Test kuchyňských robotů 2017

kuchyňský robot Kitchen Aid Chcete-li skutečně vařit a péct s profesionálním pomocníkem, zkuste sáhnout po kuchyňském robotu. Základními funkcemi šlehání, hnětení a míchání disponují všechny, ale ty lepší zvládnou mnohem více, možná i to, o čem jste dosud neměli ponětí – třeba krájení, strouhání i odštavňování – zde se pak dá mluvit o pomocnících, kteří stojí za to.

Abychom vám usnadnili výběr, připravily jsme pro vás test kuchyňských robotů ve kterém se jednoduchou formou dozvíte, které kuchyňské roboty se umisťovali na předních příčkách českých a německých testů, stejně jako na seznamu nejlepších prodůktů samotných spotřebitelů. Jednotlivé testy jsme za vás zpracovali a vybrali ty nejlepší produkty.

Na závěr snad jen malé doporučení. Pokud budete vybírat kuchyňský robot, doporučujeme si nejdříve přečíst pár rad a tipů, jak jej vybrat. Následně si můžete vzít inspiraci z testu kuchyňských robotů pro rok 2017 a vybrat si vítěze.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test kuchyňských robotů 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.KitchenAid 5KSM15014 999 KčVíce informací
2.Kenwood Major Titanium KMM06317 890 KčVíce informací
3.ETA Gratus Maxipasta 0028 9005015 999 Kč Více informací
4.Kenwood Major KMM77012 990 KčVíce informací
5.Bosch MUM578608 888 Kč Více informací
6.Bosch MUM542405 258 KčVíce informací
7.Bosch MUM521314 399 Kč Více informací
8.Philips HR7778/004 699 Kč Více informací

Ukázat kompletní nabídku kuchyňských robotů


[sc:vysvetlivky]

Kuchyňský robot vítěz testu

Vítěz testu, kuchyňský robot KitchenAid 5KSM150 je multifunkční robot, který se pyšní vysokým ohodnoceními hned v několika testech napříč několika státy. Je jedním z nejlépe spotřebitelsky hodnocených robotů na trhu. Vysoká hodnocení získává ale také v Německu. Časopis Testmagazin jej ohodnotil známkou 92,6 % a Stifting Warentest (obdoba dTest.cz) jej ohodnotil známkou 2,3. Výhodami tohoto robota jsou jednak nadčasový design, velmi dobré výsledky praktických zkoušek. Nevýhou je jistě fakt, že poprvné byl tento model uveden na trh již před 10 lety a vyšší cena.

Doporučení hodný jsou také kuchyňské roboty Kenwood Major Titanium KMM023, Kenwood Chef Major Titanium KMM020 a Kenwood Major KMM770.

Hned na 3. místě jsme ale umístily velmi silný kuchyňský robot české značky ETA s příkonem 1200W ETA Gratus MAX 0028 90010. Odolný, výkonný, tichý s fantastickým designem a velkou nádobou. Tak bychom stručně charakterizovali tento produkt.

Pokud hledáte něco levnějšího pod 6 000 Kč. Doporučujeme koupi robota značky Bosch. V podstatě doporučujeme 3 modely, ale dalo by se jich vybrat mnohem více. Takže za nás to je buď Bosch MUM54240 nebo Bosch MUM52131.

Souhlasíte s vítězem testu? Máte nějaké zkušenosti. Přispějte k nám do komentářů na konci této stránky.

Jak vybrat kuchyňského robota?

  1. Příkon vašeho vyhlédnutého robota by měl mít nejlépe 300 W a více. Čím více, tím samozřejmě vyšší výkon.
  2. Zvažte, co v kuchyni nejčastěji děláte a co od kuchyňského robota očekáváte – pečete, vaříte, dusíte, smažíte a kolik osob bude výsledek konzumovat? Standardními funkcemi jsou: mixování, šlehání, hnětení a strouhání.
  3. Dobrý kuchyňský robot by měl mít dokoupitelné příslušenství. Možná nyní lis na ovoce nebo odšťavňovač nepotřebujete, ale to se může pochopitelně změnit a nebudete tak muset kupovat zbytečně jiný přístroj. Jen dokoupíte příslušenství.
  4. Máte myčku? Kupte si robota, který disponuje možností umývání v myčce. Přeci jen jste si myčku kupovali, aby vám ušetřila práci, tak je zbytečné si ji robotem zase nadělávat.
  5. Nože z nerezové oceli vydrží podstatně déle sloužit.
  6. Objem mísy zvolte podle množství. Kuchyňské roboty můžete sehnat s objemem od 0,3 l do 6,7 litrů. Počítejte vždy s cca 1 litrem na 1 člena rodiny. Čtyřčlenná rodina by tak měla raději sáhnout po 4 litrových objemech.
  7. Dnes již standardem by mělo být automatické vypínání po přehřátí motoru. Pro vaši bezpečnost.

Ukázat kompletní nabídku kuchyňských robotů


Pomohl vám náš test kuchyňských robotů? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného spotřebiče dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kuchyňského robota. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>