Test sekaček na trávu 2017

Sekačka AL-KO Premium Premium 470 E Bio černá/stříbrnáTravní sekačky slouží pro údržbu trávníků a jsou nedílným pomocníkem pro majitele domů a zahrad. Výběr správné sekačky na trávu nepodceňujte v případě, že chcete mít na své zahradě golfový pažit. Sekání trávy totiž pomáhá v jejím růstu i hustotě.

Pro méně zkušené zahrádkáře a občasné „sekače“ zahrad jsme připravily jednoduchý test sekaček na trávu 2017 v němž se dozvíte, které benzínové a elektrické rotační sekačky se vyplatí koupit s ohledem na poměr ceny a kvality. Podle odborníků jsou totiž právě rotační sekačky se sběrným košem nejlepším řešením pro úpravu trávníků.

Náš test sekaček 2017 zahrnuje pouze pár vybraných modelů, protože nabídka je tak široká, že je téměř nemožné ji plně obsáhnout. Berte tedy na vědomí, že toto je výběr sekaček sestavený z různých druhů testů renomovaných organizací i testů samotných spotřebitelů a jejich hodnocení. Pokud máte s nějakou z níže uvedených sekaček zkušenosti, budeme rádi, pokud se podělíte s našimi čtenáři a vyjádříte své názory.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Benzínové sekačky s pojezdem – test 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.VeGA 46 HWX5 890 KčVíce informací
2.Hecht 5484 SX 5 in 17 790 KčVíce informací
3.WEIBANG WB 536 SB V-DOV13 570 KčVíce informací
4.GTM 500 SP1 SCH (B&S 675)10 550 KčVíce informací
5.VeGA 485 SXH 6in16 683 KčVíce informací
6.GTM 460 SP1 SCH8 150 KčVíce informací
7.VEGA 752 SH DOV10 660 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku benzínových sekaček


Elektrické sekačky test 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Bosch Rotak 43 Ergoflex6 109 Kč Více informací
2.Bosch Rotak 322 509 Kč Více informací
3.AL-KO Comfort 40 E3 850 KčVíce informací
4. Bosch Rotak 37 Ergoflex4 389 Kč Více informací
5.HECHT 1803 S 5 in 16 490 Kč Více informací
6.Riwall REM 38162 390 KčVíce informací
7. Gardena 42 E5 490 KčVíce informací
8.FIELDMANN FZR 2040 E3 299 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku elektrických sekaček


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - velmi doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdicka - průměr - koupě záleží na vás, hvezdickahvezdicka - nedoporučujeme kupovat, hvezdicka - vyhozené peníze

Vítěz testu motorových benzínových sekaček 2017

VeGA 46 HWX je travní sekačka vyšší střední třídy a náš vítěz testu. Vyniká svým zpracováním, výbavou i designem. Určena pro středně velké plochy. Záběr sečení 46 cm, motor s výkonem 5 PS (HP), variabilnost použití 5 v 1 (sbírá trávu do koše, mulčuje, vyhazuje trávu bokem či zadem), nastavení výšky sečení, velká kola, sběrný koš o kapacitě 70 litrů.

Hecht 548 SW 5 in 1 – motorová benzínová sekačka s výkonem 5 HP, záběrem sečení 46 cm, sekačka je vybavena nastavením výšky rukojeti, nastavením výšky sečení od 30 – 75 mm, bočním krytem, kovovými šasi a systémem EDGE CUTTING, pro sečení u plotu či zídky. Sběrný koš 60 litrů, doporučená plocha do 1200 metrů čtverečních.

WEIBANG WB 536 SB V-DOV – téměř profesionální sekačka s obrovskou výbavou je určena pro středně velké a velké plochy. Jedná se o vyšší třídu benzínových sekaček. Sekačka umožňuje sbírat trávu do koše, mulčovat a nebo vyhazovat bokem ven. Možnost nastavit rychlost sečení dle 4 taktové převodovky, výška sečení, třecí spojka, měkčená rukojeť, ovládací panel pojezdu a otáček motoru, masivní čelní rám i žací nůž. Tato sekačka je aktuálně nejlepší sekačkou na trhu, což se také odvíjí na samotné ceně.

