Sušičky prádla – test 2017

Sušička prádla LG Sušení prádla je velice snadné. Stačí jej vytáhnout z pračky a pověsit. Existují ovšem moderní pomocníci, s kterými to jde ještě snáze. Sušičky prádla poskytují větší komfort, lepší hygienu a snazší žehlení. I proto si je oblíbilo tolik uživatelů.

Vybrat si sušičku prádla z široké nabídky různých výrobců není zrovna lehké a proto jsme pro vás připravily test sušiček prádla pro rok 2017 ve kterém vám doporučíme nejlepší produkty na trhu. Náš přehledný test obsahuje sušičky prádla, které doporučují jak renomované organizace, tak i samotní spotřebitelé. Každý názor je pro nás cenný a každý názor se odráží v konečné hodnocení.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test sušiček prádla 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.Beko DPY 8506 GXB1
5 Stars5 / 514 990 KčVíce informací
2.AEG 76788IHCS
5 Stars5 / 513 990 KčVíce informací
3.LG RC8155AP3F
5 Stars5 / 519 990 KčVíce informací
4.Samsung DV 80F5E5HGW
4.9 Stars4.9 / 512 880 KčVíce informací
5.AEG AbsoluteCare T8DBE48SC
4.9 Stars4.9 / 517 490 KčVíce informací
6.Electrolux EDH 3887GDE
4.6 Stars4.6 / 514 059 KčVíce informací
7.Bosch WTW85561BY
4.5 Stars4.5 / 517 790 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku sušiček prádla


Sušičky prádla – vítěz testu

Vítězi testu sušiček prádla se stalo hned několik produktů. Mezi nejvýznamnější hráče na trhu patří společnosti Beko, AEG, Samsung, LG, Electrolux.

Beko DPY 8506 GXB1 je náš vítěz v poměru ceny a výkonu. Úsporná sušička s tepelným čerpadlem dosahuje energetické třídy A+++ s kapacitou až 8 kg prádla. K dispozici máte 16 nastavených programů, přehledný displej, možnost sušení 2 kg prádla do 35 minut a fakt, že Beko patří mezi nejlepší značky na trhu. Zmiňme ještě 63% hodnocení v časopise dTest, kde byla sušička mezi dalšími 17ti modely ohodnocena jako dobrá kvalita.

AEG T76788IHCS je jedna z nejoblíbenějších a nejprodávanějších kondenzačních sušiček na trhu. Disponuje přehledným displejem v češtině, energeticky spadá do A++, pojme až 8 kg prádla, které osvětlí LED technologie uvnitř a to vše doplňuje několik oblíbených programů sušení. Za nás jednoznačně získáte za danou cenu velmi kvalitní sušičku prádla.

Hi-tech sušička LG RC8155AP3F spadá do kategorie produktů pro náročnější uživatele. Patří do energetické třídy A++, pojme až 8 kg prádla, ale co ji dělá výjimečnou je hybridní sušení (tzn., že sušíte daleko efektivněji a šetrněji k materiálu) a automatické čištění kondenzátoru (tzn., že je udržen stálý sušící výkon a spotřeba). Celá sušička je navíc energeticky úsporná a stojí za ní velmi kvalitní značka spotřebičů.

V našem žebříčku nesmíme samozřejmě opomenout ani sušičky prádla značky Samsung. Model Samsung DV 80F5E5HGW patří do energetické třídy A++. Co by to bylo za produkt Samsung, pokud bychom jej nemohli propojit s mobilním telefonem a to přesně s tímhle modelem můžete. Pojme 8 kg prádla, k sušení používá „chladivo“, je efektivní, úsporná a šetrná. Některé věci dokážete usušit do 30 minut (např. košile) a vše zastřešuje jedna z nejstabilnějších značek na trhu – Samsung.

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC je kondenzační sušička prádla v energetické třídě A++, které pojme až 8 kg prádla. Zaujala nás nejen moderním designem, ale také funkcemi a tím, že AEG si stojí za kvalitou svého výrobku. Nabízí totiž prodlouženou záruku na inventor motor až 10 let a 5 let záruku na celou sušičku. ABSOLUTECARE® v názvu pak značí, že suší efektivně ale hlavně šetrně k vašemu prádlu, čímž ho chrání před poškozením. K dispozici je pak několik dalších technologií, které sušení usnadňují. Sušička patří mezi produkty pro náročnější uživatele.

Sušičku prádla – ano či ne?

Sušička prádla vám prádlo sama vysuší a připraví na žehlení. Některé sušičky dokonce oblečení připraví na to, že jej žehlit nemusíte a můžete si jej vzít hned na sebe. Ušetří vám tak spoustu práce. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody sušiček prádla.

Výhody sušiček prádla

 • Rychlejší sušení prádla = šetříte čas i svoji energii (námahu)
 • Prádlo se tak neopotřebovává jako sušením venku
 • Sušení prádla v sušičce prodlužujete barevnost oděvu
 • Sušení je hygieničtější – v prádle není pyl ani prach
 • Žehlení prádla jde po sušení v sušičce mnohem snáze. Pokud máte oblečení z kvalitního materiálu, nemusíte jej žehlit vůbec.
 • Usušené prádlo je jemnější a hebčí a to i bez aviváže. Vhodné pro alergiky či lidi s citlivou pokožkou.

Nevýhody sušiček prádla

 • Další spotřeba energie do vaší domácnosti. Zde ale hodně záleží na typu sušičky prádla.
 • Jemnější tkaniny mohou být poškozeny vysokou teplotou sušení (90 °C). Existují ale sušičky, u kterých si můžete vybrat režim 60°C, zde by k poškození již dojít nemělo.

Jak vybrat sušičku prádla?

Před výběrem sušičky prádla si prohlédněte nás test, ve kterém zjistíte, které modely se vyplatí koupit. Před nákupem si také položte pár otázek.

 1. Vyberte si typ sušičky prádla
  • Sušička odvětrávací (ventilační) – vhodná pro místnosti, kde můžete zajistit odvětrávání
  • Sušička kondenzační – vhodná do místností bez oken
  • Sušička s tepelným čerpadlem – vhodná pro časté sušení
  • Pračka se sušičkou – vhodná do omezených prostor
 2. Doporučujeme vybírat sušičku prádla s režimem 90 °C a 60 °C, aby jste předešli sražení jemného prádla
 3. Vybírejte sušičku s ohledem na maximální kapacitu.

Zobrazit kompletní nabídku sušiček prádla


Chcete novou pračku?

Chcete si koupit pračku? Podívejte se na náš test praček ve kterém zjistíte, které modely se vyplatí koupit.

Pomohl vám náš test sušiček prádla? Pokud ano, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, recenzi či hodnocení vám zakoupeného produktu dole v komentářích na této stránce. Pomozte i ostatním s výběrem kvalitní sušičky prádla. Možná právě váš názor bude tím rozhodujícím faktorem.

5 komentářů

  1. lukas

   Dobrý den, bohužel s hloubkou 45 cm nelze v současné době sušičku sehnat (nám se to alespoň nepovedlo, dříve se prodávali vrchem plněné sušičky, dnes už nikoliv, což by vám stejně nepomohlo). Pokud by se to však povedlo, nejsem si jistý kvalitou. Nejlepších výsledků totiž dosahuji sušičky s větším bubnem, tedy alespoň něco mezi 59-61 cm hloubky, což je dnes standardem.

   1. Zuzana K

    Dobrý den, mám podobný dotaz. Máme pračku s hloubkou 45 cm. Šla by případně tato užší pračka postavit na sušičku o standardní hloubce, když se úzké sušičky nevyrábí? Děkuji.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>