Test žehliček 2017

Žehlička na prádlo -  Tefal GV7096E2 Napařovací žehličky nesmí chybět snad v žádné domácnosti. I přestože žehlení není zrovna oblíbená činnost, je stejně tak nutná jako praní prádla, vysávání prachu či uchovávání potravin v ledničce. Na trhu existuje velké množství produktů a proto jsme připravily náš prostý test žehliček 2017, abychom vám usnadnily výběr z široké a mnohdy velmi nepřehledné nabídky.

Náš test žehliček je sestaven na základě testů renomovaných organizací, mezi které patří jak české organizace tak i ty zahraniční. Do kompletní žebříčku jsme také promítnuly hodnocení samotných spotřebitelů. Výsledkem je jednoduchá tabulka žehliček s hodnocením, ze které si můžete a nemusíte vybrat doporučenou kvalitu s ohledem na její cenu.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test kvalitních žehliček 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Philips PerfectCare Elite GC9630
5 Stars8 299 KčVíce informací
2.Tefal GV7096
5 Stars4 499 KčVíce informací
3.Philips GC4881
5 Stars2 299 KčVíce informací
4.Philips GC4527
5 Stars1 999 KčVíce informací
5.Braun TexStyle 7
4.8 Stars1 985 KčVíce informací
6.Philips GC3811
4.7 Stars1 279 KčVíce informací
7.Gallet GALFAR372
4.4 Stars499 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku žehliček


Žehličky na prádlo – výsledky / vítěz testu 2017

Parní generátor Philips GC9630 patří mezi nejrychlejší a nejvýkonnější systémové žehličky. Jedná se o hi-tech spotřebič, se kterým dokážete žehlit cokoliv – od hedvábí po džíny bez nutnosti nastavovat teplotu. Žehlička byla testována a schválena odborníky na textil. Vše samozřejmě běží pod ECO spotřebou. Toto je zkrátka to nejlepší co na trhu aktuálně seženete, ale patrně díky ceně nebude tato žehlička pro každého.

Tefal GV 7096E je další z parních generátorů. Čím zaujala? Především svoji kvalitou. Zvítězila v dTestu, nabízí úsporu energie až o 20%, kvalitní žehlící plochu odolnou proti poškrábání, odvápňovací systém Anti-Calc, rychlonahřívání či svislé napařování.

Philips GC4881 je pro nás nejlepší napařovací žehlička na trhu s velmi odolnou a kvalitní žehlící plochou, tou nejlepší čím aktuálně Philips disponuje. Čím dále zaujme? Rychlým nahřáním a skvělým výkonem, pohodlným žehlením, které doplňuje 2,5 metrový kabel, prodlouženou špičkou pro dobrou viditelnost.

Philips GC4527 je o něco levnější ale velmi oblíbená žehlička předchozího modelu. Zaujala nás rychlým nahřáním a svým výkonem 2600 W, nejlepší žehlící plochou T-ionicGlide od Philipsu, optimální hmotností i ergonomií, která skvěle padne do ruky. Za nás rozhodně model, nad kterým se vyplatí z hlediska dlouhodobé investice popřemýšlet.

Jak vybrat žehličku na prádlo?

Tápete nad tím, jak koupit žehličku na prádlo a co je dobré před jejím výběrem znát? Zde je pár krátkých, ale o to důležitějších rad a zajímavostí.

  • Typ žehličky. Pro běžné žehlení v domácnosti doporučujeme jasnou volbu – napařovací žehličku (někdy také nazývanou jako parní). Pro žehlení na cesty pak cestovní žehličku s menšími rozměry i váhou.
  • Žehlící plocha je nejdůležitějším kritériem výběru. Cílem je, aby žehlička co nejsnadněji klouzala po prádle. Mezi velmi kvalitní materiály žehlící plochy patří keramika či safír. Hliník, teflon či nerez jsou náchylné na poškrábání například o zipy či knoflíky.
  • Příkon a parní výkon žehličky. Příkon udává nejen kvalitu žehlení, ale také dobu, za jakou se ohřeje žehlící plocha. Naopak parní výkon množství páry, kterou je schopna žehlička vytvořit za určitou dobu. Všechny lepší žehličky už splňují tu minimální hranici parního výkonu, která je nastavena na 40g/min.
  • Žehličky s odvápňovacím systémem. Pokud si chcete ušetřit čas i peníze, kupujte žehličky s tímto systémem. Umožní vám používat vodu z vodovodu, kterou na chemické či mechanické bázy změkčí a odstraní vrstvu kamene. Do starších žehliček se musela z tohoto důvodu používat destilovaná voda, kterou naopak do samoodvápňovacích žehliček nepoužívejte!
  • Anti-drip systém. Jedná se o systém proti odkapávání páry. V praxi to pak znamená, že pokud žehlička pracuje s nízkou teplotou, nevytéká z otvorů žádná voda. Všechny napařovací žehličky vytvářejí páru až od 2. stupně. Pokud je termostat modrý, je příliš malá teplota na vytváření páry, naopak červená značí, že je možné páru vytvářet.
  • A samozřejmě nezapomeňte sledovat náš aktuální test žehliček

Zobrazit kompletní nabídku žehliček


Pomohl vám náš jednoduchý test žehliček? Jestliže ano, budeme velmi rádi za zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení vámi zakoupeného produktu a to níže v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní žehličky. Možná právě váše recenze bude tím rozhodujícím faktorem!

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>