Robotické vysavače – test 2017

Irobot Roomba 780 Robotické vysavače vám pomohou vyčistit podlahy zcela bez vaší přítomnosti. Současný trh, ale nabízí desítky modelů a vybrat ten pravý může být záludný oříšek. Proto vám přinášíme náš test robotických vysavačů pro rok 2017 ve kterém zjistíte, které modely se s ohledem na jejich kvalitu vyplatí koupit.

Dozvíte se, podle čeho vybrat ten správný robotický vysavač a ujasníte si věci, které potřebujete k jeho výběru. Test jsme se snažili udělat co nejjednodušší formou s cílem pomoci vám vybrat ty nejkvalitnější produkty.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on FacebookShare on Google+

Test robotických vysavačů 2017

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.iRobot Roomba 886
5 Stars18 989 Kč Více informací
2.LG HomBot Square 3.0 VR62601LVM
5 Stars14 990 Kč Více informací
3.Samsung VR9000 VR20H9050UW
5 Stars26 990 KčVíce informací
4.iRobot Roomba 651
5 Stars10 989 Kč Více informací
5.Neato Botvac Connected
4.9 Stars21 490 KčVíce informací
6.Ecovacs D83
4 Stars7 990 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů


[sc:vysvetlivky]

Robotické vysavače – vítěz testu

Lídrem na trhu s robotickými vysavači je společnost Irobot Roomba, jejíž modely se pravidelně vysoko umisťují v testech a hodnoceních různých organizací i spotřebitelů.

Vítěz testu, robotický vysavač Irobot Roomba 780 je inteligentní model vybaven celou řadou funkcí. Jedná se o nejvýkonnější sérii 700, jejíž první model byl představen roku 2011. Vylepšená čistící hlava druhé generace, sběrný koš AeroVac druhé generace, dvojice HEPA filtrů, systémy Dirt Detect, Antitangle, více senzorů či systém úklidu iAdapt, dělají z tohoto modelu to nejlepší, co lze v současné době koupit.

Chybu neuděláte ani koupí nižší řady robotických vysavačů Irobot Roomba 600+. Jedná se o efektivní vysavače s celou řadou užitečných funkcí. Sběrný koš AeroVac, systémy Dirt Detect a ANTITANGLE, program SPOT a další vychytávky jsou zárukou kvality lídra trhu.

Posledním typem, který v testu robotických vysavačů získal 5 hvězdiček je model Ecovacs D73. Inteligentní vysavač se 45 bezpečnostními senzory má celou řadu dnes již poměrně standardních funkcí typu možnosti nastavení času úklidu. Co je ale specifikum, že při uklízení mluví a zpívá. Nechybí ani speciální antibakteriální funkce.

Robotický vysavač – co bychom měli vědět před koupí?

Robotický vysač má nahradit každodenní rutinu při estetickém úklidu domácnosti, ale také pomáhat ke zdravějšímu životnímu prostředí. Úklidem podlahy a její dezinfekcí se totiž snižuje prašnost a výskyt roztočů.

Kvalitnější robotický vysavač dnes umí vysávat z různých druhů hladných povrchů jako jsou linolea, marmolea, dlažby, dřevěné podlahy a koberce s nižším vláknem. Pro hladké povrchy doporučujeme zakoupit model s antistatický mopem, který dokáže vysát i ty nejjemnější částice prachu a dokonce i mastnoty bez chemických přípravků.

Robotické vysače nemají takový papírový výkon jako klasické vysavače, čehož se ale obávat nemusíte, protože nečistoty putují ihned do sběrné nádoby a nemusí dlouze putovat dlouhou hadicí.

Robotický vysavač je nenáročný na údržbu. Stačí pravidelně vysypávat sběrné nádoby, čas od času je třeba vyměnit filtry či kartáče, s čímž by vám měl poradit váš prodejce.

Vychytávky robotických vysavačů

Antistatický mop – dokáže vysát nejjemnější částice prachu.
UV-C lampa – desinfikuje podlahy a zneškodní až 99% bakterií
Volba kartáče – Jemné a šetrné kartáče pro jemné podlahy, kartáče pro úklid po domácích mazlíčcích atd.


Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů v eshopu


Pokud se vám náš test robotických vysavačů líbí nebo vám pomohl rozhodnout se, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem, kde také můžete zanechat vaše soukromé testy a hodnocení jednotlivých modelů. Děkujeme

22 komentářů

 1. Monika

  Dobrý den, chtěla bych koupit roboticky vysavač, a rozhoduji se mezi Cleanmate QQ6S anebo irobot Roomba 605,616, 651,774. Ktery by jste mi poradil, aby byl cenové prijatelny, ale hlavně opravdu vysal, aby byl dobry. Předem vám moc děkuji za odpověď.

  1. lukas

   Dobrý den, cenově lze srovnávat pouze Cleanmate QQ6S a Irobot Roomba 605, další tři řady jsou již v jiné cenové relaci. Záleží tedy, kolik peněz chcete investovat.

