Zvířata

Test granulí pro psy

Acana - granule pro psa V zájmu každého majitele pejska je, aby používal jen to nejlepší krmivo a zabezpečil tak výživnou stravu bohatou na maso, vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Často se však naskýtá otázka, jaké jsou nejkvalitnější granule pro psy?

Nejlepší granule pro psy obsahují především maso; nezapomínejte na fakt, že pes je masožravec. Pokud se maso nenachází na prvním místě složení granulí, vybírejte radši od jiných značek, protože pořadí složek závisí od použitého množství (pokud je na prvním místě například masová moučka a až potom maso, granule obsahují více moučky než masa). Důležitý je i podíl bílkovin, tuků a jejich původ – lepší jsou ty živočišného původu.

Naším cílem je přinést vám přehledný test psích granulí, abyste měli vždy přehled o tom nejlepším, co je právě na trhu. Naším zdrojem byl zejména spotřebitelský magazín, který testuje granule The Whole Dog Journal, DogFoodAdvisor a také samotné recenze spotřebitelů.
Doufáme, že vám tak pomůžeme vybrat snadněji TOP granule pro vašeho psa. Zároveň vám poradíme, jak granule vybírat.

[ssba]

Test nejlepších granulí pro psy – TOP 7 značek podle nás

NázevHodnoceníCena od [Kč]
1.ACANA
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 5 tooltip="true" text="true"]945 Kč
(6 kg)
Více informací
2.ARTEMIS
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 5 tooltip="true" text="true"]320 Kč
(1,8 kg)
Více informací
3.Farmina N & D
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 5 tooltip="true" text="true"]170 Kč
(0,8 kg)
Více informací
4.ORIJEN
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1740 Kč
(6 kg)
Více informací
5.Taste of the Wild
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 5 tooltip="true" text="true"]290 Kč
(2 kg)
Více informací
6.Annamaet
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]190 Kč
(2,27 kg)
Více informací
7.Brit Premium
Krmiva dle velikosti,
rasy i věku psa
[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]70 Kč
(1 kg)
Více informací

Ukázat kompletní nabídku granulí pro psy


Jak vybrat nejkvalitnější granule pro psa?

 • Podle rasy, respektive pole velikosti psa. Složení granulí je přizpůsobené konkrétní rase psa; jiný poměr vitamínů a minerálů potřebuje jezevčík, jiný rotvajler a jiné ratlík. Pokud máte křížence, vybírejte granule podle velikosti psa: mini plemena, malé psi, středně velcí psi a velcí psi. V takovém případě je složení granulí sestavené na základě vzrůstu, aby byli správně vyživené klouby, svaly, kosti apod.
 • Podle věku psa. Na trhu jsou granule pro štěňata, juniory, dospělé aktivní psi a seniory. Každé období života psa si vyžaduje úpravu stravy, podobně jako dítě nekrmíte celý život jen mlékem. Respektování věku psa by měla být samozřejmostí.
 • Aktivita psa. Je váš pes aktivní? Mívá častější procházky, během kterých se pořádně vyběhá, anebo je to typický „gaučák“? Granule pro dospělé psy se často dělí ještě pro aktivnější psy a na ty méně aktivní. Správným krmivem předejdete problémům s redukčními dietami, protože nadváha psovi mimořádné škodí. Stejně jako člověku.
 • Složení granulí. Není jedno, jaké mají granule složení a spoléhat se pouze na to, že drahé granule musí být zákonitě lepší, než ty levnější varianty, také není to pravé ořechové. Avšak, zde je třeba si uvědomit, kolik stojí například kilogram masa a že 15 kg pytel za pár stokorun asi nebude úplně přetékat kvalitním masem. Ty levnější varianty obvykle nemají dostatek živin a právě namísto masa obsahují levnější náhražky, no na druhé straně ne všechny drahé granule jsou stejně dobré, najdete mezi nimi rozdíly.
 • Doporučené dávkování. Na závěr je nutné upozornit na důležitost dodržování doporučeného dávkování. Každé granule od jakéhokoliv výrobce mají na obalu informaci o dávkování, kterou byste měli dodržovat. Nadměrné dávkování způsobuje obezitu a s ní spojené zdravotní komplikace, nedostatečné dávkování zase vede k nízkým hladinám důležitých látek.
 • Inspirujte se. Pomůže například test granulí pro psy, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co musí obsahovat kvalitní granule pro psa?

 • Maso. Může být sušené, čerstvé, mražené, ale nikdy masová moučka. Každý výrobce uvádí, o jaké maso jde (hovězí, kuřecí, jehněčí, losos apod.)
 • Bílkoviny. Jiný podíl bílkovin mají granule pro štěňata, jiný pro starší psy. Když zpozorujete u psa zapáchající moč, potřebujete vyměnit granule za jiné s nižším obsahem bílkovin, protože má velmi zatížené ledviny zbytečně vyšším příjmem bílkovin.
 • Tuky. Nadbytek tuků ve stravě způsobuje řídkou stolici, nedostatek zpozorujete například ztrátou lesku srsti.
 • Vláknina. Podporuje správné trávení a je ve zvýšeném množství v granulích pro obézní psy.
 • Podíl zeleniny, vitamíny a co nejméně konzervantů.

