Test mobilních telefonů (jaro 2017)

Mobilní telefon Apple Iphone 6s Mobilní telefon je již neoddělitelnou součástí každodenního života většiny z nás. Pokud jsme ho dříve využívali na telefonování, dnes nám mimo jiné slouží pro každodenní komunikaci s přáteli, sociální interakci, fotografování či ukládání osobních dokumentů.

Smartphony patří dnes mezi nejlepší mobilní telefony, protože zvládají vícero funkcí naráz. Můžete je rozšiřovat instalací různých aplikací, které z vašeho telefonu udělají doslova malý počítač. S dostupností internetu 24 hodin denně lehce zkontrolujete své emaily, zakoupíte si lístek na MHD, zjistíte si váš zůstatek na účtu, zaplatíte složenku nebo si spustíte navigaci, která vás dovede na určené místo.

Nabídka chytrých telefonů je stále bohatší, a tak jsme se rozhodli přinést vám praktický test mobilních telefonů, s kterým se v nabídce jednotlivých prodejců neztratíte. Náš test je pravidelně aktualizován, protože v oblasti chytrých mobilních telefonů dochází k nejčastějším inovacím. To co si koupíte, může být za půl roku staré. U nás si ale můžete být jisti tím, že do žebříčku zahrnujeme pouze TOP smartphony současnosti.

Hodnocení telefonů je obohacené o nejčastější otázky, které si pokládáte při vybírání nového mobilu. Poradíme vám, čeho si máte všímat.

Dle ceny:     Nad 10 000 Kč    |    do 10 000 Kč    |    do 6 000 Kč    |    do 3 000 Kč
Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test nejlepších mobilních telefonů – TOP 7

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Samsung Galaxy S8 / S8+
5 Stars21 990 KčVíce informací
2.Apple iPhone 7 / 7 Plus
5 Stars24 390 KčVíce informací
3.Samsung Galaxy S7 / S7 Edge
5 Stars15 990 KčVíce informací
4.Google Pixel / Pixel XL
5 Stars21 990 KčVíce informací
5.Huawei P10 Dual SIM
5 Stars15 990 KčVíce informací
6.LG G5
4.7 Stars11 990 KčVíce informací
7.HTC 10
4.5 Stars13 490 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MOBILNÍCH TELEFONŮ


Test mobilních telefonů do 10000 Kč (+/-)

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Asus ZenFone 3 ZE520KL
5 Stars9 990 KčVíce informací
2.Honor 8 Dual SIM
5 Stars10 990 KčVíce informací
3.Apple iPhone SE 32 GB
4.7 Stars10 990 KčVíce informací
4.Samsung Galaxy S6
4.5 Stars9 770 KčVíce informací
5.Xiaomi Mi5 32 GB
4.5 Stars8 739 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MOBILNÍCH TELEFONŮ


Test mobilních telefonů do 6000 Kč (+/-)

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Samsung Galaxy J7 2016
5 Stars5 990 KčVíce informací
2.Samsung Galaxy A5
5 Stars5 990 KčVíce informací
3.Huawei P9 Lite
5 Stars6 290 KčVíce informací
4.Xiaomi Redmi 3S
4 Stars5 090 KčVíce informací
5.Xiaomi Redmi Note 3
4 Stars6 590 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MOBILNÍCH TELEFONŮ


Test mobilních telefonů do 3000 Kč (+/-)

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Samsung Galaxy J3 2016
5 Stars3 333 KčVíce informací
2.Microsoft Lumia 640 LTE
4 Stars2 720 KčVíce informací
3.Xiaomi Redmi 3 2GB/16GB
4.5 Stars3 841 KčVíce informací
4.Huawei Y5 II Dual Sim
4 Stars2 990 KčVíce informací
5.Doogee X5 Max Pro
3.8 Stars2 569 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku MOBILNÍCH TELEFONŮ


[sc:vysvetlivky]

Jak mám vybrat nejlepší chytrý mobilní telefon / smartphone?

