Robotické vysavače – test 2017

Robotický vysavač iRobot Roomba 980 Robotické vysavače vám pomohou vyčistit podlahy zcela bez vaší přítomnosti. Dokonce je můžete ovládat přes chytré telefony, třeba ze své kanceláře. Současný trh, ale nabízí desítky modelů a vybrat ten pravý může být záludný oříšek. Proto vám přinášíme test robotických vysavačů pro rok 2017 ve kterém zjistíte, které modely se s ohledem na jejich kvalitu vyplatí koupit.

Dnešní robotické vysavače totiž disponují tou nejlepší technologií a u některých modelů se jedná o zcela automatické vysavání, kdy se vysavače sami dobijí a vysávají tam kde skončily.

Dozvíte se, podle čeho vybrat ten správný robotický vysavač a ujasníte si věci, které potřebujete k jeho výběru. Test jsme se snažili udělat co nejjednodušší formou s cílem pomoci vám vybrat ty nejkvalitnější produkty.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test robotických vysavačů 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.iRobot Roomba 980
5 Stars5 / 523 989 Kč Více informací
2.Neato Botvac Connected
5 Stars5 / 520 990 Kč Více informací
3.Neato Robotics D85
4.9 Stars4.9 / 516 990 KčVíce informací
4.iRobot Roomba 681
4.8 Stars4.8 / 511 489 Kč Více informací
5.Miele Scout RX1
4.7 Stars4.7 / 514 990 KčVíce informací
6.iRobot Roomba 605
4.5 Stars4.5 / 56 989 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů


Robotické vysavače – vítěz testu

Lídrem na trhu s robotickými vysavači je společnost iRobot Roomba a Neato, jejichž modely se pravidelně vysoko umisťují v testech a hodnoceních různých organizací i spotřebitelů.

Vítěz testu, model iRobot Roomba 980 představující nejvyšší technologii od společnosti iRobot. Dokáže uklidit jak tvrdé podlahy, tak koberce, kde zvyšuje výkon až na desetinásobek. Disponuje jedinečnou technologií adaptivní navigace a vizuální lokalizace. Vše můžete navíc ovládat pohodlně přes chytrý telefon pomocí aplikace iRobot HOME. Nabízí vysokou výkonnost, třístupňovým čisticím systém, zajíždí pod nábytek i do méně dostupných rohů a navíc dokáže překonávat i prahy do výšky 1,6 cm. Na plné nabití vysává až 2 hodiny a sám se automaticky dobíjí. Zkrátka, s tímhle robotickým vysavačem můžete zapomenout, že nějaké vysávání vůbec existuje.

Naši dvojkou není o nic hloupější robot Neato Botvac Connected. I ten můžete ovládat skrze smartphone nebo tablet. Tradičně se můžete těšit na vysoký sací výkon, skvělý design a nadprůměrnou inteligenci vysavače. Já vím, zní to divně, ale je to tak. Spustit vysávání domácnosti můžete třeba i ze své kanceláře na dálku. Vy už jen přijdete do čistého. Vhodný je také na koberce, hravě zvládne tvrdé podlahy. Na výběr máte třeba ECO režim pro delší a tiché vysávání, nebo TURBO režim s vysokým sacím výkonem. Na jedno nabití vydrží až 2 hodin a vysaje až 150 m2, automaticky se poté dobije a pokračuje ve vysávání tam, kde přestal. Tohle je zkrátka to nejlepší od značky NEATO.

Trochu levnější varianta značky Neato se umístila na třetím místě. Neato Robotics D85 je neméně kvalitní robot, který si poradí se všemi druhy podlah, včetně koberců s výškou vlasu až 2,5 cm. Uklidí 150 m2 na jedno nabití, dokáže uklízet 90 minut v kuse a jeho použití se doporučuje pro maximálně 300 m2. Oceníte velkou nádobu 770 ml na nečistoty i to, že dokáže přejet prahy o velikosti až 2 cm. Vysavač dokáže pracovat i za tmy, obsahuje senzory zabraňující pádu ze schodů. Je výborný také do domácností, kde jsou zvířecí chlupy. Menu komplet v češtině.