Vítěz testu elektrických sekaček 2017

BOSCH Rotak 32 Ergoflex – šířka sečení 32 cm, sběrný koš 31 litrů, výkon 1200 W, boční hřebeny na trávu, 3 výšky sečení, systém Ergoflex dbá o správnou pozici těla při sekání. Moderní novinka roku 2013 a vítěz našeho testu elektrických sekaček. Praktický stroj za rozumnou cenu + kvalitní značka.

AL-KO Comfort 40 E – funkce 3v1: sečení, sbírání a mulčování. Kola XL pro jízdní komfort, integrovaný ukazatel stavu naplnění koše, pro travnaté plochy do: 600 m2, šířka záběru: 40 cm, výška sečení: 28 – 68 mm, sběrný koš 43 litrů.

Rotak 37 LI „Ergo Flex“ – rotační elektrická sekačka s akumulátorem. Bez kabelu posečete až 300 m², doba nabíjení na 100 výkon = 1 hodina, na 80% výkon = 30 minut, šířka střihu: 37 cm, výška střihu: 20 – 70 mm, objem sběrného koše: 40 l, hmotnost: 13,9 kg, seká i vysokou trávu, inovativní boční hřeben na trávu: sekání trávy až ke zdi, podél plotů a okrajů trávníku

Jak vybrat sekačku na trávu?

Výběr kvalitní sekačky nám umožní vypěstovat kvalitní trávník. Ještě před koupí si ale musíme ujasnit 3 základní faktory: velikost plochy, dostupnost elektrické energie a terén.

1) Velikost plochy. Elektrické sekačky jsou určeny pro menší plochy do maximálně 600 metrů čtverečních. Je třeba si také uvědomit, že u elektrických sekaček musíme mít neustále v blízkosti sečené plochy elektrickou energii. AKU sekačky slouží též pro menší plochy a úpravy trávníků. Benzínové sekačky s pojezdem jsou vhodné pro velké plochy a rozsáhlejší pozemky.
2) Vybírejte sekačky s košem na trávu. Nejenže vám ušetří spoustu práce, ale podle odborníků je to nejlepší řešení pro vaši trávu.
3) Všímejte si robustní konstrukce skeletu, kde rotuje nůž. Čím robustnější, tím lepší a také pravděpodobně kvalitnější sekačka.
4) Benzínové sekačky mají 4 taktový motor s výkonem od 3,5 do 7 HP. Při koupi používejte selský rozum a zaměřte se na hlučnost, výkon, spotřebu, snadné nastartování a ekologii. Vše se většinou dozvíte u detailních informací jednotlivých sekaček.


Zobrazit kompletní nabídku sekaček


Pomohl vám náš test sekaček na trávu? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného výrobku a dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní sekačky. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

28 komentářů

 1. Sekání trávy

  Dobrý den, děkuji za test..podobné počiny jsou velice chválihodné. Jakou byste mi prosím doporučili sekačku na profesionální a vysokozátěžové sekání trávy? Něco na každodenní provoz s velkým záběrem, ale současně aby byla stále obratná.

 2. milan škerko

  Dobrý den, co to tady testujete za sekačky??? Fakt si myslíte, že čínské výrobky (wega) jsou srovnatelné svojí kvalitou s parametrově srovnatelnými z německa apod.? Např. wega – koupil si to kamarád, z důvodu ceny, má rovný pozemek cca 2500 m2 a již 3x to reklamoval, že mu to po cca 30 min. provozu nestartuje. Musí to nechat min. 15-20 min vystydnout a pak se to opět chytne, ale když naplní koš, což je během 5 min., tak mu to opět nestartuje. A Hecht! No to je banda dementů, kteří mi konkrétně vzali do reklamace motorovou kosu (samozřejmě Hecht) a již potřetí mi sdělili, že je vše v pořádku. Když jsem to chtěl bláhově vyzkoušet, opět jsem ani nenastartoval. Tedy lidé nebuďte hloupí a neudělejte stejné chyby jako já a kamarád. Jděte do osvědčených značek, které vám dlouho vydrží (alko, husquarna, stiga apod.). Anebo, když do toho jdete, uvědomte si cenu, za kterou to kupujete, což se pak může projevit na kvalitě a problémech používání.