Kterým „éčkům“ se pokud možno vyhýbat?

 • E320 anebo BHA: rakovinotvorné;
 • E321 anebo BHT: toxické účinky způsobující poškození plic a jater;
 • E310 nebo propylgallát: podráždění žaludku často spojené například s následným zvracením.

Jaké jsou granule pro štěňata?

Nejlepší granule pro štěňata označované často jako „puppy“ obvykle obsahují více bílkovin a jsou energeticky výživnější, aby psi mohli růst ve zdraví a nechyběli jim potřebné stavební látky. Štěňata velkým plemen (německý ovčák, rotvajler apod.) je konzumují dokonce až do 15 měsíců.

Jaké granule potřebuje pes s nadváhou?

Pro psy trpící obezitou jsou na trhu tzv. light granule se sníženou energetickou hodnotou. Pes díky nim normálně jí a necítí omezení ve stravování.

Během redukční diety by měl pes přijímat granule se složením:

 • vláknina nad 5%,
 • bílkoviny maximálně 22%,
 • tuk do 9%.

Pokud je na obale uvedeno, že dietní granule obsahují vlákninu „jen“ 3%, nekupujte je a vyberte raději jinou značku.

Jaké granule potřebuje dospělý pes?

Optimálně by granule měli obsahovat tuk maximálně 15% a bílkoviny cca 18% (aktivní dospělý pes potřebuje přibližně 20% tuku a 25% bílkovin), jde však o orientační hodnoty, nakolik dospělý pes potřebuje granule podle své rasy anebo alespoň podle své velikosti pokud jde o křížence. Značky granulí střídejte, aby měl pes občas změnu v jídelním lístku (například střídejte tři značky dokola) a ozvláštněte jídelníček vašeho psa.

Jaké granule potřebuje pes senior?

Starší pes by měl mít granule určené speciálně pro seniory, které se při malých a středních plemenech začínají kupovat asi od 9 roku života, velké plemena si žádají změnu stravovacích návyků dříve již od 8 roku.

Jaké granule potřebuje kojící fenka?

Fenka, která kojí svá mláďata, má mít granule s obsahem tuku do 17%, bílkoviny do 30%.

Které značky granulí patří mezi to nejlepší?

 • Acana – kanadská značka, která vyrábí svá krmiva z nejčerstvějších surovin z jejich vlastních chovů a zaměřuje se výhradně na splnění bio kvality.
 • Artemis – společnost vyrábí přírodní a vyváženou stravu na základě velikosti, plemene i věku psa. Díky použití kvalitních ingrediencí patří mezi nejlepší značky psích krmiv na světě. Značka i výroba pochází z USA.
 • Farmina N & D – získává pravidelně ty nejvyšší ocenění kvality v různých testech. Krmiva této značky pocházejí z Itálie, založena byla již roku 1965, ale „teprve“ od roku 1999 vyrábí krmiva. Značka vyrábí prémiové a nadprůměrně kvalitní produkty. Splňují řadu norem, včetně AAFCO.
 • Orijen – značku pocházející z Kanady dnes můžete zakoupit v 60 zemích světa. Založena byla v roce 1975 a její sesterská značka je Acana. Dělají prémiové krmivo vysoké kvality, což se bohužel odráží také na ceně a patří mezi nejdražší značky. Možná za to mohou získaná ocenění, jako je například Pet Food of the Year od glykemického výzkumného ústavu ve Washingtonu DC a další.
 • Taste of the Wild – prémiové krmivo s vyšším obsahem bílkovin vyrábí soukromá společnost z USA od roku 2007. Krmivo je známo poměrně slušným poměrem ceny a výkonu.
 • Brit Premium – česká značka Brit Premium patří pod firmu VAFO PRAHA a patří pod ní značky jako Brit Care, Brit Animals a Let‘s Bite. Prodává do 66 zemí světa a její cenově dostupná krmiva dnes používají desítky tisíc domácností. V recepturách používají čerstvé suroviny a naopak vylučují přísady, jako jsou náhražky, sója nebo geneticky modifikované organismy.
 • Annamaet – další z řady „amerických“ krmiv prémiové kvality vyrábí od roku 1986 společnost Annamaet Pet Foods, jejíž předseda je uznávanou kapacitou v oboru, který strávil sedm let absolvováním absolventské práce v oblasti fyziologie výživy psů a cvičení a publikoval na toto téma v recenzovaných časopisech několik odborných článků.

Ukázat kompletní nabídku psích granulí


Pomohl vám náš test psích granulí? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem nejlepšího krmiva pro psy a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Přidat komentář

Klikněte zde pro zanechání komentáře

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..