proč nemohu na srst svého psa použít lidský holicí strojek?

Protože pes má srst, člověk má chlupy. Lidské holicí strojky se nejen přehřívají, ale také silně dráždí kůži psa, protože břity nejsou uzpůsobeny k úpravě srsti. Kvalitní strojky na stříhání psů si poradí jak s hrubou srstí, tak s různě dlouhou srstí. Článek vám poskytne přehled o tom, co je v současné době na trhu, abyste si mohli vybrat cenově dostupné stříhací strojky, a to i v různých provedeních.


Ukázat kompletní nabídku stříhacích strojků pro psy


Pomohl vám náš test strojků pro psy? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího strojku na stříhání psů a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..