Sušičky prádla – test 2017

susicka-pradla Sušení prádla je velice snadné. Stačí jej vytáhnout z pračky a pověsit. Existují ovšem moderní pomocníci, s kterými to jde ještě snáze. Sušičky prádla poskytují větší komfort, lepší hygienu a snazší žehlení. I proto si je oblíbilo tolik uživatelů.

Vybrat si sušičku prádla z široké nabídky různých výrobců není zrovna lehké a proto jsme pro vás připravily test sušiček prádla pro rok 2017 ve kterém vám doporučíme nejlepší produkty na trhu. Náš přehledný test obsahuje sušičky prádla, které doporučují jak renomované organizace, tak i samotní spotřebitelé. Každý názor je pro nás cenný a každý názor se odráží v konečné hodnocení.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test sušiček prádla 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč]Sleva? 
1.AEG Lavatherm T76788IHCS14 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
2.Beko DPY 8506 GXB117 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
3.LG RC8155AP3F23 490 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
4.AEG Lavatherm T97689IH324 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
5.Siemens WT45W460BY15 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
6.Bosch WTW85561BY18 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací
7.Electrolux EDH3686GDE
12 990 Kč[sc name="kasa-sleva-vetsi"]Více informací

Zobrazit kompletní nabídku sušiček prádla


[sc:vysvetlivky]

Sušičky prádla – vítěz testu

Vítězi testu sušiček prádla se stalo hned několik produktů. Mezi nejvýznamnější hráče na trhu patří společnosti AEG, Bosch, Electrolux, Beko a Siemens.

AEG Lavatherm T76788IHCS je kondenzační sušička s tepelným čerpadlem energetické třídy A++ na 8 kg prádla. Mezi její významné vlastnosti patří nejšetrnější způsob sušení ProTex koncept, modrý certifikát Woolmark zaručuje nejšetrnější péči o vlněné oblečení, AbsoluteCareTM přizpůsobuje teplotu, rychlost a směr otáčení bubnu podle druhu tkaniny. To vše s až trojnásobnou úsporou elektrické energie oproti sušičkám bez tepelného čerpadla.

Beko DPY 8506 GXB1 je nejúspornější sušička s tepelným čerpadlem v energetické třídě A+++ na 8 kg prádla, častý vítěz německých testů. Časopis dtest ji vyhodnotil známkou 63% jako dobrá kvalita v testu 17ti sušiček. K dispozici máte 16 přednastavených programů, dvě kila prádla můžete usušit super rychle do 35 minut a konec sušení si můžete odložit až o 24 hodin.

Sušička prádla LG RC8155AP3F – Energeticky úsporná sušička s tepelným čerpadlem na 8 kg prádla. A++ s hybridním sušením ECO Hybrid™, s automatickým čištěním kondenzátoru, sensory DRY pro sledování teploty a vlhkosti a inteligentní diagnostikou, která umí určit  až 28 technických problémů.

AEG Lavatherm 97689IH – nejšetrnější způsob sušení, energetická třída A+++, kondenzační sušička s nejvýkonnějším tepelným čerpadlem, LCD displej, max. kapacita 8 kg prádla, ProTex koncept – nejšetrnější způsob sušení, certifikát Woolmark Gold, OptiSense – zajištění minimální spotřeby, invertorový motor, Silent System Plus pro tichý provoz.

Sušičku prádla – ano či ne?

Sušička prádla vám prádlo sama vysuší a připraví na žehlení. Některé sušičky dokonce oblečení připraví na to, že jej žehlit nemusíte a můžete si jej vzít hned na sebe. Ušetří vám tak spoustu práce. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody sušiček prádla.

Výhody sušiček prádla

 • Rychlejší sušení prádla = šetříte čas i svoji energii (námahu)
 • Prádlo se tak neopotřebovává jako sušením venku
 • Sušení prádla v sušičce prodlužujete barevnost oděvu
 • Sušení je hygieničtější – v prádle není pyl ani prach
 • Žehlení prádla jde po sušení v sušičce mnohem snáze. Pokud máte oblečení z kvalitního materiálu, nemusíte jej žehlit vůbec.
 • Usušené prádlo je jemnější a hebčí a to i bez aviváže. Vhodné pro alergiky či lidi s citlivou pokožkou.

Nevýhody sušiček prádla

 • Další spotřeba energie do vaší domácnosti. Zde ale hodně záleží na typu sušičky prádla.
 • Jemnější tkaniny mohou být poškozeny vysokou teplotou sušení (90 °C). Existují ale sušičky, u kterých si můžete vybrat režim 60°C, zde by k poškození již dojít nemělo.

Jak vybrat sušičku prádla?

Před výběrem sušičky prádla si prohlédněte nás test, ve kterém zjistíte, které modely se vyplatí koupit. Před nákupem si také položte pár otázek.

 1. Vyberte si typ sušičky prádla
  • Sušička odvětrávací (ventilační) – vhodná pro místnosti, kde můžete zajistit odvětrávání
  • Sušička kondenzační – vhodná do místností bez oken
  • Sušička s tepelným čerpadlem – vhodná pro časté sušení
  • Pračka se sušičkou – vhodná do omezených prostor
 2. Doporučujeme vybírat sušičku prádla s režimem 90 °C a 60 °C, aby jste předešli sražení jemného prádla
 3. Vybírejte sušičku s ohledem na maximální kapacitu.

Zobrazit kompletní nabídku sušiček prádla


Pračky se sušičkou prádla

Chcete si koupit pračku se sušičkou prádla? Podívejte se na náš test praček ve kterém zjistíte, které modely si vyplatí koupit.

Pomohl vám náš test sušiček prádla? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení vám zakoupeného produktu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní sušičky prádla. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

  1. lukas

   Dobrý den, bohužel s hloubkou 45 cm nelze v současné době sušičku sehnat (nám se to alespoň nepovedlo, dříve se prodávali vrchem plněné sušičky, dnes už nikoliv, což by vám stejně nepomohlo). Pokud by se to však povedlo, nejsem si jistý kvalitou. Nejlepších výsledků totiž dosahuji sušičky s větším bubnem, tedy alespoň něco mezi 59-61 cm hloubky, což je dnes standardem.

   1. Zuzana K

    Dobrý den, mám podobný dotaz. Máme pračku s hloubkou 45 cm. Šla by případně tato užší pračka postavit na sušičku o standardní hloubce, když se úzké sušičky nevyrábí? Děkuji.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>