Robotické vysavače – test 2016

Irobot Roomba 780 Robotické vysavače vám pomohou vyčistit podlahy zcela bez vaší přítomnosti. Současný trh, ale nabízí desítky modelů a vybrat ten pravý může být záludný oříšek. Proto vám přinášíme náš test robotických vysavačů pro rok 2016 ve kterém zjistíte, které modely se s ohledem na jejich kvalitu vyplatí koupit.

Dozvíte se, podle čeho vybrat ten správný robotický vysavač a ujasníte si věci, které potřebujete k jeho výběru. Test jsme se snažili udělat co nejjednodušší formou s cílem pomoci vám vybrat ty nejkvalitnější produkty.

Pomohl ti tento test? Sdílej se svými přáteli...
Share on Facebook3Share on Google+0

Test robotických vysavačů 2016

 NázevHodnoceníCena od [Kč] 
1.iRobot Roomba 88618 989 Kč Více informací
2.iRobot Roomba 78612 489 Kč Více informací
3.iRobot Roomba 651 (+ model 620)11 489 Kč Více informací
4.Ecovacs D7711 990 KčVíce informací
5.Samsung VCR 898017 990 KčVíce informací
6.Ecovacs D839 990 KčVíce informací
7.ETA Bolero 14907 999 KčVíce informací

Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů


Vysvětlivky k hodnocení: hvezdickahvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - velmi doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdickahvezdicka - doporučujeme ke koupi, hvezdickahvezdickahvezdicka - průměr - koupě záleží na vás, hvezdickahvezdicka - nedoporučujeme kupovat, hvezdicka - vyhozené peníze

Robotické vysavače – vítěz testu

Lídrem na trhu s robotickými vysavači je společnost Irobot Roomba, jejíž modely se pravidelně vysoko umisťují v testech a hodnoceních různých organizací i spotřebitelů.

Vítěz testu, robotický vysavač Irobot Roomba 780 je inteligentní model vybaven celou řadou funkcí. Jedná se o nejvýkonnější sérii 700, jejíž první model byl představen roku 2011. Vylepšená čistící hlava druhé generace, sběrný koš AeroVac druhé generace, dvojice HEPA filtrů, systémy Dirt Detect, Antitangle, více senzorů či systém úklidu iAdapt, dělají z tohoto modelu to nejlepší, co lze v současné době koupit.

Chybu neuděláte ani koupí nižší řady robotických vysavačů Irobot Roomba 600+. Jedná se o efektivní vysavače s celou řadou užitečných funkcí. Sběrný koš AeroVac, systémy Dirt Detect a ANTITANGLE, program SPOT a další vychytávky jsou zárukou kvality lídra trhu.

Posledním typem, který v našem testu robotických vysavačů získal 5 hvězdiček je model Ecovacs D73. Inteligentní vysavač se 45 bezpečnostními senzory má celou řadu dnes již poměrně standardních funkcí typu možnosti nastavení času úklidu. Co je ale specifikum, že při uklízení mluví a zpívá. Nechybí ani speciální antibakteriální funkce.

Robotický vysavač – co bychom měli vědět před koupí?

Robotický vysač má nahradit každodenní rutinu při estetickém úklidu domácnosti, ale také pomáhat ke zdravějšímu životnímu prostředí. Úklidem podlahy a její dezinfekcí se totiž snižuje prašnost a výskyt roztočů.

Kvalitnější robotický vysavač dnes umí vysávat z různých druhů hladných povrchů jako jsou linolea, marmolea, dlažby, dřevěné podlahy a koberce s nižším vláknem. Pro hladké povrchy doporučujeme zakoupit model s antistatický mopem, který dokáže vysát i ty nejjemnější částice prachu a dokonce i mastnoty bez chemických přípravků.

Robotické vysače nemají takový papírový výkon jako klasické vysavače, čehož se ale obávat nemusíte, protože nečistoty putují ihned do sběrné nádoby a nemusí dlouze putovat dlouhou hadicí.

Robotický vysavač je nenáročný na údržbu. Stačí pravidelně vysypávat sběrné nádoby, čas od času je třeba vyměnit filtry či kartáče, s čímž by vám měl poradit váš prodejce.

Vychytávky robotických vysavačů

Antistatický mop – dokáže vysát nejjemnější částice prachu.
UV-C lampa – desinfikuje podlahy a zneškodní až 99% bakterií
Volba kartáče – Jemné a šetrné kartáče pro jemné podlahy, kartáče pro úklid po domácích mazlíčcích atd.


Zobrazit kompletní nabídku robotických vysavačů v eshopu


Pokud se vám náš test robotických vysavačů líbí nebo vám pomohl rozhodnout se, budeme velmi rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu v komentářích pod tímto článkem, kde také můžete zanechat vaše soukromé testy a hodnocení jednotlivých modelů. Děkujeme

12 komentářů

  1. lukas

   Dobrý den, osobně bych volil iRobot Roomba 786, jedná se o nový model s lepší vydrží baterie. Předchůdce model 785 vyhrál několik zahraničních testů. Ani Samsung ale není špatný přesto o pár procentních bodů má u nás méně (1,4 ku 1,6 jako ve škole).

  1. lukas

   Dle zkušeností se jedná o průměrný robotický vysavač, ale s dobrým výkonem. Trochu bych se obával známosti značky, která není dostatečně prověřená a tudíž těžko hodnotit a zařazovat do testu. Za tu cenu si myslím, že seženete lepší a prověřenější stroj.

   1. lukas

    Osobní zkušenost nemám. Vycházím z diskusí a komentářů na internetu.

  2. Majda Mlynářová

   Máme doma Duoro 2v1, asi ti nenabídnu nic objektivního, ale já já jsem spokojená. Vydrží asi hodinu a půl, je až překvapivě chytrej 😀 Cena je vyšší ale nestěžuju si, mě ušetřil čas. 

   1. Majda Mlynářová

    To záleží, jak to chcete . Jde si vybrat, jestli chcete podlahu pouze stírat od jemného prachu a ne ji namáčet, tak použijete jinej nástavec mopu, ale mokré stírání jde taky a dosucha

  3. Jana

   Ja robzone mám již rok, a nezjistila jsem co by mohlo na něm být lepší …funguje jak má, nádoba na prach je velká, a posbírá opravdu všechny chlupy, vlasy, a to mám dvě kočky… po prvním vysatí jsem nepoznala koberec a nevěřila co na něm ještě je když jsem povysavala normáloním vysavačem a pak robzonem

   1. alica

    Pekný deň.
    Prosím o radu. Mám záujem kúpiť si robotický vysávač RobZone s mopom, avšak recenzie nie sú rôzne. Aký typ robzone máte vy?
    Ako ste s ním spokojná? Za odpoveď ďakujem.

Zaslat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>