Test sekaček na trávu 2017

Sekačka AL-KO Premium Premium 470 E Bio černá/stříbrnáTravní sekačky slouží pro údržbu trávníků a jsou nedílným pomocníkem pro majitele domů a zahrad. Výběr správné sekačky na trávu nepodceňujte v případě, že chcete mít na své zahradě golfový pažit. Sekání trávy totiž pomáhá v jejím růstu i hustotě.

Pro méně zkušené zahrádkáře a občasné „sekače“ zahrad jsme připravily jednoduchý test sekaček na trávu 2017 v němž se dozvíte, které benzínové a elektrické rotační sekačky se vyplatí koupit s ohledem na poměr ceny a kvality. Podle odborníků jsou totiž právě rotační sekačky se sběrným košem nejlepším řešením pro úpravu trávníků.

Náš test sekaček 2017 zahrnuje pouze pár vybraných modelů, protože nabídka je tak široká, že je téměř nemožné ji plně obsáhnout. Berte tedy na vědomí, že toto je výběr sekaček sestavený z různých druhů testů renomovaných organizací i testů samotných spotřebitelů a jejich hodnocení. Pokud máte s nějakou z níže uvedených sekaček zkušenosti, budeme rádi, pokud se podělíte s našimi čtenáři a vyjádříte své názory.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Benzínové sekačky s pojezdem – test 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.VeGA 46 HWX7 190 KčVíce informací
2.Hecht 5484 SX 5 in 17 990 KčVíce informací
3.WEIBANG WB 536 SB V-DOV15 990 KčVíce informací
4.GTM 500 SP1 SCH (B&S 675)12 399 KčVíce informací
5.VeGA 485 SXH8 290 KčVíce informací
6.GTM 460 SP1 SCH9 799 KčVíce informací
7.VEGA 752 SH DOV12 490 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku benzínových sekaček


Elektrické sekačky test 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Bosch Rotak 43 Ergoflex5 990 Kč Více informací
2.Bosch Rotak 322 725 Kč Více informací
3.AL-KO Comfort 40 E4 290 KčVíce informací
4. Bosch Rotak 37 Ergoflex4 804 Kč Více informací
5.HECHT 1803 S 5 in 16 490 Kč Více informací
6.Riwall PRO REM 38162 699 KčVíce informací
7.Gardena 42 E5 549 KčVíce informací
8.FIELDMANN FZR 2040 E3 299 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektrických sekaček


[sc:vysvetlivky]

Vítěz testu motorových benzínových sekaček 2017

VeGA 46 HWX je travní sekačka vyšší střední třídy a náš vítěz testu. Vyniká svým zpracováním, výbavou i designem. Určena pro středně velké plochy. Záběr sečení 46 cm, motor s výkonem 5 PS (HP), variabilnost použití 5 v 1 (sbírá trávu do koše, mulčuje, vyhazuje trávu bokem či zadem), nastavení výšky sečení, velká kola, sběrný koš o kapacitě 70 litrů.

Hecht 548 SW 5 in 1 – motorová benzínová sekačka s výkonem 5 HP, záběrem sečení 46 cm, sekačka je vybavena nastavením výšky rukojeti, nastavením výšky sečení od 30 – 75 mm, bočním krytem, kovovými šasi a systémem EDGE CUTTING, pro sečení u plotu či zídky. Sběrný koš 60 litrů, doporučená plocha do 1200 metrů čtverečních.

WEIBANG WB 536 SB V-DOV – téměř profesionální sekačka s obrovskou výbavou je určena pro středně velké a velké plochy. Jedná se o vyšší třídu benzínových sekaček. Sekačka umožňuje sbírat trávu do koše, mulčovat a nebo vyhazovat bokem ven. Možnost nastavit rychlost sečení dle 4 taktové převodovky, výška sečení, třecí spojka, měkčená rukojeť, ovládací panel pojezdu a otáček motoru, masivní čelní rám i žací nůž. Tato sekačka je aktuálně nejlepší sekačkou na trhu, což se také odvíjí na samotné ceně.

