Test odšťavňovačů 2017

Odšťavňovač Catler 4010 Chcete si připravit lahodný nápoj z čerstvého ovoce? Pak sáhněte po tzv. odšťavňovačích a připravte si zdravé pití plné nepostradatelných vitamínů. A pokud nevíte jaký přístroj vám připraví ten nejlepší džus, podívejte se na náš jednoduchý a přehledný test odstavňovačů 2017.

V něm zjistíte, které odšťavňovače se vyplatí s ohledem na pořizovací cenu zakoupit. Zohledňujeme jak profesionální spotřebiče, tak i ty, které si může pořídit běžná rodina. Velký test odšťavňovačů 2017 jsme připravily právě pro vás a proto budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi i zkušenost s používám těchto přístrojů na výrobu čerstvého džusu.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších odšťavňovačů 2017

 Poslední aktualizace pro: LÉTO 2017 
 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Catler JE 4010
5 Stars5 / 55 490 KčVíce informací
2.Catler JE 4011
5 Stars5 / 56 490 KčVíce informací
3.Philips HR1871/70
+ nižší modely (HR1869, HR1855)
5 Stars5 / 54 178 KčVíce informací
4.Catler JE 8011
5 Stars5 / 57 990 KčVíce informací
5.G21 Horizontal Chamber
4.9 Stars4.9 / 55 999 KčVíce informací
6.Bosch MES3500
4.9 Stars4.9 / 52 504 KčVíce informací
7.Bosch MES25A0
4.7 Stars4.7 / 52 189 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku odšťavňovačů


Odšťavňovač Catler JE 4010 vítěz testu:

Vítězem testu se stal odšťavňovač Catler JE 4010, který získal řadu prestižních cen od testovacích společností, tak i spoustu kladných hodnocení u spotřebitelů. Jedná se o jeden z nejprodávanějších odšťavňovačů na evropském trhu. Výkonný motor o 1200 W, nerezové síto s ostřím zpevněným titanem se 40 000 miniaturními otvory. Možnost maximální výtěžnosti a příprava čerstvé šťávy během několika sekund.

Hned v samém závěsu testu odšťavňovačů jsou dva typy stejné značky. Catler JE 4011 je novější model vítěze a Catler JE 8011 je profesionální odšťavovač. Oboje mají stejné a v některých ohledech i lepší vlastnosti než Catler JE 4010.

Ani koupí dalších odšťavovačů s o trochu nižším hodnocením rozhodně nic nezkazíte. Bosch MES3500 rozhodně také splní své poslání.

Odšťavňovač – co to vůbec je?

Odšťavňovač je přístroj, který vyrábí čerstvý nápoj plný vitamínů a to z jakéhokoliv ovoce či zeleniny. Koupí odšťavňovače investujete do svého zdraví a záleží pouze na vás, na kolik si své zdraví ceníte. Na trhu existuje velká spousta přístrojů v cenové hladině od pár stokorun až po několik desítek tisíc korun (komerční využití). Vyšší cena a kvalita přístroje se projevuje především na kvalitě a množství produkované šťávy.

Jak vybrat správný odšťavňovač?

 • Vybírejte odšťavňovače s klasickou nebo prodlouženou dobou záruky. Záruka 2 roky je sice dle zákona minimum, ale na trhu existuje spousta odšťavňovačů, které nabízí prodlouženou dobu záruky až 5 let, což svědčí o kvalitě přístroje. Vyhněte se odšťavňovačům u kterých je doporučená doba chodu max. 1 minuta. Často u nich dochází k zavaření motorů.
 • Volte přístroj se snadnou obsluhou a snadným čištěním. Pokud se bude odšťavňovač špatně čistit, nebudete jej používat. To vím z vlastní zkušenosti. Zkrátka se vám do toho nebude chtít.
 • Efektivnost (výtěžnost) je asi jednou z nejdůležitějších vlastností. Dražší a kvalitnější přístroje vám připraví ze stejné porce ovoce až o 25% více šťávy. Dlouhodobě tak ušetříte nejen na efektivnosti lisování, ale i na samotné kvalitě produkované šťávy. Za 100 Kč utracených za ovoce, totiž s tím levnějším rovnou 25 Kč vyhodíte.
 • Hlučnost. Některé odšťavňovače při zapnutí působí jako start raketoplánu, což je způsobeno vysokými otáčkami. Někomu to může vadit, někomu to nevadí. Ale je třeba tento fakt také zvážit například, pokud se chystáte dělat ranní džus když ještě všichni spí.
Nabídka odšťavňovačů od 587 Kč