Jako čtvrtý robotický vysavač jsme zvolili nižší model jedničky na trhu iRobot Roomba 681, což je pro nás model se skvělým poměrem ceny a výkonu. Poradí si s dlouhými vlasy i zvířecími chlupy. Tvrdými podlahami i koberci. Maximální čistotu zajišťuje trojstupňový čistící systém. Má senzory proti nárazu do nábytku i pádu ze schodů. Na jedno nabití dokáže fungovat po 90 minut a za tu dobu vysaje plochu okolo 60 m2. Po nabití, které trvá 180 minut, se vrací znovu do práce.

Robotický vysavač – co bychom měli vědět před koupí?

Robotický vysač má nahradit každodenní rutinu při estetickém úklidu domácnosti, ale také pomáhat ke zdravějšímu životnímu prostředí. Úklidem podlahy a její dezinfekcí se totiž snižuje prašnost a výskyt roztočů.

Kvalitnější robotický vysavač dnes umí vysávat z různých druhů hladných povrchů jako jsou linolea, marmolea, dlažby, dřevěné podlahy a koberce s až 2,5 cm vlasy. Pro hladké povrchy doporučujeme zakoupit model s antistatický mopem, který dokáže vysát i ty nejjemnější částice prachu a dokonce i mastnoty bez chemických přípravků.

Robotické vysače nemají takový papírový výkon jako klasické vysavače, čehož se ale obávat nemusíte, protože nečistoty putují ihned do sběrné nádoby a nemusí dlouze putovat dlouhou hadicí.

Robotický vysavač je nenáročný na údržbu. Stačí pravidelně vysypávat sběrné nádoby, čas od času je třeba vyměnit filtry či kartáče, s čímž by vám měl poradit váš prodejce.

Vychytávky robotických vysavačů

Antistatický mop – dokáže vysát nejjemnější částice prachu.
UV-C lampa – desinfikuje podlahy a zneškodní až 99% bakterií
Volba kartáče – Jemné a šetrné kartáče pro jemné podlahy, kartáče pro úklid po domácích mazlíčcích atd.


Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů v eshopu


Pokud se vám náš test robotických vysavačů líbí nebo vám pomohl rozhodnout se, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem, kde také můžete zanechat vaše soukromé testy a hodnocení jednotlivých modelů. Děkujeme

24 komentářů

 1. Daniela Klenková

  Dobrý den,
  uvažujeme o koupi robotického vysavače, máme byt o výměře 85m2, máme ročního synka a psa v bytě, takže je opravdu co uklízet.
  V bytě je převážně linoleum, pouze v obýváku máme plovoucí podlahu. Chtěla bych nějaky robotický vysavač rovnou i s vytírací funkcí. Prosím poradíte mi jakou značku bych měla zvolit? Děkuji

  1. lukas

   Dobrý den, úplně nejlepší by byla kombinace robotického vysavače a robotického mopu. Pokud chcete oboje dohromady, vždu budete muset udělat kompromis, nikdy nebude daný produkt fungovat na 100%. Za mě bych doporučil
   iRobot Roomba 782 (4 pokoje až do 150 m2, kvalita, fantastické recenze) – nižší modely jsou určeny spíše do 60 m2. Pořídit můžete všechny vyšší modely, neměli by mít problém. Nemám zkušenosti, ale např. Duoro XCONTROL PROFI slibuje jak mokré vytírání tak vysávání, zkuste mrknout i na tento model. Špatné recenze nemá, ale na iRobot to kvalitou asi nedosáhne.

 2. Monika

  Dobrý den, chtěla bych koupit roboticky vysavač, a rozhoduji se mezi Cleanmate QQ6S anebo irobot Roomba 605,616, 651,774. Ktery by jste mi poradil, aby byl cenové prijatelny, ale hlavně opravdu vysal, aby byl dobry. Předem vám moc děkuji za odpověď.

  1. lukas

   Dobrý den, cenově lze srovnávat pouze Cleanmate QQ6S a Irobot Roomba 605, další tři řady jsou již v jiné cenové relaci. Záleží tedy, kolik peněz chcete investovat.