  1. lukas

   Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. V brzké době představíme novinku a to podrobnější informace o jednotlivých produktech umístěných v našem žebříčku a také informace, proč si své místo v hodnocení zasloužený. Tedy například informace o umístění v německých testech apod.

  1. Honza

   petře zdá se být v klidu, jen teda záleží na tobě jestli ti taková sekačka vyhovuje…. ono je těch benzinových sekaček hodně na výběr, tak si to pořádně rozmysli…

   1. Petr

    právě se pořád rozmýšlím, narazil jsem ještě na nějaké sekačky, tak dneska si to pořádně všechno pročtu a pak se rozhodnu kterou koupím, ale už bych to měl vyřešit 😀 páč tráva pořád roste 😀

   2. Honza

    jedině benzinovou!!! já jsem jejich zastánce 😀 ale věřím tomu že každému vyhovuje něco jiného :) ale to je o lidech, každý taky má rád něco jiného někdo pivo a někdo čokoládu 😀

   3. Petr

    tak už jsem se rozhodl a koupil jsem konečně benzinovou sekačku na trávu, tak snad mi bude sloužit dobře 😀 a taky doufám že jsem dobře vybral, protože jeslti né tak budu opravdu už nešťastný 😀 :/

 3. Nela

  lidičky, prosím vás…. pokazila se mi sekačka na trávu a je potřeba zakoupit novou. Já se v tom naprosto nevyznám, ale musím ji pořídit a chtěla bych koupti nějakou, která už něco vydrží, dokáže někdo poradit?

  1. lukas

   Jaký máte rozpočet, plochu kterou budete sekat a raději benzínovou nebo elektrickou sekačku s kabelem? Mrkněte na náš žebříček a podle těchto parametrů zkuste vybrat, případně napište, poradíme.

   1. Nela

    koukala jsem se asi půjdu do nějaké benzinové sekačky, protože je to fakt asi lepší než za sebou tahat kabel…a rozpočet je do desíti tisíc. víc si teď bohužel dovolit nemůžu :/ ale to bych se mohla vejít ne?

  2. Petr

   tak si urči cenu, značku a vyber si 😉 a vůbec bych se nebál toho si to koupit klidně přes net 😉 většinou je to levnější a dají se sehnat pěkné kousky 😉 minulý měsíc jsem si kupoval sekačku, tak vím co říkám 😀

 4. Sláva

  Ta moje je  čtyřtaktní benzínovka s dynamickým pojezdem, je  je silná, míň žere, míň řve a má menší vibrace.  Honda má  prostě nesmrtelný motory. Dva nože, což je výhoda  u vyšší trávy a taky na mulči. Má nastavitelný mulčování na 5 pozic. Což normálně buď mulčujete nebo ne. A navíc si poradí s mokrou trávou! Já prostě nedám na tu svoji dopustit. Neměnil bych 

 5. Sláva

  to si nemyslim, jak říkám mám doma od nich sekačku a vše ok a to, co umí odpovída penězům. neslyším tenhle argument poprvé, je třeba si projít nějaký diskuze nebo osobní zkušenosti a uvidíš, že lidi mluví pak jinak. jako já, takže za mě určite doporučuju.

 6. Xapatan

  Všude, ve všech komerčních testech vítězí sekačky VeGA. Nejsou nepodobné jiným v dnešní době globálních OEM výrobců a přesto jsou nejlepší? Nejsou nejlepší jenom kvůli tomu, že dávají nejvíc peněz do reklamy?

  1. admin

   Nedokážeme posoudit, ale náš žebříček vychází mimo komerčních spotřebitelských testů také z hodnocení spotřebitelů několika serverů – např. Heureka.cz a také podle hodnocení odborníků (brány v potaz články na různých webech). To, že jsou sekačky VeGA vždy na vyšších pozicích tak neznamená jen nejvíce pěněz v reklamě, ale i určitou kvalitu. Neříkáme však, že neexistují lepší sekačky. V testu rozhodně nejsou všechny modely, ale jen pár vybraných sekaček, které se dle názoru naší redakce vyplatí pořídit s ohledem na poměr ceny / kvality / výkonu.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>