Test letních pneumatik 2017

pirelli-p7-cinturatoVybíráte letní pneumatiky pro váš vůz a nevíte si rady jaký typ pořídit? Přichystali jsme pro vás přehledný test letních pneumatik 2017. Záměrem těchto stránek je poskytnout vám kompaktní informace o nákupu letních pneumatik, kterým porozumí i absolutní laik. Test letních pneumatik vychází z testů řady renomovaných organizací a klubů, jako je například ADAC, AUTOKLUB ČR či renomované německé časopisy. Do tabulky jsme seřadily nejprodávanější pneumatiky na českém trhu a to podle kvality vycházející z testů profesionálů. Doufáme, že náš test pneu 2017 vám pomůže snadněji se orientovat na trhu a pomůže vám s výběrem nové letní pneumatiky.
Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test letních pneumatik 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Dunlop Sport Blu-Response1 288 KčVíce informací
2.Goodyear Efficient Grip Performance1 539 KčVíce informací
3.Continental PremiumContact 51 183 KčVíce informací
4.Continental Eco Contact 51 269 KčVíce informací
5.Barum Bravuris 2983 KčVíce informací
6.Michelin Energy Saver+1 285 KčVíce informací
7.Vredestein Sportrac 51 259 KčVíce informací
8.Nokian Line1 158 KčVíce informací
9.Bridgestone Turanza T0011 478 KčVíce informací
10.Pirelli Cinturato P11 376 KčVíce informací
11.Barum Brillantis 2628 KčVíce informací
12.Fulda EcoControl HP1 145 KčVíce informací
Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - velmi doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdicka - průměr - koupě záleží na vás, hvezdickahvezdicka - nedoporučujeme kupovat, hvezdicka - vyhozené peníze
Při sestavování našeho žebříčku jsme vycházeli z několika testů renomovaných organizací. Letní pneumatiky, které doporučujeme ke koupi se pravidelně objevujíi na vyšších příčkách napříč všemi zkoumanými testy.

Jaké vlastnosti se porovnávali v testu letních pneu 2017?

Test letních pneumatik 2017 vychází z řady testovaných vlastností. Mezi ně patří například: chování vozidla na suchu a v mokru, bezpečnost, jízdní vlastnosti, spotřeba paliva, délka brzdné dráhy, komfort, hlučnost či přilnavost.
Kupte si nejlevnější pneumatiky na internetu

Průvodce nákupem letních pneumatik

Stejně jako u zimních pneumatik, i u těch letních platí, že vybírat podle ceny se nevyplatí. Můžete sice nakoupit levně, ale zároveň očekávejte zhoršenou kvalitu jízdních vlastností, rychlejší opotřebení, ale také vyšší spotřebu paliva. Koupí kvalitnější letní pneumatiky se vám vynaložené náklady vrátí jinde, což si spousta lidí neuvědomuje. Test letních pneumatik vám pomůže vybrat právě ty pneumatiky, jejichž pořízení se vyplatí.


Letní pneumatiky vs. zimní

Letní pneumatiky využívají ve srovnání s těmi zimními méně pružnou směs. To má za následek nižší valivý odpor a opotřebení pneumatik, lepší jízdní komfort a nižší hladinu hluku. Letní pneumatiky také dosahují lepších výsledků co se týče počtu najetých kilometrů a stability řízení. Další výhodou letních pneumatik ve srovnání se těmi zimními je nižší spotřeba paliva


Dezén (vzorek) letních pneumatik

Letní pneumatiky jsou vyráběny s ohledem na klimatické podmínky letních měsíců. Tedy jízdu na suché a mokré vozovce a to zejména při vyšších teplotách.

Nové letní pneumatiky mají hloubku dezénu 7-8mm. Čím nižší hloubka dezénu, tím se snižuje přilnavost pneumatik. Minimální hloubka dezénu je v České republice předepsána na 1,6 mm, což je podobné jako u většiny Evropských zemí, mimo severních výjimek a alpských zemí. Například ve Finsku, Norsku, Švédsku mají předepsánu hloubku dezénu minimálně 3 mm a ve Švýcarsku a v Rakousku dokonce 4 mm.

Kupte si nejlevnější pneumatiky na internetu

Test zimních pneumatik | Test letních pneumatik | Kvalitní a ověřené letní pneumatiky za nízké ceny najdete na Pneumatiky.cz