Test automatických praček 2016

Pračka Rádi by jste si pořídili novou automatickou pračku do vašeho domu či bytu? Ale stále přemýšlíte nad tím, jaký typ vybrat? Připravily jsme pro vás jednoduchý a přehledný test automatických praček 2016. V něm si snadno vyberete a především uděláte názor nad jednotlivými značkami i modely.

Snažili jsme se do testu vybírat takové pračky, které jsou ve své cenové i výkonové kategorii na vrcholu mnoha uživatelských i profesionálních testů a recenzí. Výsledkem je přehledný test automatických praček, který vám pomáhá udělat důležité rozhodnutí, ale také možnost komentovat vypsané modely a doporučení a nebo si je rovnou objednat přes internet u prověřených eshopů.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook15Share on Google+0

Test praček s předním plněním 2016

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Electrolux EWF1476GDW12 490 KčVíce informací
2.LG F6296ND11 989 Kč Více informací
3.Whirpool AWO/C 63046 990 KčVíce informací
4.AEG Lavamat L76275FL11 990 KčVíce informací
5.Bosch WAQ2842211 990 KčVíce informací
6.SAMSUNG WF70F5E0W4W/LE8 107 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku praček s předním plněním


Test praček s horním plněním 2016

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Whirlpool WTLS 65912 ZEN10 990 KčVíce informací
2.Electrolux EWT1262TDW 6 666 KčVíce informací
3.Whirlpool WTLS 60912 ZEN10 970 KčVíce informací
4.AEG Lavamat L75260TLC114 990 KčVíce informací
5.AEG Lavamat L86560TL416 390 Kč Více informací
6.Whirlpool WTLS 659128 399 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku praček s horním plněním


Test praček se sušičkou 2016

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.LG F84A8YD20 989 KčVíce informací
2.AEG L99695HWD29 990 KčVíce informací
3.AEG L76680NWD18 990 KčVíce informací
4.Indesit XWDE 961480X12 990 Kč Více informací
5. Bosch WVH30542EU21 762 KčVíce informací
6.Hotpoint-Ariston Aqualtis AQD970D13 202 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku praček se sušičkou


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - velmi doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdicka - průměr - koupě záleží na vás, hvezdickahvezdicka - nedoporučujeme kupovat, hvezdicka - vyhozené peníze

Nejlepší výrobci praček?

V nejnovějších i dlouhodobých testech mají nadprůměrné výsledky pračky značek Electrolux, AEG, Whirpool a Zanussi. Tyto pračky nabízí kvalitní praní, nízkou spotřebu energie, nízkou hlučnost a snadnou obsluhu.

Pár důležitých informací o pračkách

Moderní automatické pračky mají plnit svůj účel na 100%, ale zároveň by měli jít s dobou. Tzn. měli by mít malou spotřebu elektrické energii a vody, velkou účinnost praní a odstřeďování. Právě v těchto parametrech se jednotlivý výrobci předhánějí s novinkami, které nám mají ulehčit práci a ušetřit peníze. Vyznat se v rozsáhlé nabídce praček je ovšem téměř nemožné a proto směle využijte námi připravený test automatických praček pro lepší orientaci na trhu.

V zásadě ale u praček platí, že čím vyšší pořizovací cena, tím nižší náklady na praní v budoucnosti. Investice do dražší pračky se nám dlouhodobě vrátí. Spotřeba energií je stejně jako u jiných spotřebičů označena písmeny A až G. Nejúspornější pračky mají označení A, A+ atd.

Stejně jako u značení energetické spotřeby mají pračky také označení kvality praní a to také písmeny A až G. Kdy písmeno A značí nejkvalitnější praní.¨

Desatero k nákupu nové automatické pračky aneb jak vybrat

 •  Jako první bychom měli uvažovat o umístění pračky a prostorových možnostech. Pračky s horním plněním nepotřebují tolik místa a zaberou na šířku přibližně 40-45 cm. Pračky plněné předem nárokují větší místo a šířku alespoň 60 cm. Existují ještě tzv. slim modely, jejichž šířka se pohybuje kolem 40 – 50 cm.
 • Druhý základní bod výběru spočívá v rozhodnutí, jaké množství prádla budeme prát (zpravidla nejčastěji 3 – 8 kg). Obecně platí, že pračky s plněním 6 kg prádla bohatě stačí i pro početnější rodiny se čtyřmi členy. Maximální kapacita je 10 kg (speciální modely mají i 12 kg). Plnění je obecně pouze teoretický údaj. Ve skutečnosti nikdy 6 kg prádla do pračky nenarvete.
 • Neberte příliš ohledy na počet otáček. Mnozí si myslí, že vyšší počet otáček je lepší pro sušení prádla. Ve skutečnosti má ale 200 otáček navíc vliv na odstředění prádla jen 2%, přesto cena je vyšší o několik desítek procent.
 • Pozor na přílišnou úspornost. Testy dokázali, že použití menšího množství vody a menšího množství energie má vliv na kvalitu máchání.
 • Zaměřte se na jednoduchost a srozumitelnost ovládání pračky. Na co vám pak bude drahá pračka, když budete kvůli neznalosti ovládání používat jen 40% jejího potenciálu. Vyberte si takovou pračku, kterou dokážete intuitivně ovládat, aniž by jste museli při každém praní nahlížet do manuálu.

Doufáme, že vám náš test automatických praček pomohl s nákupem. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení v komentářích dole na této stránce nebo při zmínce u vašich známých či v internetových diskusích.

5 komentářů

 1. spider

  Kde jste prosím přišli na to, že počet otáček má tak malý vliv na zbytkový obsah prádla? Jaké otáčky srovnáváte? Jinak tolik hrubek v celkem krátkém textu, to je tedy síla. Moc důvěryhodnosti ve mě vaše testy nebudí, za mě bych si vás tedy doporučit neodvážil.

  1. lukas

   Děkujeme i za kritičtější komentáře. Při sestavování textu jsme vycházeli z několika zdrojů, zrovna otázka na počet otáček je uvedena například na serverech jako je zbozi.cz. Na kvalitě textů se budeme snažit co nejvíce zapracovat.

   1. lukas

    Redaktor čerpal mimo jiných zdrojů také z tohoto článku: zbozi.cz/domaci-spotrebice/prani-a-pece-o-pradlo/pracky/, níže je text, jak vybrat pračku.

 2. DUSAN

  dobry den,volam sa dusan a pokazila sa mi pracka ardo ktora ma uz 7 rokov a potreboval by som pomoct,ci mi neviete poradit v jednej veci ako kupit pracku ktora bude kvalitna a hlavne sa mi zmesti do skrine ,nakolko mam rozmery sirka 59,5cm a hloubka 40cm na vyske nezalezi.dakujem za odpoved

Zaslat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>