Vítěz testu elektrických sekaček 2017

BOSCH Rotak 32 Ergoflex – šířka sečení 32 cm, sběrný koš 31 litrů, výkon 1200 W, boční hřebeny na trávu, 3 výšky sečení, systém Ergoflex dbá o správnou pozici těla při sekání. Moderní novinka roku 2013 a vítěz našeho testu elektrických sekaček. Praktický stroj za rozumnou cenu + kvalitní značka.

AL-KO Comfort 40 E – funkce 3v1: sečení, sbírání a mulčování. Kola XL pro jízdní komfort, integrovaný ukazatel stavu naplnění koše, pro travnaté plochy do: 600 m2, šířka záběru: 40 cm, výška sečení: 28 – 68 mm, sběrný koš 43 litrů.

Rotak 37 LI „Ergo Flex“ – rotační elektrická sekačka s akumulátorem. Bez kabelu posečete až 300 m², doba nabíjení na 100 výkon = 1 hodina, na 80% výkon = 30 minut, šířka střihu: 37 cm, výška střihu: 20 – 70 mm, objem sběrného koše: 40 l, hmotnost: 13,9 kg, seká i vysokou trávu, inovativní boční hřeben na trávu: sekání trávy až ke zdi, podél plotů a okrajů trávníku

Jak vybrat sekačku na trávu?

Výběr kvalitní sekačky nám umožní vypěstovat kvalitní trávník. Ještě před koupí si ale musíme ujasnit 3 základní faktory: velikost plochy, dostupnost elektrické energie a terén.

1) Velikost plochy. Elektrické sekačky jsou určeny pro menší plochy do maximálně 600 metrů čtverečních. Je třeba si také uvědomit, že u elektrických sekaček musíme mít neustále v blízkosti sečené plochy elektrickou energii. AKU sekačky slouží též pro menší plochy a úpravy trávníků. Benzínové sekačky s pojezdem jsou vhodné pro velké plochy a rozsáhlejší pozemky.
2) Vybírejte sekačky s košem na trávu. Nejenže vám ušetří spoustu práce, ale podle odborníků je to nejlepší řešení pro vaši trávu.
3) Všímejte si robustní konstrukce skeletu, kde rotuje nůž. Čím robustnější, tím lepší a také pravděpodobně kvalitnější sekačka.
4) Benzínové sekačky mají 4 taktový motor s výkonem od 3,5 do 7 HP. Při koupi používejte selský rozum a zaměřte se na hlučnost, výkon, spotřebu, snadné nastartování a ekologii. Vše se většinou dozvíte u detailních informací jednotlivých sekaček.


Zobrazit kompletní nabídku sekaček


Pomohl vám náš test sekaček na trávu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného výrobku a dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní sekačky. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

31 komentářů

 1. Martin

  Dobrý den, rotační sekačky na trávu by doporučili možná odborníci na jadernou energii, odborníci na péči o trávník by samozřejmě doporučili vřetenovou. Hned první řádek naruší důvěru, že jsou tyto stránky přínosné. Hezký den.

 2. Olga

  Za podobnou cenu, jako je tu VeGa uvedena, jsem ji našla akorát u akoupelen akoupelnyatopeni.cz/scripts/hledej.php?rz=1&retezec=seka%E8ka jenže po vašich komentářích si ted nejsem jistá, jestli teda VeGa nemá jen superúspěšný maketing a kvalita pokulhává. :/
  Ale díky za snad nezávislé testy, spolu s dTestem děláte lidem skvělou službu.
  Díky Olga

  1. lukas

   Dobrý den, uváděné ceny jsou pouze orientační a platné v době sestavování žebříčku. Jen aby nedošlo k mýlce. Produkty sami netestujeme, nýbrž vycházíme z výsledků testů, hodnocení odborníků (většinou oborové magazíny či blogeři) i recenzí zákazníků hlavně ze zahraničí. Analyzujeme trh, abychom pak dokázali vybrat ty top výrobky. Dtest naopak výrobky sám testuje a odvádí výbornou práci. I tak děkujeme za milá slova.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>