Test kočárků

Kočárek  ABC design turbo 6S Koupě dětského kočárku není až tak jednoduchou záležitostí. Zamyslet se je třeba nejen nad ročním obdobím, ale do úvahy vezměte také například vhodné příslušenství, které ke kočárku dostanete (taška, pláštěnku apod.). Prodejny s dětskými potřebami nabízejí množství různých variant a je pouze na vás, jaký kočárek si pro svoje dítě vyberete.

Test kočárků je tu pro to, abyste se věděli lépe rozhodnout. Abychom vás inspirovali. Prohlédnout si můžete přehled dětských kočárků na naší stránce, díky kterému se lépe zorientujete v aktuální nabídce na trhu a zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje. Nejlepší dětské kočárky jsou nejen moderní a designově zajímavé, no v první řadě myslete na bezpečnost a dostatečně velké pohodlí pro vaše dítě i pro vás.

Stále aktualizovaný test dětských kočárků je doplněný ještě o nejčastější otázky, které si kladou budoucí rodiče při koupi kočárku. Přinášíme tak čtenářům test s rychlým poradenstvím a inspirací.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test kombinovaných kočárků – vybíráme 5 nejlepších

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Britax Go BIG 2017
5 Stars5 / 527 490 KčVíce informací
2.ABC Design Viper 4
5 Stars5 / 517 510 KčVíce informací
3.Hauck Malibu XL All in One 2016
4.8 Stars4.8 / 510 990 KčVíce informací
4.X-lander XA 2017 set X
4.7 Stars4.7 / 59 200 KčVíce informací
5.MOON Nuova City 2017
4.7 Stars4.7 / 513 800 KčVíce informací
6.Britax B-Ready 2017
4.7 Stars4.7 / 514 690 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kombinovaných kočárků


Test golfových kočárků (golfové hole) – vybíráme 5 nejlepších

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.TFK Dot 2016
6 990 KčVíce informací
2.Quinny Zapp Xtra
8 076 KčVíce informací
3.Maclaren Techno XT 2016
9 390 KčVíce informací
4.Nuna Pepp Luxx 2016
7 989 KčVíce informací
5.Peg Pérego Pliko P3 Classico 2016
7 190 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku golfových kočárků


Test sportovních kočárků (trojkolek) – vybíráme 4 nejlepší

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Hauck Viper SLX Trio Set 2016
8 110 KčVíce informací
2.Peg Pérego GT3 Completo Mod
13 590 KčVíce informací
3.Baby Jogger Summit X3 2016
12 999 KčVíce informací
4.B.O.B. Revolution Pro
14 300 KčVíce informací

Ukázat kompletní nabídku kočárků trojkolek


[sc:vysvetlivky]

Jak mám vybrat dětský kočárek?

  • Hluboký, sportovní, golfový, kombinace. Hluboký kočárek je větší a vhodný maximálně do stáří 7 měsíců, potom už pro dítě začíná být těsný. Sportovní kočárek vědí některé maminky využít i ve funkci hlubokého kočárku, je ideální na sezení dítěte do 2,5 roku. Golfové kočárky jsou malé, lehké, skladné, ale pro novorozence nevhodné. Co se týče kombinací, známe dvojkombinace (hluboký a sportovní kočárek) a trojkombinace (hluboký a sportovní kočárek a autosedačka pro novorozence, tzv. vajíčko), s kterými máte oba kočárky sladěné.
  • Stabilita kočárku: čtyřkolový anebo trojkolka? Čtyřkolové kočárky jsou stabilnější i v případech, kdy se zvědavější dítě začíná naklánět ven. Trojkolka je bezpečná v případě, že má robustnější konstrukci, větší rozestup zadních koleček a těžiště osazené nízko. Příliš vysoké trojkolky s blízko osazenými zadními koly nejsou příliš spolehlivé.
  • Plastová kolečka nebo nafukovací kolečka? Plastová kolečka jsou ideální na asfalt, rovnější chodníky, upravený terén. Jednoduše řečeno pro městský život. Nafukovací kolečka jsou vhodné pro procházky lesem, vycházky do přírody a na vesnický život. Plastová kolečka s pogumováním nahradily nafukovací a jsou dnes tou nejlepší volbou, protože s nimi zvládnete i zasněžené chodníky. Nevýhodou nafukovacích koleček je možný defekt, který může nastat.
  • Umístění brzd. Standardně jsou brzdy umístěné při zadních kolečkách, takže je ovládáte nohou. Někdy, například při stoupání po schodech anebo v zimě na ledě, není pohodlné brzdit nohou, a tak některé kočárky mají brzdu umístěnou ještě přímo na držadle. Při koupi si vyzkoušejte oba způsoby, nech se dokážete správně rozhodnout, co vyhovuje právě vám.
  • Materiál a barva. Plánujete jen jedno, anebo chcete více dětí? V případě jednoho dítěte nepotřebujete řešit barvu, jednoduše kupte laděný kočárek pro chlapce nebo dívku. Pokud ale plánujete více dětí, kupte raději neutrální barvy, abyste mohli kočárek využít i později pro druhou ratolest. Pokud jde o materiál, ideální je Spylon – nevybledne na slunci. Dobrý je však také polypropylén. Dbejte na to, aby byl kočárek pogumovaný na nejvíce namáhaných částech (kde dítě bude mít například boty, kde se drží během sezení apod.)
  • Inspirujte se. Pomůže například test kočárků, čtěte si recenze a podívejte se, co lidé nejčastěji kupují a jak jsou s tím spokojeni. Reálné reference vás uchrání před špatnou koupí.

Dá se každý dětský kočárek houpat?

Ne. Na houpání musí být přizpůsobený podvozek. Už při koupi zjišťujte, zda se dá konkrétní kočárek klasicky houpat „nahoru dolu“, anebo je kývat do stran. Myslete však na to, že časté kývaní do stran může při nešetrném zacházení rozkývat konstrukci celého kočárku.

Jaký kočárek je vhodný na zimu a jaký na léto?

„Zimní děti“ budou určitě potřebovat i hluboký kočárek, do kterého se bez problému vejdou i ve fusaku, no a nejdříve na jaře dokoupíte sportovní kočárek. „Letní děti“ si často vystačí jen se sportovním kočárkem.

Vždy je výhodnější koupě celého setu, kde je sportovní i hluboký kočárek v jedné barvě, což vám ulehčí pozdější rozhodování i další výdaje (sety jsou v konečném důsledku levnější jak samostatné kupování dvou kočárků). Pokud vlastníte auto, určitě sáhněte po trojkombinaci i s vajíčkem.

Jaký má být kočárek pro dvojčata?

V prvním řadě se musíte rozhodnout pro způsob uložení. Uložení dětí za sebou v radě nabízí užší kočárek, ale je delší což bude znamenat ne vždy příjemné otáčení kočárku. Uložení dětí vedle sebe kočárek zase rozšiřuje a starší děti se potom mohou navzájem vyrušovat a zlobit. Jen kočárky s uspořádáním za sebou nabízejí vaničky použitelné jako vajíčka do auta, takže pokud vlastníte auto, raději si kupte kočárek s uspořádáním za sebou, který vám zároveň poskytne i autosedačky do určitého věku dítěte pro obě dvě děti.


Ukázat kompletní nabídku KOČÁRKŮ


Pomohl vám náš test kočárků? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi, zkušenost či hodnocení vámi zakoupeného modelu, dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitního kočárku a povězte nám svého vítěze. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>