Test ledniček / chladniček 2017

Lednička Samsung - vítěz testu Lednice jsou základní domácí spotřebič, bez kterého si dnes už nedokážeme představit uchovávání potravin. Protože lednička patří mezi nejnáročnější spotřebiče na spotřebu energií, doporučujeme vybírat chladničky velmi zodpovědně. Případné vyšší náklady se vám v budoucnu vrátí právě na spotřebě energií.

Aby jste měli výběr co nejjednodušší, připravily jsme pro vás test ledniček, který vám jednoduše řekne, které chladničky se vyplatí s ohledem na poměr ceny a výkonu zakoupit. Náš test chladniček 2017 obsahuje spotřebiče, které doporučují renomované organizace a testovací společnosti jako i sami spotřebitelné. Bereme v potaz nejen zkušenosti odborníků, ale i široké a nezávislé veřejnosti.

Pokud se vám náš přehledný test ledniček líbí, budeme velmi rádi, pokud naše stránky doporučíte svým přátelům nebo jen vyjádříte své názory na chladničky uvedené v testu v komentářích dole na této stránce.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test ledniček / chladniček 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Samsung 3050 RB31FERNBWW18 990 KčVíce informací
2.Liebherr Comfort CP 402316 499 Kč Více informací
3.Samsung RB31 FERNCSA11 689 KčVíce informací
4.Bosch KGE39DW4014 465 KčVíce informací
5.Samsung RB29FERNDSA11 153 Kč Více informací
6.Bosch KGE39BI4121 990 Kč Více informací
7.Hotpoint E4 D AA W C17 490 KčVíce informací
8.Bosch KGE36AW4216 990 Kč Více informací
9.Siemens KG39EAL4316 988 Kč Více informací
10.Samsung RS7577THCSP31 990 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku ledniček


[sc:vysvetlivky]

Ledničky / chladničky – vítěz testu 2017

Samsung 3050 RB31FERNBWW je lednice nejvyšší třídy s objemem 304 litru a 10ti letou zárukou na kompresor. Vítěz našeho testu ledniček. Energetická kategorie A+++, automatické odmrazování, digitální regulace teploty, antibakteriální povrch, LED osvícení, nulová zóna pro delší čerstvost masa, ovoce a zeleniny. Spotřeba energie: 172 kWh/rok.

Liebherr Comfort CP 4023 je lednice s energetickou třídou A++. Spotřeba energie za 365 dní [kWh/a] 247, BioFresh, automatické odmrazování, celá řada různých funkcí a programů. Společnost Liebherr byla v roce 2013 označena jako Inovativní značka roku 2013 a vyhrála ocenění Plus X Award za “Nejlepší vestavěnou chladničku 2013” BioFresh, IKBP 3554.

Samsung RL58GREIH1 – 10ti letá záruka na kompresor, Energetická třída A++ (269kWh/rok), systém NoFrost, LED displej, antibakteriální povrch, systém lehkého otvírání dveří „Easy Handle“, police z tvrzeného skla s ochranou proti vytečení, systém ochrany zdraví Silver Nano™.

Electrolux EN3613AOX – energetická třída A+++, LCD displej, nízkoteplotní zásuvka, ventilátor Free Store, nejúspornější lednička z řady Elektrolux, čistá kapacita mrazáku : 90 (l), kapacita chladničky : 245 (l), funkce „dovolená“, výstražný signál otevřených dveří, interní LED a celá řada dalších funkcí. Vítěz E.ON Energy Conservation Award v Maďarsku v rámci energií šetřících produktů.

Bosch KGE39AW40 – vítěz německého testu Stiftung Warentest z roku 2013, třída spotřeby energie A+++, spotřeba energie za rok: 157 kWh, užitný objem celkem: 339 l, LED ukazatele, funkce „dovolená“.

Proč vybírat chladničku pečlivě?

Je prokázáno, že lednička se podílí 6 až 11% na celkových výdajích domácnosti za energie (v případě, že elektřinou netopíte a neohříváte). Nejúspornější chladničky mají označení energetického štítku A+++. Je třeba počítat s vyššími pořizovacími náklady, ale ty se vám vrátí na úspoře energií.

Od roku 2012 už nenajdete na trhu horší lednice než ty v energetické třídě A. Od roku 2014 už by neměli být dle zákona prodávány chladničky s horší energetickou třídou než A+. Jaký je rozdíl? Lednička třídy A spotřebuje o 30% více energie než lednička třídy A++.

Jak vybrat ledničku?

 1. Ujasněte si, jak velkou lednici potřebujete (říká se, že 50 – 70 litrů objemu chladničky a 20 litrů objemu mrazáku vystačí cca 1 osobě). S velikostí ledničky si také ujasněte, kde bude umístěna (volně stojící nebo vestavěná lednice) a jaký prostor pro ni máte. Rezerva 5 cm za lednicí a 2 cm vedle lednice má též vliv na spotřebu elektrické energie.
 2. Lednice se vyrábějí ve čtyřech provedeních: americké ledničky (pro velké rodiny, velký mrazák i objem), jednodveřové (vhodné na chatu apod.), kombinované (vhodné pro menší rodiny nebo páry) a monoklimatické. Vyberte si tu, která vám poslouží nejlépe.
 3. Energetické štítky: Doporučujeme nakupovat chladničky s energetickou třídou A+ a lepší. Od roku 2014 už se nebudou moci horší lednice prodávat. Energetické štítky vyjadřují spotřebu elektrické energie při ideálních podmínkách, kterých nikdy nedosáhejte, tudíž je třeba počítat s odchylkou. Nejúspornější ledničky jsou ty s označením A+++.
 4. Doporučujeme vybírat známé a ověřené výrobce: Samsung, Liebherr, Bosch, Electrolux, Gorenje, Hotpoint apod. Samozřejmě sledujte také náš test ledniček.

Zajímavé funkce ledniček 21. století

 • Ever Fresh – vakuový systém na uchování čerstvých potravin
 • (Total) No Frost – automatické odmrazování. Námraza zvyšuje spotřebu elektrické energie.
 • Režim „Dovolená“ – Odjíždíte na dovolenou? Lednička si nastaví 15 °C a změní svůj program tak, aby potraviny v ní nezapáchali a přesto byli dostatečně zchlazeny.
 • ECO – Speciální program nastaví v chladničce úsporných 5 °C a v mrazničce – 18 °C.
 • Party – Chystáte párty? Lednička vás sama upozorní na vychlazené koktejly s funkcí časovače.
 • AntiBacteria – Dnes již standardní funkce ledniček, která zabraňuje vytváření bakterií a pachů z chlazených potravin.

Zobrazit kompletní nabídku ledniček


Pomohl vám náš test ledniček / chladniček 2017? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného spotřebiče dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní lednice. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

2 komentářů

 1. Imro

  Samsung si nezaslúži najlepšie hodnotenie. Pred piatimi rokmi som kúpil typ RR82PHIS1 a pokazila sa. Servis konštatoval, že je neopraviteľna bez zavinenia zákazníka. Chladnička bola v cene 500 EUR. Samsung vyrába nepodarky.

 2. Jirka

  Před pár měsíci jsme také vybírali lednici s mrazákem. Na internetu jsme si vyhlédli pár modelů a značek, ale po návštěvě kamenného obchodu jsme jich mnoho okamžitě vyloučili. Velký problém jsou plastové šuplíky a to jak kvalitou plastů, tak i vysouvání je mnohdy špatné. Nakonec jsme šli do LG, druhou variantou byl Samsung.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>