  • Velikost mobilu. Dotykový mobil by měl mít velikost alespoň 4″ (úhlopříčka alespoň 4 palce), aby se dal pohodlně ovládat. Standardně se prodávají smartphony s úhlopříčkou minimálně 5″, což umožňuje pohodlné používání internetu i psaní na dotykové klávesnici. Stále populárnějšími se stávají mobilní telefony s úhlopříčkou 6″, což je o jeden palec méně, než mají nejmenší tablety. Osobně doporučuji větší displej, pro lepší komfort.
  • Operační systém. Android od společnosti Google je nejrozšířenějším operačním systémem. Nabízí možnost instalace množství aplikací pro rozšíření funkcí vašeho telefonu. Android využívají telefony například značek: Samsung, Lenovo, Prestigio, LG, HTC, Huawei, Asus a spousta dalších. Windows je operační systém od Microsoftu, podobá se prostředím ovládání na tablety a využívají jej značky jako Microsoft či Nokia. Apple má vlastní operační systém zvaný iOS, který je v každém smartphonu Apple Iphone.
  • Procesor. Výkon je určovaný taktovací frekvencí a počtem jader a jde o velmi důležitý údaj. Taktovací frekvence je udávaná v GHz, a čím vyšší je, tím výkonnější je mobilní telefon. V současnosti by mobil měl mít alespoň 2 jádra, jedno již nestačí vzhledem na nároky internetových prohlížečů a aplikací.
  • Operační paměť (RAM). Je to interní úložiště, kde jsou uloženy především data, se kterými pracuje operační systém. Kdysi vám stačilo 512 MB RAM, dnes je minimum 1 GB a nároky se stále zvyšují.
  • Fotoaparát. Mobil nikdy úplně nenahradí fotoaparáty (alespoň prozatím), no je vždy po ruce, momentky nečekají a tak s ním fotíme častěji než s fotoaparátem. Podle toho, jak často fotíte, vybírejte i kvalitu fotoaparátu na mobilu (pokud vám na focení záleží, hledejte informace o kvalitě optiky a kolik Mpx fotoaparát má). Na trhu jsou již mobily, které dokážou točit videa ve FULL HD kvalitě, anebo dokonce ještě lépe ve 4K.
  • Inspirujte se. Pomůže například test mobilních telefonů, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Co je phablet?

Phablet je mobilní telefon / smartphone s úhlopříčkou 6 palců (a víc jak 6″), který spojuje výhody smartphonu a tabletu. Klasické chytré telefony mají jen něco přes 5″, klasické tablety začínají od 7″ – phablet je něco mezi tím. Nemusíte mít při sobě mobilní telefon a tablet, postačí vám jedno zařízení, do kterého můžete vložit vaši SIM kartu. Telefonování je pohodlné, psaní brilantní a surfování na internetu komfortní. Avšak osobně phablet nedoporučuji.

Mám si vybrat plně dotykový, s klávesnicí anebo klasický model mobilního telefonu?

Záleží na tom, komu chcete mobil zakoupit.

  • Klasický mobil jen s číslicemi dnes slouží zejména starší generaci, která si ještě nezvykla na dotykové ovládání. Takový mobil zakoupíte v elektro i za 500 Kč, takže si ho mohou dovolit i důchodci. I klasické mobily však disponují funkcemi jako je fotografování, posílání emailů a mají též Bluetooth.
  • Kombinované (dotykové displej a klávesnice) jsou jakýmsi kompromisem mezi plně dotykovým a klasickým modelem. V současnosti se přestávají kupovat, protože mají menší displej a nepřichází s extra vychytávkami.
  • Dotykové mobilní telefony jsou nejprodávanější – lehce se ovládají, jsou cenově dostupné a disponují operačním systémem, s kterým můžete instalovat nejrůznější aplikace a proměnit tak váš telefon na nástroj, který vám ulehčí život.

Ukázat kompletní nabídku CHYTRÝCH MOBILŮ


Pomohl vám náš test mobilních telefonů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního chytrého telefonu a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>