   Kdybych si měl osobně vybrat ze všech modelů, které jste uvedla, vítězem by u mě byl Irobot Roomba 651 v ceně okolo 10 000 Kč, kvalitní zlatá střední cesta. Ve srovnání Cleanmate QQ6S a Irobot Roomba 605 v cenách okolo 6000 – 7000 Kč bych znovu sáhl po Irobot Roomba 605. Obecně Irobot má lepší sací výkon 25W ku 33W, je méně hlučný (o kousíček) a nemusíte měnit HEPA filtr, který zase ale třeba u alergiků dokáže vytvořit lepší vzduch (pokud tedy máte doma alergika nebo zvíře, sáhl bych po Cleanmate QQ6S). Model 605 také vydrží déle v provozu, ale díky tomu, že je to starší model, tak nemá takové ty vychytávky jako je indikace plnosti sáčku, nemá turbokartáč či virtuální zeď, což ale již model Irobot Roomba 651 má.

  1. lukas

   Dobrý den, pokud chcete mokré vytírání a suché vysávání v jednom robotickém vysavači, zvolil bych Duoro XLEAN Profi, který zde byl zmíněn několikrát v komentářích. Případně pokud to máte pouze na tvrdé povrchy, nikoliv koberce, tak TOP v této kategorii zaujímá také robotický mop IRobot Braava 390 Turbo (ten stírá podhlahu navlhčenou utěrkou z mikrovlákna ale dokáže také pouze vysávat). Třetí místo by pak měl Ecovacs DM 85 (vysává, mopuje a také leští podlahu).

  1. lukas

   O malý kousíček lépe by u nás dopadl model iRobot 886 a to z těchto důvodů: lepší výsledky zahraničních testů (o kousíček), lepší hodnocení zákazníků, vyšší objem nádoby na prach (ale pouze o 0,1 l) a také vyšší doba provozu (100 min vs. 180 min). Vysavač je bezsáčkový. U LG HomBot Square 3.0 VR62601LVM je nutné čas od času měnit dražší HEPA filtr, který je ale zase lepším řešením pro alergiky. Za LG hraje do karet také nižší pořizovací cena.

  1. lukas

   Dobrý den, osobně bych volil iRobot Roomba 786, jedná se o nový model s lepší vydrží baterie. Předchůdce model 785 vyhrál několik zahraničních testů. Ani Samsung ale není špatný přesto o pár procentních bodů má u nás méně (1,4 ku 1,6 jako ve škole).

  1. lukas

   Dle zkušeností se jedná o průměrný robotický vysavač, ale s dobrým výkonem. Trochu bych se obával známosti značky, která není dostatečně prověřená a tudíž těžko hodnotit a zařazovat do testu. Za tu cenu si myslím, že seženete lepší a prověřenější stroj.

   1. lukas

    Osobní zkušenost nemám. Vycházím z diskusí a komentářů na internetu.

  2. Majda Mlynářová

   Máme doma Duoro 2v1, asi ti nenabídnu nic objektivního, ale já já jsem spokojená. Vydrží asi hodinu a půl, je až překvapivě chytrej 😀 Cena je vyšší ale nestěžuju si, mě ušetřil čas. 

   1. Majda Mlynářová

    To záleží, jak to chcete . Jde si vybrat, jestli chcete podlahu pouze stírat od jemného prachu a ne ji namáčet, tak použijete jinej nástavec mopu, ale mokré stírání jde taky a dosucha

  3. Jana

   Ja robzone mám již rok, a nezjistila jsem co by mohlo na něm být lepší …funguje jak má, nádoba na prach je velká, a posbírá opravdu všechny chlupy, vlasy, a to mám dvě kočky… po prvním vysatí jsem nepoznala koberec a nevěřila co na něm ještě je když jsem povysavala normáloním vysavačem a pak robzonem

   1. alica

    Pekný deň.
    Prosím o radu. Mám záujem kúpiť si robotický vysávač RobZone s mopom, avšak recenzie nie sú rôzne. Aký typ robzone máte vy?
    Ako ste s ním spokojná? Za odpoveď ďakujem.

   1. lukas

    Dobrý den, mrknul jsem vám na výsledky německých testů a nedopadl moc dobře. Rakouský Konzument jej ohodnotil jako „průměrný“, umístění na 5 ze 7 míst. Stiftung Warentest jako „uspokojivý“, což je ale jedno z horších ohodnocení. Umístění též na 5 ze 7 míst. Nejlépe jej ohodnotil asi německý TestMagazin jako „dobré“, umístění 4. místo z 10 testovaných vysavačů. Testy chválí dobrou navigaci, díky které dokáže vysát i větší plochy a 4 programy. Naopak nechválí horší čištění jak tvrdých ploch, tak koberců. TestMagazin to nazval jako obyčejné čištění.

Zaslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>