Test automatických praček 2018

Pračka Rádi by jste si pořídili novou automatickou pračku do vašeho domu či bytu? Ale stále přemýšlíte nad tím, jaký typ vybrat? Připravily jsme pro vás jednoduchý a přehledný test automatických praček 2018. V něm si snadno vyberete a především uděláte názor nad jednotlivými značkami i modely.

Snažili jsme se do testu vybírat takové pračky, které jsou ve své cenové i výkonové kategorii na vrcholu mnoha uživatelských i profesionálních testů a recenzí. Výsledkem je přehledný test automatických praček, který vám pomáhá udělat důležité rozhodnutí, ale také možnost komentovat vypsané modely a doporučení a nebo si je rovnou objednat přes internet u prověřených eshopů.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test praček s předním plněním 2018

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.AEG Lavamat L85470SL
5 Stars5 / 512 990 KčVíce informací
2.LG F74A8QDS
5 Stars5 / 510 999 Kč Více informací
3.Electrolux EWS1264SDU
4.9 Stars4.9 / 58 990 KčVíce informací
4.Bosch WLG20260BY
4.8 Stars4.8 / 57 987 KčVíce informací
5.Whirlpool FWG81296WS
4.6 Stars4.6 / 58 594 KčVíce informací
6.Beko WMY 61243 CS
4.6 Stars4.6 / 59 490 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku praček s předním plněním


Test praček s horním plněním 2018

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Electrolux EWT1266ESW
5 Stars5 / 510 990 KčVíce informací
2.Whirlpool AWE 66710
5 Stars5 / 56 999 KčVíce informací
3.Bosch WOT24457BY
5 Stars5 / 510 877 KčVíce informací
4.Whirlpool TDLR 60110
4.5 Stars4.5 / 56 490 Kč Více informací

Zobrazit kompletní nabídku praček s horním plněním


Test praček se sušičkou 2018

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.AEG ÖKOMix® L8WBC61SC5 Stars5 / 519 990 Kč Více informací
2.LG F94J8FH2W5 Stars5 / 519 990 KčVíce informací
3.Samsung WD80J6410AW4.9 Stars4.9 / 519 999 KčVíce informací
4.Electrolux EWW1685SWD4.8 Stars4.8 / 515 990 KčVíce informací
5.Whirlpool WWDC 86144.7 Stars4.7 / 515 990 KčVíce informací
6.Indesit XWDE 961480X WSSS4.4 Stars4.4 / 512 990 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku praček se sušičkou


Nejlepší výrobci praček?

V nejnovějších i dlouhodobých testech mají nadprůměrné výsledky pračky značek Electrolux, AEG, Samsung, LG, Bosch či Whirpool. Tyto pračky nabízí kvalitní praní, nízkou spotřebu energie, nízkou hlučnost a snadnou obsluhu.

Pár důležitých informací o pračkách

Moderní automatické pračky mají plnit svůj účel na 100%, ale zároveň by měli jít s dobou. Tzn. měli by mít malou spotřebu elektrické energii a vody, velkou účinnost praní a odstřeďování. Právě v těchto parametrech se jednotlivý výrobci předhánějí s novinkami, které nám mají ulehčit práci a ušetřit peníze. Vyznat se v rozsáhlé nabídce praček je ovšem téměř nemožné a proto směle využijte námi připravený test automatických praček pro lepší orientaci na trhu.

V zásadě ale u praček platí, že čím vyšší pořizovací cena, tím nižší náklady na praní v budoucnosti. Investice do dražší pračky se nám dlouhodobě vrátí. Spotřeba energií je stejně jako u jiných spotřebičů označena písmeny A až G. Nejúspornější pračky mají označení A, A+ atd.

Stejně jako u značení energetické spotřeby mají pračky také označení kvality praní a to také písmeny A až G. Kdy písmeno A značí nejkvalitnější praní.¨

Desatero k nákupu nové automatické pračky aneb jak vybrat

 •  Jako první bychom měli uvažovat o umístění pračky a prostorových možnostech. Pračky s horním plněním nepotřebují tolik místa a zaberou na šířku přibližně 40-45 cm. Pračky plněné předem nárokují větší místo a šířku alespoň 60 cm. Existují ještě tzv. slim modely, jejichž šířka se pohybuje kolem 40 – 50 cm.
 • Druhý základní bod výběru spočívá v rozhodnutí, jaké množství prádla budeme prát (zpravidla nejčastěji 3 – 8 kg). Obecně platí, že pračky s plněním 6 kg prádla bohatě stačí i pro početnější rodiny se čtyřmi členy. Maximální kapacita je 10 kg (speciální modely mají i 12 kg). Plnění je obecně pouze teoretický údaj. Ve skutečnosti nikdy 6 kg prádla do pračky nenarvete.
 • Neberte příliš ohledy na počet otáček. Mnozí si myslí, že vyšší počet otáček je lepší pro sušení prádla. Ve skutečnosti má ale 200 otáček navíc vliv na odstředění prádla jen 2%, přesto cena je vyšší o několik desítek procent.
 • Pozor na přílišnou úspornost. Testy dokázali, že použití menšího množství vody a menšího množství energie má vliv na kvalitu máchání.
 • Zaměřte se na jednoduchost a srozumitelnost ovládání pračky. Na co vám pak bude drahá pračka, když budete kvůli neznalosti ovládání používat jen 40% jejího potenciálu. Vyberte si takovou pračku, kterou dokážete intuitivně ovládat, aniž by jste museli při každém praní nahlížet do manuálu.