   Kdybych si měl osobně vybrat ze všech modelů, které jste uvedla, vítězem by u mě byl Irobot Roomba 651 v ceně okolo 10 000 Kč, kvalitní zlatá střední cesta. Ve srovnání Cleanmate QQ6S a Irobot Roomba 605 v cenách okolo 6000 – 7000 Kč bych znovu sáhl po Irobot Roomba 605. Obecně Irobot má lepší sací výkon 25W ku 33W, je méně hlučný (o kousíček) a nemusíte měnit HEPA filtr, který zase ale třeba u alergiků dokáže vytvořit lepší vzduch (pokud tedy máte doma alergika nebo zvíře, sáhl bych po Cleanmate QQ6S). Model 605 také vydrží déle v provozu, ale díky tomu, že je to starší model, tak nemá takové ty vychytávky jako je indikace plnosti sáčku, nemá turbokartáč či virtuální zeď, což ale již model Irobot Roomba 651 má.

  1. lukas

   Dobrý den, pokud chcete mokré vytírání a suché vysávání v jednom robotickém vysavači, zvolil bych Duoro XLEAN Profi, který zde byl zmíněn několikrát v komentářích. Případně pokud to máte pouze na tvrdé povrchy, nikoliv koberce, tak TOP v této kategorii zaujímá také robotický mop IRobot Braava 390 Turbo (ten stírá podhlahu navlhčenou utěrkou z mikrovlákna ale dokáže také pouze vysávat). Třetí místo by pak měl Ecovacs DM 85 (vysává, mopuje a také leští podlahu).

  1. lukas

   O malý kousíček lépe by u nás dopadl model iRobot 886 a to z těchto důvodů: lepší výsledky zahraničních testů (o kousíček), lepší hodnocení zákazníků, vyšší objem nádoby na prach (ale pouze o 0,1 l) a také vyšší doba provozu (100 min vs. 180 min). Vysavač je bezsáčkový. U LG HomBot Square 3.0 VR62601LVM je nutné čas od času měnit dražší HEPA filtr, který je ale zase lepším řešením pro alergiky. Za LG hraje do karet také nižší pořizovací cena.

  1. lukas

   Dobrý den, osobně bych volil iRobot Roomba 786, jedná se o nový model s lepší vydrží baterie. Předchůdce model 785 vyhrál několik zahraničních testů. Ani Samsung ale není špatný přesto o pár procentních bodů má u nás méně (1,4 ku 1,6 jako ve škole).

  1. lukas

   Dle zkušeností se jedná o průměrný robotický vysavač, ale s dobrým výkonem. Trochu bych se obával známosti značky, která není dostatečně prověřená a tudíž těžko hodnotit a zařazovat do testu. Za tu cenu si myslím, že seženete lepší a prověřenější stroj.

   1. lukas

    Osobní zkušenost nemám. Vycházím z diskusí a komentářů na internetu.

  2. Majda Mlynářová

   Máme doma Duoro 2v1, asi ti nenabídnu nic objektivního, ale já já jsem spokojená. Vydrží asi hodinu a půl, je až překvapivě chytrej 😀 Cena je vyšší ale nestěžuju si, mě ušetřil čas. 

   1. Majda Mlynářová

    To záleží, jak to chcete . Jde si vybrat, jestli chcete podlahu pouze stírat od jemného prachu a ne ji namáčet, tak použijete jinej nástavec mopu, ale mokré stírání jde taky a dosucha

  3. Jana

   Ja robzone mám již rok, a nezjistila jsem co by mohlo na něm být lepší …funguje jak má, nádoba na prach je velká, a posbírá opravdu všechny chlupy, vlasy, a to mám dvě kočky… po prvním vysatí jsem nepoznala koberec a nevěřila co na něm ještě je když jsem povysavala normáloním vysavačem a pak robzonem

   1. alica

    Pekný deň.
    Prosím o radu. Mám záujem kúpiť si robotický vysávač RobZone s mopom, avšak recenzie nie sú rôzne. Aký typ robzone máte vy?
    Ako ste s ním spokojná? Za odpoveď ďakujem.

   1. lukas

    Dobrý den, mrknul jsem vám na výsledky německých testů a nedopadl moc dobře. Rakouský Konzument jej ohodnotil jako „průměrný“, umístění na 5 ze 7 míst. Stiftung Warentest jako „uspokojivý“, což je ale jedno z horších ohodnocení. Umístění též na 5 ze 7 míst. Nejlépe jej ohodnotil asi německý TestMagazin jako „dobré“, umístění 4. místo z 10 testovaných vysavačů. Testy chválí dobrou navigaci, díky které dokáže vysát i větší plochy a 4 programy. Naopak nechválí horší čištění jak tvrdých ploch, tak koberců. TestMagazin to nazval jako obyčejné čištění.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>