Test tyčových mixérů

Tyčový mixér BraunTyčový nebo chcete-li také ponorný mixér je stále oblíbenější pomocník každého kuchaře. Jeho pomoc oceníte v případě, že chcete mixovat, sekat či šlehat. Nemusíte být však zrovna zapálený milovník jídla, aby jste jeho praktičnost ocenily.

Vítěz testu v kategorii tyčový mixér, byl vybírán na základě spotřebitelských testů firem, odborníků v oboru i samotných spotřebitelů. Tyčové mixéry, které se často umisťovali na předních příčkách, jsme zařadili do našeho hodnocení jako ty nejlepší. Upozorňujeme, že jsme tyčové mixéry sami netestovali a vycházíme z průměru dostupných testů na internetu. I tak si lze udělat zajímavý vzorek těch nejlepších modelů na českém trhu. Test tyčových mixérů byl vytvořen pro rok 2015.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Tyčový mixér vítěz testu – TOP 7

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Braun MQ785 Patisserie Plus
5 Stars5 / 52 299 KčVíce informací
2.Bosch MSM 67160
5 Stars5 / 5999 KčVíce informací
3.Kenwood Triblade HDP408WH
5 Stars5 / 51 999 KčVíce informací
4.ETA Spesso 3015
4.5 Stars4.5 / 51 499 KčVíce informací
5.Sencor SHB 4365
4.4 Stars4.4 / 5999 KčVíce informací
6.Bosch MSM 66150
4.4 Stars4.4 / 5979 Kč Více informací
7.Braun MQ500 Soup
4 Stars4 / 5649 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku TYČOVÝCH MIXÉRŮ


Jak vybrat nejlepší tyčový mixér?

Jaký chcete typ? Existuje několik druhů mixérů. Tyčové nebo-li ponorné mixéry mají tu výhodu, že s nimi můžete snadno manipulovat. Jsou také skladnější a snazší je jejich údržba a čištění, díky odnímatelné spodní části. Mezi základní výbavu by mělo patřit mixování, šlehání a také sekání.

Doporučujeme volit nerezové tyčové mixéry (část nohy), které mají delší životnost a celkově plast nám zkrátka příliš do přípravy jídla a navíc třeba horké polévky nevoní.

Stolní mixéry již zabírají více místa, je třeba je sestavovat i proto je manipulace s nimi delší. Hodí se ale například pro přípravu koktejlů. Hodí se také pro delší mixování.

Příkon tyčového mixéru volte pokud možno vyšší. U mixování dělejte pauzy, jinak váš přístroj přehřejete.

Hmotnost – je jeden z důležitých a často opomíjených faktorů tyčových mixérů. Můžete si díky hmotnosti přístroje svoji práci ulehčit nebo také ztížit. Čím je hmotnost nižší, tím je lehčí manipulace.

Nechte se inspirovat – sledujte náš test tyčových mixérů a nechte se inspirovat některým z vybraných modelů. V hodnocení nejsou samozřejmě uvedeny všechny modely, takže i koupí některého, který není uveden v tabulce nemusíte v žádné případě prohloupit.

Cena tyčového mixéru se pohybuje v rozmezí 200 Kč až 5 000 Kč.


Ukázat kompletní nabídku TYČOVÝCH MIXÉRŮ


Pomohl vám náš test tyčových mixérů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního tyčového mixéru a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

 1. Barča

  Než jsem si vybrala tyčový mixér, „trochu“ jsem toho načetla na diskuzích a forech a kometech pod výrobky a po této nalévárně a nakonec zakoupeném výrobku nesouhlasím jednoznačně s tím, že je ve volbě tak důležitý údaj příkonu, čím vyšší, tím lepší. Co ke škodě nebývá u mixérů moc uvedeno, jsou otáčky, a ty považuji za více vypovídající. I já se původně orientovala na tyčáky alespoň s 500, 700 kW atp, a nyní mám „jen“ 200 kW, ale 17000 otáček! Ano, nebyla to koupě za pár set, ale jsem si jistá, že tenhle mixér se mnou bude dlouhá léta, zatímco dosud jsem už vyzkoušela 2, jeden hodně levný z akce Lidl, pak dražší Braun a obojí stálo za houby. Teď mám Bamix a jsem zatím fakt nadšená, takže s tím příkonem nemůžu jen tak souhlasit. Hodně je toho tady http://www.mujbamix.cz/proc-prave-bamix Jinak všem šťastnou ruku při volbě mixéru.

  1. lukas

   Ano v našem případě mluvíme o příkonu, tedy vlastnosti, která udává jak rychle dokážete mixovat, co všechno lze mixovat a kolik přístroj vydrží. Vše je úměrné. Tedy čím vyšší příkon, tím ryhleji dokáže mixovat, tím snadněji lze připravovat například dětskou stravu a tyčové mixéry s vyšším příkonem by měli také více vydržet. Děkujeme za vás tip 😉

   1. ludek

    Příkon je množství spotřebované energie a výkon je množství vykonané práce obě veličiny za jednotku času. V ideálním případě je výsledek stejný. 

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>