Máte snad jiný názor na odšťavňovače než uvádí náš test? Budeme rádi, pokud váš názor či výtky k pořadí jednotlivých odšťavňovačů  publikujete v komentářích níže. Každého názoru si ceníme a naším společným cílem je doporučit vám ten nejlepší spotřebitelský produkt na trhu.

7 komentářů

 1. Ivanka B.

  Co třeba takový Kuvings? Máme ho doma a je fakt perfektní, ale v žebříčku ho nevidím… Odšťavňuje i bobuloviny, zůstává suchý odpad. Vše je rychle hotovo…

  1. lukas

   Děkujeme za doporučení. V testech, které jsou naším zdrojem, nebyl Kuvings uveden, proto není ani v našem žebříčku, což ovšem neznamená, že se nejedná o kvalitní přístroj. Na vaše upozornění jsme na něj mrkli a našli několik testů, kde dopadl Kuvings B 6000 na výbornou a určitě je tedy doporučeníhodný.

 2. Filip

  Rohnson R 427 by neměl dostat žádnou hvězdičku, protože je to šmejd. Při odšťavňování po nějaké době začne protékat šťáva do motoru. Co tam asi způsobí je každému jasné. Dnes jsem ho rozebral, protože přestal fungovat. Motor, bezpečnostní spínač, hlavní vypínač, kabeláž, vše totálně zalepené jablečnou šťávou. Ani jsem se neobtěžoval ho dávat dohromady a letěl rovnou do koše. Nejsem první, kdo se o tomto problému zmiňuje. Stačí si projít negativní recenze na Heurece. Nekupujte to, jsou to vyhozené peníze!!!

 3. David

  Dobrý den. 
  Chtěl bych vam moc poděkovat za váš přínosný test odšťavňovačů ,podle kterého jsem si vybral
  Rohnson R 427 pro moji manželku a naše dvě děti. Nevím kdo test dělal a podle jakých kritérií, ale
  pokud někomu nevadí nepřekonatelný zápach levných plastů plných ftalátů a kdoví ještě jakých jedů
  tak to nechápu. Jednou nám šéf  koupil do práce rychlovarnou konvici ,která zapáchala podobně s tím,že 
  to časem vyčichne. Nevičichlo!!! !Někteří radši kafe nepili. Letěla po týdnu dopopelnice.Kdo to zná ví o čem mluvím. Nedovedu si však představit, že by ji jen náhodou někdo z nás  označil čtyřma hvězdičkama a dvěma prestižními oceněními Itestu.  Hanba !!!

  1. lukas

   Dobrý den,

   děkujeme za váš názor a recenzi pro případné další kupující. Žebříček je tvořen na základě ohlasů na internetu (výsledky testů renomovaných organizací včetně německých testů, názory odborníků, hodnocení eshopů i široké veřejnosti). Žebříček jsme nově aktualizovali a na základě analýzy několika dalších zdrojů jsme ubrali modelu Ronson R 427 1 hvězdičku. Do žebříčku se nově prosadil vítěz německých testů odšťavňovač Philips HR1871/70 + jeho další levnější starší varianty. V Německu velice dobře dopadli také odsťavňovače Bosch MES3500.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>