Doufáme, že vám náš test automatických praček pomohl s nákupem. Pokud ano, budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení v komentářích dole na této stránce nebo při zmínce u vašich známých či v internetových diskusích.

8 komentářů

 1. Jarda

  Proboha, jak můžou pračky Whirlpool s vrchním plněním vůbec projít testem. Tedy, porovnání parametrů a kvalita výrobků je hodně velký rozdíl. Pro všechny, kteří o této značce uvažuji upozorňují, že běžné po 3 letech rezaví dvířka, upadají závěsy bubnu a odcházejí ložiska. Pokud nevěřite, najděte si různé diskuze a nebudete věřit svým očím. Mluvím z vlastní zkušenosti s dvěma pračkami. Nejhorší na tom je fakt, že výrobce tuto nekvalitu ještě obhajuje doručením, že si máte přikoupit záruku. Prostě hnus.

 2. Tom

  Další komerční doporučení a testování. Testujte výrobky, kterým i rozumíte a doporučte zákazníkům raději pantofle nebo sirky, v Česku na víc stejně nemáte, co se týče testovani kvality. Zařadit Whirlpool mezi nejlepší výrobce praček je už demence. Stejně i doporučení, že 6 kg pračka je pro početnější rodiny, tak to běžte rovnou na léčení! Ano v tabulkách je orientačně doporučena velikost bubnu podle počtu osob v rodině…..ale, i když jsme dva a máme zimní bundy, které se dají prát v pračce a nenarvu ani jednu do 6 kg pračky nebo narvu ale nevyperu kvalitně, tak jsme kde?! Nebo povlečení pro dva musím vyprat na 2-3 krát v 6kg pračce, tak to je fakt super se šetřením, efektivitou, komfortem atp. Prostě velikost bubnu praček musíte prizpůsobit i věcem které máte a k životnímu stylu a ještě mnoha jiným věcem, lidi! Když chcete kvalitní pračku s kvalitním výsledkem, tak opravdu nedejte na české testovací stránky a doporučení, ani na dtest, ti už opravdu neví co a jak mají testovat, dtest je dobrý max na testování potravin! Mám osobní zkušenosti, jak testují pračky v dtestu, raději to ani nebudu rozebírat. Dají značku dobrá kvalita shitu, který vám sice vydrží i 10 nebo více let fungovat, ale za tu dobu ani jednu várku vám nevypere a nevypláchá kvalitně! I kdybych byl sám, tak nekoupím pračku s menší kapacitou než 7 kg, a to i kvůli věcem, které mám, nosím, a chci prát v pračce a koupím značku, která svoje pračky tvrdě testuje a má aspoň jednu výstupní kontrolu! Schválně nebudu psát značky, které patří do této kategorie, max. 3-4 značky a Whirlpool to zásadně není, vždyť nemají ani výstupní revize, prostě skládají, zabalí a prodává se a hlavně, kde to vyrábí a skládají a hlavně jaké komponenty a kvalitu soucastek používají, tak to je už fakt úlet. No nic, kupujte, co chcete a klidně podle českých testovacích stránek, ale já určitě podle té stránky ani podle dtestu nebo zboží.cz a heureka kupovat nebudu, našel jsem na těch stránkách max. 2% přínosných recenzí a doporučení, myslím které ví, o čem mluví, co a jak má hodnotit a tím pádem i doporučit.

  1. lukas

   Dobrý den, děkujeme za váš názor. Pračky ani jiné výrobky sami netestujeme, nýbrž vycházíme z testů v Německu, Česku a Polsku. Do úvahy bereme také recenze a hodnocení zákazníků a také odborných magazínů. O tom jak naše stránky fungují naleznete info zde. Pračky v našem žebříčku se umístily dobře nejen v Česku, ale některé modely také v Německu či Polsku. Každý si má ovšem udělat svůj názor na základě nějakých zkušeností a 1 milion lidí = 1 milion rozdílných názorů a proto respektujeme i ten váš 😉

 3. spider

  Kde jste prosím přišli na to, že počet otáček má tak malý vliv na zbytkový obsah prádla? Jaké otáčky srovnáváte? Jinak tolik hrubek v celkem krátkém textu, to je tedy síla. Moc důvěryhodnosti ve mě vaše testy nebudí, za mě bych si vás tedy doporučit neodvážil.

  1. lukas

   Děkujeme i za kritičtější komentáře. Při sestavování textu jsme vycházeli z několika zdrojů, zrovna otázka na počet otáček je uvedena například na serverech jako je zbozi.cz. Na kvalitě textů se budeme snažit co nejvíce zapracovat.

   1. lukas

    Redaktor čerpal mimo jiných zdrojů také z tohoto článku: zbozi.cz/domaci-spotrebice/prani-a-pece-o-pradlo/pracky/, níže je text, jak vybrat pračku.

 4. DUSAN

  dobry den,volam sa dusan a pokazila sa mi pracka ardo ktora ma uz 7 rokov a potreboval by som pomoct,ci mi neviete poradit v jednej veci ako kupit pracku ktora bude kvalitna a hlavne sa mi zmesti do skrine ,nakolko mam rozmery sirka 59,5cm a hloubka 40cm na vyske nezalezi.dakujem za odpoved

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>